Dragalia Lost

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انتخاب و هدایت اعضای گروه برای شرکت در نبرد با توجه به نیروهایشان

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طراحی شخصیت‎های بازی کارتونی و کوچک هستند اما پس از انتخاب هر شخصیت برای قرار‎گیری در گروه، انیمیشن بسیار کوتاهی از آن برای معرفی به بازیکن پخش می‎شود که برخی از شخصیت‎های بازی مانند فرانچسکا با پوشش نامناسب و همراه با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند.
  گاهی در گفت‎و‎گو‎های میان شخصیت‎ها از لغاتی مثل لعنتی استفاده شده است. در بازی گروهی بخشی برای گفت‎وگو میان بازیکنان وجود دارد اما بازیکنان تنها مجاز به استفاده از استیکرهای پیش‎فرض در بازی هستند.
  بازی با لمس و ضربه زدن با انگشت بازیکن روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود که بخش‎های آموزشی و متن‎هایی کوتاه به صورت واضح بازیکن را با جریان بازی آشنا می‎کنند. امکان فعال کردن مبارزات به صورت خودکار نیز در بازی وجود دارد. در انتهای هر مرحله بازیکن در مقابل حریفی قرار می‎گیرد که برای نابودی آن نیاز به بیشترین مقدار حمله است.
  اگرچه بازی با هدف توسعه‎ی تفکر استراتژیک ساخته نشده است اما عامل چیدمان مناسب گروه باعث ارتقای مدل تفکر استراتژیک در بازیکنان می‎شود. چند ثانیه پیش از هر حمله اطراف بازیکن مربع قرمز رنگی که محدوده‎ی حمله‎ی حریف است مشخص می‎شود و بازیکن برای افزایش شانس برد نیاز به عکس‎العمل سریع و شناسایی محیط پیرامون خود در جهت مصون ماندن از حملات را دارد.
  صحنه‌های مبارزه با دشمنان و نابودی حریفان محتوای اصلی بازی است که به علت طراحی کوچک شخصیت‌ها به‌طور واضح نمایش داده نمی‌شود. صحنه‎هایی از خون و جراحت در بازی وجود ندارد و دشمنان پس از نابودی به سرعت ناپدید می‎شوند. تصاویری از حیوانات غول‎پیکر و آتش‎سوزی در بازی قرار دارد که می‎تواند موجب انتقال حس هیجان مضاعف در برخی بازیکنان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  مبنای بازی نبرد با حریفان با استفاده از سلاح‎های گوناگونی مانند شمشیر است. بازی تم انیمه‎های ژاپنی دارد و در آن شاهزاده‎ای که بازیکن عهده‎دار نقش اوست در تلاش برای محافظت از سرزمین خود در برابر دشمنان است. شخصیت‎های موجود در بازی در قالب تصاویر روی کارت هستند و بازیکن در ابتدای هر نبرد گروه خود را بر اساس قدرت و توانایی آن‎ها انتخاب می‌کند. تشکیل گروهی قدرتمند برای پیروزی بازیکن در جریان نبردها ضرورت دارد که خود موجب ارتقای مهارت تفکر استراتژیک در بازیکنان خواهد شد. شخصیت‎های انتخابی با استفاده از قدرت‎های منحصر‎به‎فرد خود مانند تشکیل حلقه‎ی آتش با حریفان به نبرد می‌پردازند. بازیکن پس از هر پیروزی الماس‎هایی کسب می‎کند که می‎تواند از آن برای خرید و ارتقای شخصیت‌ها، سلاح‎ها و بازسازی قلعه‎ی شاهزاده استفاده کند. بازی به دو صورت گروهی و آنلاین با دیگر کاربران بازی از سراسر دنیا و همچنین انفرادی قابل‌ اجرا است. خشونت کارتونی و تصاویر کوچک بازی در حین نبرد مانع از برجسته شدن محتوای خشن به بازیکن شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.15.1 iOS در تاریخ 19/10/98 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎ها در تعداد بالا و با قدرت‎های متنوع طراحی شده‎اند اما کوچک بودن اندازه‎ی شخصیت‌ها مانع از نمایش باکیفیت فضای مبارزه شده است. موسیقی بازی تم انیمه‎های ژاپنی دارد که بر هیجان بازی می‎افزاید.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  این بازی مبتنی بر خرید درون برنامه نیست اما بازیکن می‎تواند برای ارتقای شخصیت و سلاح‎ها علاوه بر شرکت کردن در مبارزات و انجام مأموریت‎ها به بخش فروشگاه بازی مراجعه و حداکثر مبلغ 109.99$ پرداخت کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینک مستقیمی در فیس‎بوک دارد و بازیکن می‎تواند از طریق آن یا با قرار دادن آدرس ایمیل خود و ساخت حساب کاربری در پلتفرم نینتندو (شرکت سازنده بازی) دوستان خود را به بازی دعوت کند و بازی گروهی انجام دهد. دسترسی به اینترنت برای انجام این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱۵.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Nintendo Co., Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان