Disney Magic Kingdoms

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۸ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
نجات دنیای جادویی و شخصیت‎های دیزنی از جادوی سیاه و ساخت جاذبه‎های تفریحی
سال: 2016
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنیای جادویی این بازی برای کودکان آشنا به مجموعه فیلم‎های دیزنی، خوشایند و دلپذیر خواهد بود و می‎توانند با گشت‎وگذار در میان خانه‎های شخصیت‎های کارتونی تخیلات خود را توسعه دهند. همچنین کودکان می‎توانند با برخی از شخصیت‎های موردعلاقه‌ی خود حس همزادپنداری داشته باشند و با چالش‎های پیش‎ رویش خوشحال یا ناراحت شوند.
  کودکان دبستانی برای درک روش کار و چرایی وقایع به راهنمایی والدین یا فرد بزرگسال نیاز خواهند داشت ولی با استفاده‎ی بیشتر از برنامه می‎توانند کم‎کم فعالیت‎های تکراری و یکنواخت را خودشان به‌تنهایی انجام دهند. تغییرات مأموریتی در کنار شخصیت‎ها و ساختمان‎های جدید نیاز به سواد انگلیسی دارد و در صورتی که بازیکنان بر این زبان تسلط نداشته باشند با کمی دشواری در حل مأموریت‌ها مواجه خواهند شد. تصاویر بسیار شلوغ به همراه سرزمین وسیع بازی کنترل شخصیت‎ها و حرکت را کمی دشوار می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی تلفیقی از شخصیت‎ها و داستان‎های محبوب والت دیزنی است که در دنیایی جادویی کنار هم قرارگرفته‌اند. کودکان و نوجوانان با شخصیت‎های آشنای انیمیشن‎های میکی‎موس، اسباب‎بازی‎های، سیندرلا، رالف خرابکار و ... همراه می‎‏شوند تا طلسم‎های تاریکی جادوگر بدجنس سفیدبرفی را باطل کنند. مرلین به‌عنوان راهنما در جای‎جای بازی ظاهر می‎شود تا روش کار با بخش‎ها را به کودکان آموزش دهد. البته به علت شلوغ بودن طراحی بازی و استفاده از زبان انگلیسی همراهی والدین برای یادگیری اولیه و تسلط بر روش کار با برنامه بسیار اهمیت دارد. برای باز کردن هر بخش از طلسم مجموعه‎ای از ساختمان‎های جدید ساخته می‎شوند و شخصیت‎های جدید وارد مجموعه می‎شوند. هر شخصیت تعداد مأموریت را باید پیش از باز شدن طلسم انجام دهد و ازنظر سطحی ارتقا پیدا کند تا فرصتی برای پیشرفت در مجموعه‎ی جادویی فراهم شود. جزئیات بسیار زیادی در این برنامه برای سرگرم کردن کودکان و علاقه‎مندان به مجموعه‎های دیزنی در نظر گرفته‌شده‎ است که ممکن است ساعت‎ها زمان را به خود اختصاص دهد. با گذر زمان اگرچه زمان انجام فعالیت‎های طولانی می‎شود، ولی به همان میزان شخصیت‎ها و فعالیت‎های جدیدی به مجموعه افزوده می‎شوند که به توجه بازیکنان نیاز خواهند داشت. جذابیت بصری بالای بازی در کنار تنوع آن بدون شک عاملی برای وابسته شدن به محتوای بازی و خرید بیشتر وسایل و اسباب‎بازی‎های مرتبط با داستان‎های والت دیزنی می‎شود. جذابیت بالای بازی ازنظر شخصیت‎های متنوع، رویدادهای جدید و سرگرمی‎های مختلف بسیار بالا است و باعث وابستگی طولانی‌مدت کودکان می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 3.5.1 iOS در تاریخ 97/09/24 بعد از رسیدن به سطح 8 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های دیزنی مانند میکی‎موس، پلوتو، سیندرلا، وودی، مرلین و بسیاری دیگر، دقیقاً مشابه شکل انیمیشنی فیلم‎ها و سریال‌هایشان طراحی‌شده و مدل‌های رفتاری و حتی صداهایشان مطابق با انیمیشن‎هایشان نمایش داده‌شده‌اند. شخصیت منفی داستان جادوگر بدجنس سفیدبرفی است و تنها بخش‎هایی که تحت جادوی او قرار ندارند قابل‌استفاده بوده و از رنگ‎های روشن تشکیل‌شده‌اند، بعد از باز شدن بخش‎های طلسم شده، رنگ و شادابی به تصاویر بازگردانده می‎شود. موسیقی متن کاملاً با هدف بازی در همان لحظه هماهنگ است، برای مثال اگر بازیکنان به دنبال پیدا کردن وسایل سیندرلا باشند به‌صورت خودکار موسیقی متن با آهنگ‎ها مجموعه فیلم‎های سیندرلا تغییر پیدا می‎کند. گرافیک سه‌ بعدی و با کیفیت بازی رنگارنگ و بسیار شلوغ است که تمرکز را از کودکان می‎گیرد. فضاسازی بازی همانند Walt Disney world و Disneyland بوده و به‌نوعی نسخه‎ی انیمیشنی این مجموعه‎های سرگرمی در کشور آمریکا را نمایش می‎دهند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  بسته‎های پیشنهادی برای باز کردن سریع‎تر شخصیت‎ها و وسایلشان به‌صورت مداوم نمایش داده می‎شود که بیش از آنکه جنبه انگیزشی داشته باشد باعث برهم زدن تمرکز کودکان می‎شود. همچنین بسته‎های جامعی برای خرید جواهر و یا باز کردن صندوق جادویی نیز در قیمت‎های متغیر وجود دارد. دنیای جادویی و شخصیت‎های آن همگی از مجموعه داستان‎های دیزنی تشکیل‌شده‌اند و حتی برای کودکان ناآشنا به این مجموعه‎ها نیز انگیزشی جهت وابسته شدن به محصولات دیزنی را ایجاد می‎کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  بازی تنها با اتصال به اینترنت قابل‌اجرا است.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۵.۱
  سال انتشار ۲۰۱۶
  اقتباس مجموعه انیمیشن‎های والت دیزنی