‎Dracula City Master: Idle Army

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۱۰ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فرماندهی و ارتقای لشکر خون‌آشام‌ها

سال: 2022
  بررس برنامه: محمد‌باقر وحید

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گزینه‌ها و فهرست‌های داخل این عنوان ساده هستند و استفاده از آن‌ها واضح است. برای خواندن و درک توضیحات برخی گزینه‌ها ممکن است همراهی والدین برای یکی دو مرتبه‌ی ابتدایی لازم باشد.
  با پیشرفت و رسیدن به مراحل بالاتر، بازیکن باید در احضار لشکر خون‌آشام‌ها با استراتژی و کمی تفکر عمل کند تا بتواند از تلفات غیرضروری نیروهایش جلوگیری کرده و به پیروزی برسد. مرحله‌ی نهایی در هر بخش محدودیت زمانی دارد که می‌تواند نقش پررنگ‌تری به قوه‌ی حل مساله بازیکن بدهد.
  بازیکن کنترل لشکری از خون‌آشام‌ها را در دست دارد که از جایی به بعد شخص دراکولا نیز وارد ماجرا می‌شود. او باید جمعیت انسان‌ها را از بین برد. یکی از منابع ارزشمند بازی خونی است که طی مبارزات به دست می‌آید. خون‌آشام‌ها هنگام بیرون آمدن از زمین یا مردن غرش کوتاهی می‌کنند که ممکن است برای برخی ناخوشایند باشد. البته امکان قطع کردن این صداها از بخش تنظیمات وجود دارد. خشونتی به تصویر کشیده نمی‌شود اما همه‌چیز در مورد پیروزی خون‌آشام‌ها بر انسان‌ها است و پیشرفت بازی در این راستا است. گرافیک ساده‌ی این عنوان نیز از اثرگذاری این مفهوم می‌کاهد و کودکان ممکن است اصلاً متوجه اتفاقاتی که می‌افتد نشوند و فقط به بازی خود بپردازند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Dracula City Master: Idle Army را می‌توان ترکیبی از مبارزه‌های خودکار، مدیریت منابع و استراتژی دانست. بازیکن در این عنوان، فرماندهی لشکری از خو‌ن‌آشام‌ها را بر عهده دارد. کار اصلی او احضار کردن خون‌آشام‌ها به زمین بازی با ضربه‌ زدن روی صفحه است. موانع مختلف، تنوع دشمنان و محدودیت زمانی برخی مراحل ممکن است قوه‌ی تفکر بازیکن را به کار بگیرد. با منابعی مانند خون که از مبارزه‌ها به دست می‌آید، بازیکن باید بخش‌های گوناگون قلعه‌ی دراکولا را توسعه و ارتقا دهد تا قدرت‌های جدیدی برای مبارزه با قربانیانش به دست آورد. تیرکمان‌های چوبی، بشکه‌های باروت، راهب‌ها و شوالیه‌ها و به طور کلی انسان‌ها خطرناک‌اند و دشمن به حساب می‌آیند. خشونت گرافیکی در این عنوان به چشم نمی‌آید و ترس و خشونت آن در مفهوم کلی بازی و توضیحات برخی گزینه‌های آن مانند تبدیل کردن قربانیان به خون‌آشام خلاصه می‌شود. غرش‌هایی که ممکن است برای عده‌ای ناخوشایند باشد به گوش می‌رسد که می‌توان از تنظیمات این صداها را قطع کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.0.5 در تاریخ ۲۸/۱۰/۱۴۰۱ نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  گرافیک 3بعدی این عنوان در عین سادگی به خوبی اجرا شده و برخی جزئیات در تصاویر آن جالب‌توجه است. موسیقی متن آن اگرچه کوتاه است و بعد از مدتی ممکن است تکراری شود، اما در نوع خود خوب است و متناسب با فضای بازی است. تنوع مراحل با افزوده شدن موانع و دشمنان جدید در سطح خوبی نگاه داشته شده است، اگرچه ممکن است مکانیسم گیم‌پلی بعد از مدتی خسته‌کننده شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بین مراحل مختلف یا برای به دست آوردن برخی منابع، بازیکن با تبلیغات سایر بازی‌های موبایلی مواجه می‌شود. خریدهای درون‌برنامه‌ای برای حذف تبلیغات یا دریافت منابع بیشتر از 1 تا 100 دلار امکان‌پذیر است. تجربه‌ی بازی بدون انجام این خریدها بدون مشکل خواهد بود و بازیکن برای به پایان رساندن آن مجبور به خرید هیچ بسته‌ای نیست.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن برای ورود به بازی باید سن خود را وارد و با قوانین حریم‌ خصوصی موافقت کند. ورود با حساب کاربری اپل یا فیس‌بوک امکان‌پذیر است، اما اجباری نیست و بازیکن می‌تواند به عنوان مهمان نیز بازی را تجربه کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Tilting Point LLC
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی اکشن، استراتژی، تفننی
  ارز رایگان