Desert Island Fishing

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
صید و فروش ماهی‎‌های متفاوت برای کسب امتیاز
سال: 2017
  بررس متن: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودک با کمک تصاویر بازی تمامی مسئولیت‎‌های شغل ماهی‌گیری را می‌‎بیند و با انجام فعالیت‌‎های گوناگون آن بازی شغلی انجام می‌دهد.
  در هر بخش توضیحات متنی کودک را راهنمایی می‎‌کند اما حجم فعالیت‌‎هایی که باید در جریان بازی انجام شود زیاد است که می‌‎تواند برای برخی کودکان پیچیده باشد. متن‌‎های راهنمایی بازی نیز به زبان انگلیسی هستند که برای ترجمه و توضیح همراهی والدین را می‌‎طلبند.
  کودک باید با تمرکز و سرعت‎‌عمل قلاب خود را به آب بیاندازد و ماهی شکار کند. شکار ماهی‌‎ها به آگاهی بر عمق محل زیست آن‎‌ها بستگی دارد بنابراین کودک باید نمودار بازی را بررسی کند و عمق محل زندگی ماهی‌ها را ببیند و طبق آن حرکت‌‎های بعدی خود را برنامه‌‎ریزی کند. خرید‎ و فروش ماهی‎‌ها و چگونگی استفاده از سود به‌‎دست‎‌آمده مهارت مدیریت ‎فردی کودک را به چالش می‎‌کشد. نام و شکل ظاهری ماهی‌‎های صید‎شده نمایش داده می‎‌شوند و کودک می‌‎تواند با هر یک آشنا شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  کودک نقش یک ماهی‎‌گیر را در این بازی بر عهده دارد. او با چوب ماهی‎‌گیری خود در جزیره‌‎ای نشسته است و تلاش می‎‌کند بیشترین تعداد ماهی را صید کند. کودک باید با لمس صفحه‌‎ی بازی عمق موردنظر را مشخص کند، قلاب خود را پرتاب کند و با سرعت‌‎عمل ماهی را از آب بیرون آورد. مواردی مثل رادار و قطب‌‎نما هم او را در جریان یافتن ماهی‌‎ها یاری می‌‎کنند. اما بازی تنها یک ماهی‎‌گیری ساده نیست کودک باید ماهی‌‎های صید‎شده را با امتیاز و وسایل متفاوتی مانند طعمه‌‎ی ماهی مبادله کند، نمودار بازی را برای نوع ماهی‎‌هایی که هنوز موفق به صیدشان نشده است بررسی کند و تلاش کند تا ماهی‌‎های کمیابی را صید کند. او باید حجم زیادی از فعالیت‌‎ها را مدیریت کند و تلاش کند تا بیشترین امتیاز ممکن را به دست آورد. امتیازات کسب‌شده جزیره‌‎ها و شخصیت‎‌های متنوعی را در اختیار او قرار می‌‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.0.7 iOS در تاریخ 99/09/12 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی پیکسلی دارد و تصویر اصلی آن جزیره‌‎ای در میان آب است. ماهی‎‌گیری با چوب خود نیز در جزیره نشسته است و تلاش می‎‌کند تا با قرار دادن طعمه‌‎های متفاوت ماهی بگیرد. ماهی‌‎ها نیز پیکسلی هستند اما رنگ و شکل ظاهری آن‌‎ها مشخص است. بخش‎‌های متفاوت بازی و قرار داشتن جزئیاتی مثل رادار، کره‌‎ی جغرافیایی و نقشه حس یک ماهی‎‌گیری واقعی را برای بازیکن تداعی می‌‎کند به خصوص که گاهی پس از کشیده شدن قلاب ماهی موفق به فرار کردن می‌‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  فیلم‌‎های تبلیغاتی در بازی نمایش داده می‎‌شود. برای خرید درون برنامه و در دسترس داشتن امکانات متنوع بازی پرداخت حداقل مبلغ 1.99$ لازم است.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۷
  سال انتشار ۲۰۱۷