Diner DASH Adventures

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۹ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

راه‎اندازی و گسترش رستوران و هتل در نقش متصدی در کنار مقابله با شخصیتی خرابکار

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی کنترل بسیار ساده‌ای دارد و چگونگی کار با آن در متن‌هایی کوتاه و آیکون‌هایی برای بازیکن نمایش داده می‎شود. مراحل ابتدایی بازی آسان است، اما درجه‎ی سختی مراحل به سرعت افزایش پیدا می‎کند که ناچاراْ بازیکن برای پیشروی نیازمند استفاده از امتیازات کسب‌شده در بازی یا خرید درون برنامه آیتم‌هایی چون وسایل پیشرفته آشپزخانه است.
  بازیکن مدیریت مؤثر زمان و اولویت‌بندی صحیح امور پیش رو را در این بازی تمرین می‌کند و درمی‎یابد که با تلاش بیشتر به موفقیت بیشتر خواهد رسید.
  ظاهر شخصیت منفی بازی و دستیارش برای کودکان در رده سنی ذکرشده تا حدی ترسناک است. سرعت‌بالای بازی موجب ایجاد شدن هیجان مضاعف در بازیکن می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی ابتدا در یک رستوران انجام می‌شود و شخصیت بازی به نام «فلو» مشتریان را وارد رستوران می‌کند، سفارش‌ آنها را دریافت می‎کند و پس از آماده شدن در اختیارشان قرار می‌دهد. هرکدام از مشتریان سفارش مخصوص خود را دارند که در زمان مشخصی باید آماده شود. در مراحل پایانی بازی بخش‎های ذکر شده در هتل هم برقرار است و شخصیت هم‌زمان با انجام دادن خدمتی به یک مشتری، مقدمات لازم برای مشتری بعدی را آماده می‌کند که در اصل سرعت عمل بازیکن در راضی نگه‌داشتن مشتریان و کسب امتیاز بیشتر نقش اساسی دارد. امتیازهای به دست آمده در بازی به بازیکن کمک می‌کند تا رستوران و هتل را ارتقا و توسعه دهد و مشتریان بیشتری را جلب کند که با داشتن مشتریان بیشتر به سود بیشتر نیز می‌رسد. شخصیت منفی نیز در بازی وجود دارد که عامل خرابکاری‌های متعددی در سطح شهر است و فلو علاوه بر اداره کردن کسب‌وکار، به بازسازی شهر خود نیز می‌پردازد عامل مهم در مسیر موفقیت بازیکن در بازی مدیریت زمان و در پیش گرفتن استراتژی مناسب و بهینه است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.1.1 iOS در تاریخ 98/05/24 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  بازی با طراحی رنگارنگ، استفاده از تزیینات متفاوت شهری و همچنین تنوع در شخصیت‌ها فضای جذابی دارد علاوه بر موسیقی در حال پخش در بازی صداهایی مانند ریخته شدن پول به صندوق نیز شنیده می‌شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  استفاده از سود به دست آمده، امکان خرید اقلام موردنیاز برای پیشرفت را به بازیکن می‌دهد، اما برای ارتقا دادن سریع‌تر، بازیکن نیازمند خرید درون برنامه با پرداخت حداکثر 74.99$ است. دیدن ویدیوی تبلیغاتی نیز به‌عنوان افزایش‌دهنده امتیازات عمل می‌کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینک فیس‌بوک خود را نیز در اختیار بازیکن قرار می‌دهد و دسترسی به اینترنت برای انجام این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Glu Games Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان