Disney Princess Majestic Quest

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جورکردن مهره‌های رنگی با حضور در دنیای پرنسس‌های دیزنی

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش داستانی بازی این فرصت را به بازیکن می‌دهد تا با تخیل و خیال‌پردازی خود را در عالم شخصیت‌های محبوب کارتونی خود تصور کند و با آن‌ها صحبت کند و به آن‌ها کمک کند. فضای فانتزی و جادویی بازی هم می‌تواند در دنیای کودکان معنادار باشد.
  برخی پرنسس‌ها مانند جاسمین لباس‌های باز و بدن‌نما برتن دارند.
  استفاده‌ی کامل از بازی به تسلط بر زبان انگلیسی نیاز دارد اما اگر این تسلط وجود نداشته باشد نیز بازیکن بدون خواندن بخش داستانی می‌تواند بازی جورکردنی را انجام دهد. بخش جور کردن مهره‌ها نیز چالش فکری دارد اما سطح کلی مراحل متوسط و ساده است و با توجه به وجود تعداد زیاد گزینه‌های کمک‌کننده به سادگی می‌توان از آن‌ها عبور کرد.
  بخش بازی‌ جورکردن رنگ‌ها استراتژیک و فکری محسوب می‌شود چرا که بازیکن با توجه به هدف مشخص‌شده در هر مرحله و محدودیت تعداد حرکتی که برای او در نظر گرفته شده باید با فکر و برنامه مهره‌ها را جابه‌جا کند. حذف کردن مهره‌های هم‌رنگ می‌تواند تمرینی برای شناخت رنگ‌ها هم باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی تلفیقی از داستان و بازی جورکردن مهره‌های رنگی است که بخش داستانی آن با استفاده از پرنسس‌های دیزنی روایت می‌شود. چهار پرنسس معروف دیزنی، مولان، جاسمین، بل و اریل داستان‌های مختلفی در بازی دارند که هر یک به صورت انیمیشن نشان داده می‌شوند. مولان به همراه مادربزرگ و برادرش، جاسمین به همراه علاءالدین و غول چراغ جادو، بل به همراه آقای ساعت و دیو و اریل به همراه خرچنگ و ماهی در قصرهای خود حضور دارند. آن‌ها به کمک بازیکن احتیاج دارند چون بخش‌هایی از قصر هر پرنسس خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. اما در این بین داستان‌هایی هم با گفتگوهای نوشتاری بین شخصیت‌ها پیش می‌آید که بازیکن با صرف ستاره‌هایی هم قصرها را تعمیر می‌کند و هم داستان را پیگیری می‌کند. برای کسب این ستاره‌ها باید بازی جورکردن مهره‌های رنگی را انجام داد. هر مرحله صفحه‌ی جدیدی دارد که مهره‌هایی با رنگ‌های متفاوت و به طور تصادفی در آن چیده شده‌اند بازیکن باید با جا‌به‌جا کردن مهره‌ها، هم‌رنگ‌ها را کنار هم قرار دهد تا حذف شوند. اما برای انجام این کار تعداد حرکاتش محدود است بنابراین باید برای انجام هر جابه‌جایی نقشه‌ای داشته باشد و حرکات خود را هدفمند انجام دهد. علاوه بر بخش پازلی، بازی حال و هوای جالبی دارد؛ بازیکن می‌تواند مخاطب صحبت شخصیت‌های کارتونی موردعلاقه‌ی خود باشد، در داستان آن‌ها شریک شود و در یک محیط جادویی قصرها را تعمیر کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.7.1 b Android در تاریخ ۱۴۰۰/۷/۸ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی از دو بخش داستانی و بازی مهره‌های رنگی تشکیل شده است. بخش داستانی مثل یک انیمیشن پیش می‌رود؛ تصاویر کیفیت بسیار خوبی دارند و با رعایت جزئیات طراحی شده‌اند. فضای قصه و قصرها مشابه نمونه‌ی نسخه‌های انیمیشنی پرطرفدار آن‌ها طراحی شده است که باعث خواهد شد تا علاقه‌مندان به آن‌ها به بازی جذب شوند. بخش داستانی هم کشش خوبی دارد و شخصیت‌های کارتونی در صحنه‌های متفاوت، بازیکن را مخاطب قرار می‌دهند تا او را با جریان بازی درگیر کند. بازی جورکردنی نیز روان و بدون ایراد پیش‌ می‌رود و به حدی چالش‌برانگیز است که بتواند بازیکن را به ادامه دادن آن علاقه‌مند کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغات زیادی بین مراحل نمایش داده می‌شود و برای استفاده از گزینه‌های کمکی می‌توان بسته‌هایی را با خرید درون ‌برنامه‌ای تهیه کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در شروع استفاده، کاربر باید با تمام قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کند و اجازه‌ی دسترسی به کارت حافظه‌ی دستگاه هوشمند را نیز بدهد. متن این قوانین در هر زمانی قابل بازخوانی است. برای شروع داستان هر پرنسس اتصال به اینترنت الزامیست.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول ریال
  طبقه بندی پازل
  ارز ریال