Dinosaur Plane – Game for kids

بررس متن: نیلوفر غیبی

5+

پرواز بر فراز کشورهای مختلف به همراه دایناسور خلبان

ناشر: Fangwei Deng سال انتشار: 2018

Dinosaur Plane – Game for kids

5+

پرواز بر فراز کشورهای مختلف به همراه دایناسور خلبان

ناشر: Fangwei Deng

سال انتشار: 2018

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
شخصیت دایناسور بازی و حس کنجکاویش برای کشف کشورهای جدید برقراری ارتباط کودک با برنامه را راحت کرده است.
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
تصاویر زمینه‎ای شامل مناظر و جاذبه‎های گردشگری 36 نقطه‎ی مختلف در دنیا است. البته اگرچه در حین حرکت و تمرکز بر روی مسیر امکان دقت به ساختمان‎ها و جاذبه‌های گردشگری دشوار است، اما برای آشنا شدن با این مناطق مناسب است.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
نبود توضیح اولیه برای درک کودکان خردسال کمکی به برقراری ارتباط سریع با محتوای ارائه‌شده نمی‎کند، اما همچنان به علت سادگی بسیار بالای ساختار بازی و روش حرکت هواپیما می‎توان انتظار داشت که زمان زیادی برای تسلط برای بازی صرف نشود. کودکان می‎توانند به‌تنهایی با آزمون‎وخطا بر روش کار با برنامه تسلط پیدا کنند و با چالش‎های حرکتی کنار آیند و حضور فعال والدین تنها در سرعت بخشیدن به این فرایند مؤثر است و اجباری در آن وجود ندارد.
آنچه والدین باید بدانند

داستان بازی از آنجایی شروع می‎شود که دایناسور ماجراجو برای کشف جاذبه‎های گردشگری نقاط مختلف دنیا بر هواپیمای رنگی سوار می‎شود. علت حرکت دایناسور به منطقه‎های جغرافیایی مشخص نیست و هدفی برای آن تعریف نمی‎شود، ولی در هر بخش دیداری با دایناسوری جدید در هنگام فرود شکل می‎گیرد. مناطق و مناظر نمایش داده‌شده در تصاویر زمینه‎ای بسیار با کیفیت و بر اساس بناهای واقعی در جهان طراحی‌شده‌اند. البته تمرکز کودکان بر روی هدایت هواپیما و جمع‎آوری حباب‎های نشانه‎دار، مانع از دقت کردن به محتوای تصاویر مربوط به جاذبه‎های گردشگری می‎شود. با جمع‎آوری حباب‎های نشانه‌دار لیست بخش مدال‎ها کامل‎تر می‎شود تا درنهایت از هر نشان یک حباب جمع‎آوری شود. اگرچه این بازی کمکی به یادگیری یا توسعه مهارت خاصی نمی‎کند ولی بر بهبود تمرکز و هدایت با استفاده از انگشتان بسیار مؤثر است، به‎خصوص که به علت سادگی ساختار آن نیازی به کمک والدین برای انجام بازی وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0 iOS در تاریخ 97/09/17 بعد استفاده از بخش اول دایناسورها نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی تصاویر شاد و با استفاده از ترکیب رنگ‎های روشن و متنوع صورت گرفته است و شخصیت‎های دایناسورها با حالت طنز و کنجکاوی‎های کودکانه هماهنگ است. صدای ظریف گذاشته‌شده بر روی شخصیت دایناسوری اصلی به همراه ظاهر رنگی و مهربانش حس مثبت همراه با وابستگی به بازی را برای کودکان ایجاد می‎کند. موسیقی متن بسیار روان و ملایم به‌صورت محو در پس‎زمینه‎ی بازی به گوش می‎رسد که در جریان اصلی دخالتی ندارد ولی همچنان با محیط بازی و کشور اصلی آن هماهنگ است و با تغییر کشور یا مکان جغرافیایی تغییر پیدا می‎کند. حرکت دادن هواپیما و ساختار ساده‎ی بازی بدون نقص و با کیفیت بسیار خوب گرافیکی همراه است.

مصرف گرایی

برای باز کردن 5 منطقه جدید به همراه 11 نوع هواپیما متنوع باید هزینه‎ی آنها به شکل خرید درون برنامه‎ای با قیمت 1.99 دلار پرداخت شود.

حریم خصوصی

تنها برای خرید درون برنامه اتصال به اینترنت نیاز است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1
واحد پول رایگان
ناشر Fangwei Deng
سال انتشار 2018