Deep Loot

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

غواصی در آب‌های عمیق برای کاوش گنج‌های مدفون

سال: 2014
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی به نوعی بازیکن را ترغیب به ماجراجویی و کشف می‌کند. او باید در سراسر عمق آب‌ها بگردد و گنج‌ها و وسایل بیشتری پیدا کند.
  شخصیت کارتونی همراه غواص به مرور و با زیرنویس، توضیحات و دستورالعمل انجام بازی را شرح می‌دهد. فهمیدن این سازوکار بسیار ساده است اما برای انجام ماموریت‌ها تسلط متوسط به زبان انگلیسی برای خواندن متن ماموریت‌ها نیاز است و برای کودکان به همراهی والدین نیاز خواهد بود.
  بازی محدودیت زمانی را با محدودیت میزان اکسیژن غواص اعمال می‌کند. این موضوع باعث افزایش سرعت عمل بازیکن می‌شود. برای رسیدن به گنج‌ها و اشیا پنهان، بازیکن باید بیشتر مسیرهای امن‌تر و کم‌ مانع‌تری را انتخاب کند که مهارت حل مساله را در او به چالش می‌کشد.
  در مسیر ماهی‌ها، کوسه‌ها، خرچنگ‌ها، مجسمه‌ها و موانعی وجود دارد که با برخورد به آن‌ها از میزان اکسیژن غواص کاسته می‌شود اما تصویر آزار‌دهنده‌ای به نمایش گذاشته نخواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Deep Loot داستان سرگرم‌کننده‌ی غواصی است که در اعماق دریا به دنبال گنج و اشیا قدیمی می‌گردد. در شروع هر مرحله، یک غواص با دو همراه خود روی سطح آب بر روی کشتی در تصویری که به صورت پیکسلی طراحی شده دیده می‌شوند. بازی با کلیک بازیکن و پریدن غواص در آب آغاز می‌شود. غواص روی مسیرهای کوتاهی که بازیکن با اشاره به صفحه مشخص می‌کند پیش می‌رود. او باید در آب شنا کند، از بین ماهی‌ها و خرچنگ‌ها و سایر موجودات دریایی عبور کند و گنج‌ها را پیدا کند. داخل این گنج‌ها تکه‌هایی از طلا و اشیا قدیمی و الماس و … وجود دارد. در مسیر صخره‌های سنگی، مواردی مانند سنگ‌های جعبه‌مانندی دیده می‌شوند که غواص می‌تواند آن‌ها را نیز حفاری کند چرا که شاید لابه‌لای آن‌ها هم وسایل ارزشمندی پیدا شود. هدف از انجام بازی کسب بیشترین مقدار طلا و امتیاز است تا بتوان تجهیزات غواص را ارتقا داد. بهتر کردن کشتی، لباس‌های جدید غواصی و غواص‌های جدید از جمله این موارد هستند. برای ایجاد چالش، ماموریت‌هایی نیز برای بازیکن تعریف می‌شود که انجام آن‌ها امتیاز بیشتری دارد. به طور مثال، کسب تعداد مشخصی شی قدیمی در یک شنا یا حفاری کردن تعداد مشخصی از سنگ‌ها از ماموریت‌های جانبی برخی از مراحل محسوب می‌شوند. البته آنچه باعث چالش بازیکن می‌شود مهلت کوتاهی است که در طول هر غواصی دارد. غواص مقدار مشخصی اکسیژن دارد که بعد از اتمام به طور خودکار به سطح آب می‌آید و آن مرحله تمام می‌شود. به همین دلیل انجام ماموریت‌ها برای بازیکن چالش‌برانگیز خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.5.12 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی Deep Loot طراحی پیکسلی دارد و فضای داخلی آب نیز به همین شکل طراحی شده است. در نگاه اول سادگی زیادی در صحنه دیده می‌شود اما به مرور و با ارتقای غواص و تجهیزات او می‌توان به عمق بیشتری از آب شنا کرد و تصاویر متفاوت‌تر و با جزئیات زیبایی از آن را مشاهده کرد. ریتم تند موسیقی به هیجان بخشیدن کمک می‌کند. در مجموع، این بازی را می‌توان سرگرمی ساده و زیبایی توصیف کرد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از امکانات و تجهیزات ارتقایافته می‌توان از خریدهای درون‌برنامه‌ای نیز استفاده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به حساب گوگل بازیکن دسترسی پیدا می‌کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۵.۱۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Monster and Monster
  سال انتشار ۲۰۱۴
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی اکشن، ماجراجویی
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست
  ارز رایگان