Dr. Panda Town: Vacation

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سفر دکتر پاندا به همراه دوستانش بر روی کشتی برای کاوش جزایر جدید

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان حس ماجراجویی و استقلال در کشتی و جزایر اطراف را تجربه می‎کنند. دوستان پاندا با ابزار و وسایل داخل کشتی بازی می‎کنند و به جست‎وجو در جزایر می‎پردازند.
  در ابتدای بازی یاری والدین برای یادگیری حرکت در طول کشتی و انتخاب وسایل نیاز است، اما بعد از چند بار تلاش کودکان به‌سادگی می‎توانند کنترل را عهده‎دار شوند. ورود و خروج از جزایر زمان‎بر و کمی گیج‌کننده است، اما همچنان درک کاربرد هر وسیله به علت قرارگیری خودکار آن آسان بوده و نیازی به دقت بالا برای جایابی ندارد.
  کودکان در این بازی با وسایل داخل کشتی آشنا می‌شوند و در مورد کاربرد هر یک مفاهیمی را می‎آموزند. کودکان می‎توانند با دقت کردن به تفاوت پوشش ارائه‌شده در هر جزیره در مورد تفاوت دما و لباس مناسب برای هر دما اطلاعاتی کسب کنند. همچنین کودکان در این بازی با قرار دادن هر شخصیت در جایگاه خاص و تغییر لباس، داستان‎پردازی کردن را تجربه می‎کنند و قدرت خلاقیتشان تقویت می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه‎‏های ترکیبی دکتر پاندا است که در نقشه‎ی اصلی امکان دسترسی به خانه، سوپرمارکت و بخش‎های مختلف شهر در اختیار قرار دارد. برای استفاده از بخش‎های دیگر شهر باید نسخه‎ی هر بخش را دانلود کرد و جزایر با پرداخت هزینه و خرید درون برنامه باز می‎شوند. دکتر پاندا و تمام دوستانش در این بازی قرار دارند و لباس‎های جدید مطابق با آب‎وهوای جزایر را امتحان می‎کنند و کودکان آزادانه در بخش‎های مختلف بازی حرکت می‎کنند تا خلاقیت خود را گسترش دهند. بازی از نوع تعاملی و با هدف توسعه درک کودکان از مفاهیم مرتبط با سفر و سرگرمی‎های متنوع ساخته‌شده است. والدین می‎توانند از فرزندان خود بخواهند که داستان سفر دکتر پاندای خود را برایشان تعریف کنند و اجازه دهند تا داستان‎پردازی کردن را تمرین کنند. این بازی برای کودکانی که منزوی‎اند یا با مشکلات روحی درگیرند، فضایی ایمن و رنگارنگ را می‎سازد که بتوانند حالات درونی خود را نشان دهند و در فضاهای جدید بازی سرگرم شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 2.2.2 iOS در تاریخ 97/04/09 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی، انیمیشنی و کودکانه‎ی بازی با ترکیب رنگ‎های شاد و روشن فضای سرگرم‌کننده‌ای را برای کوکان به وجود آورده است. زاویه‎ی تیز در طراحی بازی مشاهده نشده و شخصیت‎ها شامل انواع حیوانات، پسر بجه، دختر بچه و بزرگسالان است. موسیقی متن شاد و تکرارشونده است که با تغییر محیط بازی و ورود به جزایر با حال و فضای محیط جدید تطبیق پیدا می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  به‌جز صفحه اصلی داخل کشتی، سایر بخش‎ها ازجمله جزایر با خرید درون برنامه قابل‌استفاده‌اند که با قیمت 5.99 دلار به فروش می‎رسد. لینک سایر بازی‎های این مجموعه در منوی ورودی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Dr. Panda
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان