Doge Rescue: Draw To Save

thumbnail
۶ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مراحل اولیه همراه با آموزش تصویری و ساده هستند. مراحل به مرور دشوارتر می‌شوند اما امکان رد کردن مراحل و مشاهده‌ی راهنما، سطح بازی را ساده می‌کند.
  این بازی مهارت حل مساله و تحلیل بازیکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بازیکن باید با تحلیل موقعیت قرار‌گیری مانع‌ها، زنبورها، مکان سگ و خطراتی که ممکن است او را تهدید کنند را شناسایی کند و با مهارت حل مساله‌ی خود، خطی ترسیم کند تا سگ هر بار جان سالم بدر ببرد.
  موانعی که برای آسیب به سگ استفاده می‌شوند مثل گوی‌های تیغ‌دار و زنبورهای عصبانی یا حوض‌های مذاب باعث باد کردن صورت سگ، قرمز شدن او و بغض کردنش می‌شود. این صحنه‌ها بیشتر فانتزی و کارتونی هستند و نمایش خشونت چندانی ندارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی فکری داستان سگی در محاصره‌ی کندوی زنبورها را روایت می‌کند. صحنه‌ی اصلی بازی پس‌زمینه‌ای از طبیعت کارتونی است که در هر مرحله شکل و چینش متفاوتی به خود می‌گیرد. بازی سگ را در موقعیت‌های متفاوت قرار می‌دهد و بازیکن با توجه به محل قرارگیری کندوها و سگ و موانع و ابزارهای متفاوت هر مرحله، باید با کشیدن یک خط حفاظی برای سگ ایجاد کند تا مانع نیش زدن او توسط زنبورها شود. برای کشیدن خط محدودیت وجود دارد و هر چقدر که خط کوتاه‌تری رسم شود، امتیاز بیشتری به بازیکن تعلق می‌گیرد که می‌توان با آن شخصیت‌های جدیدی را جایگزین سگ کرد و یا راهنما دریافت کرد. این بازی سرگرم‌کننده قدرت تحلیل و حل مساله‌ی بازیکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. او هر بار با چالش دشوارتری روبه‌رو می‌شود و باید نحوه‌ی خط‌کشی جدیدی را امتحان کند. بعد از اتمام خط‌کشی، بازیکن انگشت خود را از صفحه بلند می‌کند و زنبورها به سمت سگ حمله می‌کنند. اگر سگ 5 ثانیه بدون نیش دوام آورد مرحله با پیروزی به اتمام می‌رسد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.7 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۷/15 نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی کارتونی و فانتزی دارد. پس‌زمینه‌ی هر مرحله و موانعی که در هر مرحله قرار گرفته شکل جدیدی به بازی می‌بخشد. موسیقی کودکانه و شادی در متن وجود دارد. چهره‌ی خشمگین زنبورها و سگ که پس از نیش خوردن باد می‌کند و یا وقتی بعد از پیروزی به زنبورها دهن کجی می‌کند بامزه و جذاب است و چالش های بازی که به مرور سخت می‌شوند، جذابیت و چالش بازی را حفظ می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای رد کردن مراحل و یا مشاهده راهنما می‌توان از مشاهده تبلیغ استفاده کرد. در حین اجرای بازی نیز تبلیغات ویدیویی نمایش داده می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۱
  سال انتشار ۲۰۲۲
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPod Touch، iPhone
  طبقه بندی پازل
  مهارت تفکر حل مسئله، تفکر تحلیلی