Does not Commute

thumbnail
۱۱ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت یک ماشین با بهره‎گیری از مهارت تفکر حل مسئله

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حرکت رو به جلوی ماشین به صورت خودکار انجام می‎شود و بازیکن تنها با لمس صفحه‎ی بازی آن را به راست و چپ هدایت می‎کند. در مراحل ابتدایی تعداد کمی مانع در مسیر وجود دارد اما با پیشروی در مراحل تعداد موانع و ماشین‎های دیگر زیادتر خواهد شد که گذر از هر مرحله و جلوگیری از تصادف را برای بازیکنان چالش‎برانگیز کرده است.
  بازی نیاز به دقت و تمرکز زیادی دارد. بازیکن باید مسیر را بررسی کند و با استفاده از مهارت تفکر حل مسئله‎ی خود بهترین راه برای رسیدن به مقصد را انتخاب کند همچنین مراقب باشد تا با موانع و ماشین‎های دیگر موجود در مسیر برخورد نکند.
  ماشین‎ بازیکن با برخورد با موانع و ماشین‎ها دیگر از کار می‎افتد اما هیچ تصویری از خرابی ماشین نمایش داده نمی‎شود و تنها دود سیاهی در اطراف ماشین به وجود می‎آید. در برخی مراحل دریاهایی نیز در مسیر وجود دارند که در صورت هدایت نامناسب ماشین در آن سقوط می‎کند و غرق می‎شود که در آن نیز هیچ گونه جزئیاتی نمایش داده نشده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی تجربه‎ی ماشین‎سواری در شهری کوچک است. در ابتدای مراحل محل قرار‎گیری ماشین بازیکن و مقصد نهایی روی نقشه‎ی بازی نمایش داده می‎شود و بازیکن باید در زمان مشخصی ماشین را به مقصد برساند. کنترل ماشین ساده است اما رسیدن به مقصد دشواری‎های زیادی دارد. بازیکن باید به سرعت و با دقت نقشه را بررسی کند و بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کند که می‎تواند تمرین خوبی برای تقویت مهارت تفکر حل مسئله در او باشد. موانع زیادی مثل ماشین‎های دیگر و ساختمان‎ها نیز در بازی وجود دارند که بسته به شدت برخورد با هر یک یا ماشین به طور کامل از کار می‎افتد یا زمان مجاز برای به پایان رساندن هر مرحله به طرز چشمگیری کم می‎شود. بازی ترکیبی از ماشین‎سواری و تقویت ذهن است که تمرکز و دقت بازیکن را به چالش می‎کشاند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.4.0 iOS در تاریخ 99/07/9 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  زاویه‎ی دید بازی از بالا است که بازیکن به راحتی بتواند مسیر بازی را در نظر داشته باشد. بازی در شهر انجام می‎شود که با وجود مینیمال بودن اما موارد بسیاری مانند دریا، خیابان‎ها و درختان در طراحی آن وجود دارد. ماشین‎ها متفاوتی مانند تاکسی و اتوبوس در بازی وجود دارند که هر یک سرعت متفاوتی دارند. صداگذاری‎هایی متناسبی با فضای ماشین‎سواری مثل صدای استارت زدن در بازی قرار دارد. بازی در سال 2015 موفق به دریافت جایزه‎ی Apple Design شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای خرید نسخه‎ی کامل بازی و در اختیار داشتن تمام مسیر‎ها پرداخت مبلغ 3.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن می‎تواند لینک بازی را برای دوستان خود ایمیل و آن‎ها را به بازی دعوت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Mediocre AB
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان