Digby Forever

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فرار از نابودی توسط دریل عظیم و جمع‎آوری الماس‎های زیر زمین در کنار موجودات خطرناک

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حرکت شخصیت بازی به چهار جهت اصلی و با کشیدن انگشت بر روی صفحه صورت می‎گیرد که به نظر ساده می‎آید. دشواری بازی در انفجارهای مداوم بوده که ممکن است دید بازیکن نسبت به جایگاه دقیق شخصیت و مسیرهای عبوری بی‎خطر را کور کند و درنتیجه موجب مرگ شخصیت می‎شود. موانع به‌مرور بیشتر می‎شوند به‌طوری که در برخی از قسمت‎های بازی تنها یک‌راه برای عبور وجود دارد.
  در حالی که این بازی با هدف آموزشی طراحی نشده است، اما کودکان و نوجوانان باید در تمام مراحل با ارزیابی سریع محیط تصمیم‎گیری درست را انجام دهند تا نابود نشوند. درنتیجه قدرت تصمیم‎گیری سریع تقویت می‎شود.
  هیجان بازی به‌شدت بالا بوده و انفجارهای متعددی به‌صورت پشت سرهم رخ می‎دهد که صحنه بازی را شبیه به صحنه جنگ می‎کند. شخصیت اصلی بازی با برخورد به دشمنان، مواد مذاب و یا بمب‎ها باد می‎کند و درنهایت منفجر می‎شود و تکه‎های بدنش به‌صورت مکعب‎های ریز در صفحه پخش می‎شوند. تمام تصاویر بازی به‌صورت کارتونی نمایش داده می‎شود و هیچ خون‎ریزی وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  به دلایل نامعلومی شخصیت رباتی بازی در زیر یک دریل عظیم‎الجثه قرارگرفته است و باید به سرعت در عین حال که از آن فاصله می‎گیرد مسیر پیش روی خود را نیز هموار سازد. برخی از موانع پیش روی ربات اصلی سنگ‎های و خاک بوده که به‌راحتی و صرف زمان کوتاه با دریل نابود می‎شوند، اما برخی موجودات رباتی متحرک دشمن، بمب‎ها و لیزهای کشنده‎اند. برخورد با بمب‎ها زمان کوتاهی را برای فرار به بازیکن می‎دهد، اما برخورد با مواد مذاب یا ربات‎های دیگر باعث مرگ و انفجار شخصیت اصلی می‎شود. خون‎ریزی در بازی وجود ندارد و تنها با هر انفجار در بازی شخصیت‎های و سنگ‎های به مکعب‎های ریز تبدیل‌شده و در صفحه پخش می‎شوند. در طول مسیر جواهرات و بلیط‎های شانس قرار دارند که با جمع‌آوری‌شان و تبدیل کردنشان به سکه امکان خرید کارت‎های ویژه به دست می‎آید. هیجان ناشی از حرکت سریع بازی و انفجارهای پیاپی در کنار موسیقی پرتنش بازی و رنگ‎های گرم گرافیک بازی همگی به افزایش هیجان کاذب بازیکن کمک می‎کنند، به همین جهت کودکان و نوجوانانی که دارایی فشار‎های روحی و اضطراب شدیدند بهتر است انجام این بازی خودداری کنند یا زیر نظر والدین خود از آن استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.62 iOS در تاریخ 97/05/09 بعد از عبور از مرحله هفتم بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  موسیقی شاد، هیجانی و پر از بالا و پایین‎های صدایی از ویژگی برجسته‎ی کیفی این بازی به حساب می‎آید، به‎خصوص که در ایجاد افزایش حس هیجانی بازی بسیار مؤثر است. گرافیک ظاهری به نسب شبیه به بازی‎های پیکسلی و قدیمی طراحی‌شده است و حرکت شخصیت‎های به‌صورت مقطعی و قدم‌به‌قدم صورت می‎گیرد. پیش‌بینی محیط بازی غیرممکن بوده و با افزایش سرعت و انفجارهای متعدد حتی دید کامل بازیکن نیز از بین می‎رود. رنگ‎های بستری و ظاهر شخصیت‎های اصلی متغیر بوده و در بخش تنظیمات قابل‌تغییر است تا با توجه به سلیقه بازیکن شخصی‎سازی شود. شخصیت‎ها شبیه به انواع ربات با دریل کوچک در رنگ‎های تیره و روشن طراحی‌شده‌اند و تعدادی ربات نیز در بخش تنظیمات برای افزایش جواهرات در پس‎زمینه بازی فعالیت می‎کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  چندین بسته‎ی مختلف برای افزایش بلیط، زمان، عبور افراد خاص و … وجود دارد که در قیمت‎های 0.99، 1.99 و 2.99 دلار به فروش می‎رسد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  با دادن دسترسی به میکروفون و ذخیره‎سازی در فایل‎ها امکان ضبط صدا و تصویر مراحل انجام بازی میسر می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Seon Rozenblum
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان