Dr. Mario World

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کمک به دکتر ماریو برای نابود کردن ویروس‎های رنگی با کمک گرفتن از تفکر تحلیلی

سال: 2019
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  علت از بین بردن شخصیت‎های منفی و چگونگی استفاده از کپسول‎های رنگی در متن‎های طولانی ابتدای بازی شفاف بیان می‎شود که البته درکشان به سواد زبان انگلیسی نیاز دارد و برای کودکان ناآشنا به این زبان همراهی والد را می‎طلبد. مابقی جریان اصلی برنامه بسته به مدل تفکر بازیکن و تمرین او می‎تواند ساده یا چالشی باشد.
  برای رسیدن به نتیجه‎ی مطلوب در هر مرحله بازیکنان باید کپسول‎ها در حالت و جایگاه مناسب قرار دهند که در این مسیر از تفکر حل مسئله و تحلیلی بهره می‎برند. همچنین تصمیم‎گیری در زمان محدود در بخش رقابتی، کودک را به سمت تصمیم‎گیری سریع در لحظه سوق می‎دهد. نبود تنها یک راه‎حل صحیح می‎تواند فرصتی برای توسعه‎ی تفکر خلاق و پیدا کردن راه‎های جدید باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  ظاهر آشنای این بازی با داستان ماریو و نجات شاهزاده‎اش تفاوت دارد. ماریو در این داستان دکتری است که باید ویرو‎س‎ها را با کپسول‎های هم‎رنگشان نابود کند و برای رسیدن به این هدف از کودکان کمک می‎گیرد. محتوای برنامه در دو شکل رقابتی و مرحله‎ای طراحی‎شده است. در هر دوی این حالت‎ها نقشه‎ای از ویروس‎های رنگی در صفحه قرار می‎گیرند و در مدت یا تعداد حرکت محدود، کودک باید کپسول‎های رنگی را در جایگاه مناسب قرار دهد. در حالت مرحله‎ای کودک باید هدف بازی را با تعداد حرکت محدود محقق کند و در حالت رقابتی باید با دوستی از فیس‎بوک یا بازیکنی نامشخص به صورت آنلاین و در زمان محدود رقابت کند. قابلیت‎های حرکتی ویژه‎ی کپسول‎ها، وارد شدن ویروس جدید در صفحه، نیروهای دکتر ماریو و غیرقابل پیش‎بینی بودن رنگ کپسول‎های بعدی همگی در افزایش چالش این بازی موثر‎ند. رسیدن به نتیجه‎ی مطلوب با کمترین خطا نیاز به تمرین، آشنایی با قوانین کپسول‎ها و استفاده از تفکر تحلیلی و حل‎مسئله دارد. اگرچه شخصیت‎های بازی برای کودکان و نوجوانان آشنا به داستان ماریو جذابیت دارد اما هیچ‎کدام نقشی در محتوای بازی ندارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‏‎ی 1.2.2 iOS در تاریخ 98/11/06 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی گرافیکی بازی کیفیت بالایی دارد و در همه‎ی بخش‎ها تنوع رنگی بسیار زیادی به چشم می‎آید. ویروس‎ها با این که شخصیت‎های منفی بازی محسوب می‎شوند، ظاهر مهربان و فانتزی دارند. سایر شخصیت‎ها از جمله ماریو از داستان‎های دیگر این مجموعه برداشته شده‎اند. موسیقی متن شاد و با ریتم سرگرم‎کننده‎ در متن بازی شنیده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید جواهر بیشتر نیاز به پرداخت 1.99 تا 19.99 دلار دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  رقابت‎ها با حریف‎های واقعی صورت می‎گیرد و انجام بازی به اینترنت نیاز دارد. لینک ارتباط با دوستان از راه فیس‎بوک در بخش دوستان قرار دارد. لینک رسیدن به فیس‎بوک بازی و سایت آن در بخش تنظیمات قرار دارد. بازیکنان می‎توانند نام خود را وارد کنند که امری کاملاً اختیاری است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Nintendo Co., Ltd.
  سال انتشار ۲۰۱۹