Dotopedia

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کاوش در دنیای علم با ساخت و مطالعه مقالات کوتاه همراه با شخصیتی به نام دات

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در دنیای دات غرق می‎شوند و به کشف مطالب جدید علمی می‎پردازند.
  توضیحات اولیه دات برای درک بازی شفاف است و با وارد شدن به بخش بارگذاری تصاویر روی گزینه‎ها کودکان را راهنمایی می‌کند. به علت ارائه‎ی بازی به زبان انگلیسی تسلط هر چه بیشتر کودکان بر این زبان به درک بهتر مطالب کمک می‎کند، اما برای کودکانی که تسلط لازم را ندارند کمک و همیاری والدین برای درک مطالب مهم است.
  کودکان در کنار یادگیری در مورد مطالب مختلف روش ساخت مقاله و صداگذاری بر روی آن را می‎آموزند. کودکان با تکمیل کردن اطلاعات مقالات، اختصاص عکس و صداگذاری دانش خود را در مورد مطاب مختلف افزایش می‎دهند. همچنین با گوش کردن به صدای دات قدرت شنیداری خود در یادگیری زبان انگلیسی را نیز تقویت می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  دات دختر بچه هشت ساله‎ای است که عاشق تکنولوژی و دنیای علمی بوده و با کمک دوست خوب و سگ وفادارش تصمیم به تولید انواع مقالات گرفته است. محتوای مقالات دات در سطح کودکان دبستان و نوجوانان ابتدای دوره نوجوانی بوده که در مورد جانوران، ابزار تکنولوژیکی، محیط و … اطلاعات سطحی را ارائه می‎کند. مهم‎ترین ویژگی این بازی قابلیت اصلاح مقالات پیشین و تولید مقاله جدید است. کودکان و نوجوانان می‎توانند از این بازی برای توسعه مهارت کاوش‎گری و خلاقیت خود استفاده کنند و با گرفتن انواع عکس و صداگذاری‎ها، جذابیت مقالات را افزایش دهند. هر مقاله ارجاعی به مطالب مشابه نیز دارد تا بازیکنان علاقه‌مند دانش خود را کامل‎تر کنند. امکان ساخت شش حساب کاربری رایگان مختلف در بازی این فرصت را ایجاد می‎کند که هر بازیکن در فضای مورد علاقه خود فعالیت کند و والدین در بخش کنترلی خود می‎توانند گزارش فعالیت‎های فرزندان خود را مشاهده کنند. دستاورد‎های نشان داده شده در تنظیمات به نوعی از عوامل بالا رفتن سطح بازیکن محسوب می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.3.1 iOS در تاریخ 97/04/12 نوشته شده است.

  کیفیت

  دات دختر بچه‎ای با موهای آبی و عاشق تکنولوژی و علم شخصیت اصلی این بازی را ساخته است. دات با صدای کودکانه خود به کودکان در جریان بازی کمک می‎کند. دات عامل اتگیزشی این بازی برای پیشرفت در مقالات و مطالعه بیشتر است. گرافیک بازی دو بعدی و رنگارنگ طراحی شده است و در حالی که گزینه‎های بسیاری را در صفحه نمایش جای داده، به علت نظم و چهاچوب معلوم بازی مانع از گنگ شدن مفاهیم می‎گردد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای انجام بازی دسترسی به دوربین، بخش عکس‎ها و میکروفون برای ضبط صدا نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر CANADIAN BROADCASTING CORPORATION
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان