Dotcraft

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

دستیابی به الگوی ارائه‌شده با جابه‎جا کردن نقاط در جهت‎های مختلف

سال: 2018
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گرافیک ساده و بدون پیچیدگی‎ بصری این بازی به حفظ تمرکز کودکان کمک می‎کند. همچنین قوانین بازی ساده و بدون تغییر بوده و موجب درک راحت روش انجام بازی می‎شود. با افزایش مراحل عبور سریع و بدون چالش دشوار می‎شود.
  برای رسیدن به الگوهای تعیین‌شده روش‎ها مختلفی وجود دارد و کودکان از طریق آزمون‌وخطا تلاش می‎کنند تا هر چه سریع‎تر به هدفشان دست پیدا کنند. در این مسیر مهارت‎های تحلیلی و حل مسئله مورداستفاده قرارگرفته شده و با افزایش سطح دشواری مراحل تقویت می‎شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  پازلی بر مبنای رنگ و جایگاهشان که با رویکرد مینیمال خود در گرافیک و موسیقی، محیط آرامش‎بخشی را به وجود آورده است. در ابتدای بازی با انتخاب حالت ساده یا چالشی صفحه‎ای از دایره‎های سفید و طوسی ارائه می‎شود. بازیکنان بر اساس نوع خطی یا مورب صفحه‎ی بازی، باید جایگاه صحیح هر دایره را بر اساس رنگ آن پیدا کنند. با افزایش مهارت و عبور از مراحل به‎مرور صفحه‎ی بازی بزرگ‌شده و رنگ‎های بیشتری به دورنگ اصلی افزوده می‎شوند. حالت چالشی برای ایجاد فشار زمانی و تعداد حرکات طراحی‌شده که به علت نبود محدودیت تأثیر چندانی ندارد. محیط آرامش‎بخش و بدون هیجان بازی ناشی از گرافیک بسیار دقیق، ترکیب رنگ‎های ملایم و موسیقی متن قرارگرفته است. این بازی ازنظر محتوایی برای کودکان دبستانی مناسب است و ممکن است برای نوجوانان در مراحل ابتدایی کسل‎کننده و بیش از حد ساده به نظر آید. فشار بسیار بالای بازی برای تماشای تبلیغ و خرید درون برنامه بی‎اساس بوده، زیرا که هیچ نیازی برای تغییر ترکیب رنگ‎ها یا افزایش قابلیت جابه‎جایی دایره‎ها وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.1 iOS در تاریخ 97/06/10 بعد از عبور از 30 مرحله در هر دو نوع بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی و خلوت این بازی با زمینه‎ی رنگ طوسی محیطی سرشار از آرامش و خالی از هر نوع تنش و هیجان را به وجود آورده است. موسیقی متن آرامش‎بخش و بدون صداهای بلند در ایجاد فضای ذکرشده بسیار مؤثر است. رنگ‎های مجموعه‎ی اصلی این بازی ملایم ولی با تنوع بالایی انتخاب‌شده‌اند تا از بروز خطای دید جلوگیری کنند. طراحی بازی با پیروی از اصول گرافیک‎های مینیمال ساخته‌شده است و حالت خرید رنگ‎بندی‎های جدید تنها برای ایجاد تنوع و شخصی‎سازی در نظر گرفته‎شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای ایجاد تنوع در ظاهر دایره‎ها بسته‎های متنوع با طراحی‎های مختلف ارائه شد که هرکدام به قیمت 0.99 دلار به فروش می‎رسد. همچنین تبلیغات ویدیویی در میانه بازی نمایش داده‌شده که با خرید 1.99 دلاری قابل‌حذف است. تغییر جایگاه دایره‎ها نیز در بسته‌های متعدد به فروش می‎رسد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook و Google+ در بخش تنظیمات قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Rootcraft Oyun Teknolojileri Limited Sirketi
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان