Dog Town: Pet & Animal Games

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نگه‌داری از سگ‌های متفاوت و آشنایی با نژادهای آن‌ها

سال: 2021
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن با انجام دادن کارهایی مثل نوازش، بازی و تمیز کردن مراقب سگ‌هایش است. او آن‌ها را بزرگ می‌کند و شاهد رشدشان است که می‌تواند احساس انس و تعلق را بین او و سگ‌هایش ایجاد کند. تمام فعالیت‌ها حتی آن‌هایی که آموزشی هستند در قالب بازی کردن در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد که خود باعث می شود آن‌ها ارتباط مؤثرتری با محتوا برقرار کنند.
  بازیکن می‌تواند دو نژاد متفاوت از سگ‌ها را برای جفت‌گیری در کنار هم قرار دهد. آن دو، جدا جدا به مکان کوچکی می‌روند و پس از آن پرده کشیده می‌شود؛ بعد از چند لحظه توله‌ی کوچکی در بخشی از اتاق دیده می‌شود و همچنین در زمان جفت‌گیری قلب و متن‌هایی مانند «عشق در هوا موج می‌زند» دیده می‌شود. با این‌که هیچ تصویری از جفت‌گیری دیده نمی‌شود اما ممکن است این روند برای کودکان سؤال ایجاد کند.
  تمام بخش‌های بازی مرحله به مرحله آموزش داده می‌شوند اما شاید مسلط شدن بر آن‌ها برای بازیکنانی که هیچ آشنایی به زبان انگلیسی ندارند کمی بیشتر از دیگر بازیکنان طول بکشد و ممکن است آن‌ها نیاز داشته باشند تا از کمک و راهنمایی والدین خود استفاده کنند. با پیشرفت در بازی تعداد سگ‌ها بیشتر می‌شوند و بازیکن باید زمان بیشتری را برای مراقبت از آن‌ها صرف کند.
  بازیکنان با انواع نژاد سگ‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک آشنا می‌شوند. همچنین آن‌ها می‌توانند اصول اولیه‌ی مراقبت از سگ‌ها را یاد بگیرند. اما مهم‌ترین ویژگی بازی این است که با ایجاد فضایی کارتونی و رنگارنگ می‌تواند عشق به حیوانات را در بازیکنان ایجاد کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در دنیای کارتونی این بازی همه چیز راجع به نگه‌داری از سگ‌ها است. در ابتدا بازیکن یک سگ کوچک و یک اتاق برای نگه‌داری از آن دارد؛ اتاق، وسایل متفاوتی دارد اما سگ به کارهایی مثل مهربانی، غذا دادن، تمیز کردن، بازی کردن و مراقبت نیز نیاز دارد. بازیکن با انجام تمام این رسیدگی‌ها سکه به دست می‌آورد که می‌تواند از آن‌ها برای بیشتر کردن تعداد توله سگ‌هایش استفاده کند. توله‌ها از نژادهای متفاوتی هستند و هر کدام به مرور بزرگ می‌شوند؛ بازیکن از ابتدا شاهد رشد آن‌ها است و به نوعی با مراقبت‌های اوست که سگ‌ها بزرگ می‌شوند که خود می‌تواند باعث ایجاد حس انس بین بازیکن و سگ‌هایش شود. هر چه بازیکن، بیشتر در بازی پیش برود اتاق‌های متفاوت، وسایل بازی، وسایلی برای تزئین اتاق‌ها و سگ‌های دیگر هم در دسترس او قرار می‌گیرند. علاوه بر سگ‌های موجود، بازیکن می‌تواند دو نژاد متفاوت از آن‌ها را برای جفت‌گیری کنار هم قرار دهد و توله‌ای با نژاد ترکیبی داشته باشد که البته تصویر واضحی از جفت‌گیری وجود ندارد. برای این‌که بخش آموزشی بازی مفیدتر شود برای هر کدام از سگ‌ها توضیح کوتاهی هم وجود دارد که خصوصیات مهم نژاد آن‌ها را توضیح می‌دهد؛ به طور مثال سگ‌های نژاد لابرادور برای همراهی افراد با اختلال اوتیسم مناسب هستند. برای یادگیری بیشتر خصوصیات هر سگ، مأموریت‌هایی نیز در بازی وجود دارد که بیشتر جنبه‌ی تمرین برای آموزش‌ها را دارند و بازیکن با انجام دادن آن‌ها چیزهایی که یاد گرفته است را مرور می‌کند؛ مثل این‌که مادری به یک سگ نیاز دارد تا بچه‌هایش با آن بازی کنند یا یک آتش‌نشان سگی را می‌خواهد که صحنه‌ی آتش‌گرفته را بررسی کند تا کسی آنجا نباشد. غیر از انجام مأموریت‌های متفاوت، بازیکن می‌تواند دیگر کاربران را دعوت کند تا در فهرست دوستان او قرار بگیرند سپس آن‌ها می‌توانند به اتاق‌های هم رفته، سگ‌های یکدیگر را ببینند و در صورت نیاز به دادن غذا یا … به هم کمک کنند. این بازی طولانی است و بازیکن برای به دست آوردن تمام سگ‌ها و مراقبت از آن‌ها به زمان زیادی نیاز دارد اما به طور حتم می‌تواند برای بازیکنان علاقه‌مند به دنیای حیوانات به خصوص دنیای سگ‌ها جذاب باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.7.4 iOS در تاریخ 2/12/1400 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی سبک شبیه‌سازی دارد و بر اساس آن تمام سگ‌ها از نظر ظاهر به نمونه‌ی واقعی خود شبیه هستند. حرکت‌های آن‌ها نیز مشابه سگ‌ها واقعی است؛ به طور مثال گاهی با نوازش کردن‌شان روی زمین می‌خوابند یا با دادن تشویقی‌های متفاوت می‌شود کارهایی مانند دست دادن را به آن‌ها یاد داد. محیط بازی هم سراسر رنگ است و اتاق‌های متفاوت آن بر اساس سلیقه‌ی بازیکن چیده می شوند. برای چیدمان بازیکن امکانات زیاد و متنوعی در اختیار دارد؛ او می‌تواند در هر کجای اتاق که دوست داشت مبل بگذارد یا حتی به دیوار آن تابلویی با تصویر سگ‌ها آویزان کند. بازی هیچ خطای نرم‌افزاری ندارد و می‌توان سگ‌‌های آن را با واقعیت افزوده هم دید که البته این امکان نیاز به پرداخت هزینه دارد. موسیقی متن آرام است و گاهی صدای سگ‌ها در آن شنیده می‌شوند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‌هایی برای خرید درون برنامه وجود دارد که حداقل آن‌ها 1.99$ قیمت دارند؛ آن‌ها امکانات متنوعی مثل AR را فعال می‌کنند. برای بیشتر کردن امتیازها می‌توان تبلیغات بازی را دید.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از تمام بخش‌های بازی نیاز به اتصال به اینترنت دارد. لینک فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر بازی در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد. در صورت خرید درون برنامه، برای استفاده از امکان AR نیاز است تا بازی به دوربین دستگاه هوشمند دسترسی پیدا کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۷.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر FRISMOS INC
  سال انتشار ۲۰۲۱
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  ارز رایگان