Disney Color Play

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رنگ‎آمیزی و تعامل شخصیت‎ها و فضاهای انیمیشن‎های والت دیزنی

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از ابزار نقاشی بدون ساده است و با انتخاب رنگ اشتباه یا کشیدن خطوط نادرست می‎توانند از پاک‎کن برای اصلاح نقاشی خود استفاده کنند. پیچیدگی‎های بصری در بخش‎های جانبی بازی باعث گیج‎کننده شدن جریان بازی برای کودکان خردسال می‎شود.
  این بازی برای تمرین نقاشی، استفاده از ابزار نقاشی متنوع و توسعه خلاقیت فردی برای ایجاد طرح‎های جدید ساخته‌شده است و به کودکان اجازه می‎دهد با زندگی بخشیدن به نقاشی‎های خود در قابل شخصیت‎های کارتونی داستان‎سرایی کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  محور اصلی این بازی بر روی نقاشی، رنگ‎آمیزی و تعامل با شخصیت‎های انیمیشن‎های مشهور است. شخصیت‎های اصلی این بازی میکی‎موس، سوفیا و داکس‎اند که انیمیشن‎های سریالی آنها در بین کودکان شناخته‌شده است. اگرچه در کنار این شخصیت‎های مشهور والت دیزنی لینک دانلود یا خرید شخصیت‎های دیگری همچون در جست‎وجوی نمو نیز در بازی ارائه می‎شود. کودکان در این بازی خلاقیت خود را توسعه می‎دهند و در دنیای انیمیشن‎های غرق می‎شوند. البته تنها یکی از فضاهای بازی به‌صورت رایگان در دسترس قرار دارد و برای هر بخش جدید پرداخت هزینه درون برنامه اجباری است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.9.7 iOS در تاریخ 97/04/10 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  موسیقی متن بازی یکنواخت و به‌صورت محو در پس‎زمینه به گوش می‎رسد و صدای شخصیت‎ها دقیقاً مشابه صدای اصلی آن‎ها در مجموعه‎های کارتونی‌شان است. گرافیک بازی نسبتاً ساده و با تأکید بر تمام شخصیت‎های والت دیزنی و تمرکز بر سه شخصیت مشهور میکی‎موس، سوفیا و داکس است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  به‌جز خانه اول سایر فضاهای بازی با خریدهای درون برنامه متعدد باز می‎شوند. در طول بازی بارها و بارها پیشنهاد‎های خرید درون برنامه ظاهر می‎شود و تمرکز کودکان را برهم می‎زند. تأکید این بازی بر روی سه شخصیت مشهور دنیای والت دیزی است و کودکان را به خرید و استفاده از محصولات مجموعه‎های این شخصیت‎ها تشویق می‎کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ضبط صدا یا موسیقی دسترسی به میکروفون دستگاه نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Story Toys
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان