Doodle Jump

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

صعود به بالاترین نقطه با پرش‎های تغییر و بدون خطا

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آموزشی در مورد نحوه بازی وجود ندارد و بازیکن با تمرین می‎تواند در مورد نحوه بازی آگاهی کسب کند و مهارت کافی را به‌مرور به دست آورد. برای حرکت کافی است موبایل، تبلت یا وسیله الکترونیکی به جهت راست یا چپ کج شود و شخصیت در جهت آن حرکت می‎کند. میزان حساسیت شخصیت به‌شدت کج شدن صفحه بالا است و تغییرات ناگهانی در حین بازی مانند شکستن برخی سطوح یا وارد شدن دشمنان چالش را بیش‌ازپیش می‎کند، اما بعد از چند بار بازی تمام موارد به‌راحتی قابل تسلط‎اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  هدف اصلی این بازی رساندن شخصیت اصلی به بالاترین نقطه ممکن و ثبت رکورد است که در این مسیر با انواع چالش‎ها روبه‎رو می‎شود. ازجمله این چالش‎ها وجود شخصیت‎های دشمن در طول مسیر است که هرگونه برخورد با آنها باعث مرگ شخصیت اصلی می‎شود. پرش شخصیت به‌صورت خودکار انجام می‎شود ولی در این مسیر علاوه بر پرش به‌صورت تکی بازیکن می‎تواند با رفتن روی نقاط پرشی بلند، مسیر را سریع‎تر طی کند. نقش بازیکن در هدایت شخصیت به چپ و راست با استفاده از حرکت دادن وسیله تکنولوژیکی صورت می‎گیرد. تم‎های بازی بسیار زیاد و متنوع‎اند و بازیکن می‎تواند بر اساس سلیقه‎ی شخصی از تم‎های مناسبتی (جشن) یا خشن استفاده کند. هر تم از ویژگی‎های مخصوص به خود برخوردار بوده؛ برای مثال در برخی از موارد موشکی در اختیار شخصیت قرار می‎گیرد و در برخی قرار گرفتن در یک سطح باعث جابه‎جا شدن سطوح دیگر می‎گردد. حرکت شخصیت در بازی بسیار راحت بوده و درجه حساسیت بالای آن کار را برای بازیکن سخت می‎کند. حالت مسابقه برای رقابت بین افراد طراحی‌شده است و تنها در صورت وجود رقیب قابل‌اجرا است. امکان مشاهده رتبه در جدول دوستان و جهانی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.18.4 iOS در تاریخ 96/10/18 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی به‌عنوان بازی منتخب Google Play editor در سال 2015 شده و ازجمله بازی‎های بدون انتهایی است که به علت تم‎های متنوع آن مخاطبین بسیاری را به خود جذب می‎کند. روند تکراری و بی‌صدای این بازی باعث می‎شود تا تمرکز بازیکن حفظ‌شده و علاقه‎مند به تکرار بازی گردد. شخصیت‎ها و تم‎های با گرافیک کارتونی نمایش داده‌شده‌اند و گرافیک دو بعدی بازی از شکل پیکسلی تا حالت نقاشی تغییر است. موسیقی متنی در بازی وجود ندارد و تنها با حرکت شخصیت صدایی هماهنگ با آن به گوش می‎رسد. دشمنان بازی قیافه‎های مختلفی دارند و پیش از آنکه ترسناک یا خشن باشند، خنده‎دار تلقی می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook در بخش رتبه‌بندی و تنظیمات قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۱۸.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Lima Sky
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان