Dream Detective

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یافتن اشیای گمشده در چارچوب پازل

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی با پیدا کردن اشیا و ضربه زدن با انگشت روی آن‎ها انجام می‎شود اما در هر تصویر اشیای بسیار زیاد و متفاوتی وجود دارند که یافتن اشیای موردنظر را دشوار کرده است. بازی هدف خاصی را دنبال نمی‎کند که می‎تواند مانع از علاقه‎مندی کودک به ادامه‎ی آن شود.
  راهنمایی‎هایی برای پیدا کردن اشیا در قالب متن‎های کوتاه در جریان بازی وجود دارد که کودک با استفاده از مهارت تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی خود باید معنای آن‎ها را کشف کند و شی مورد‎نظر را در انبوهی از اشیای دیگر پیدا کند؛ به طور مثال برای پیدا کردن کاموا، بازی کودک را با اشاره به علاقه‎ی گربه‎ها برای بازی با کاموا راهنمایی می‎کند و کودک متوجه می‎شود که ممکن است کاموا در اطراف تصویر گربه پنهان شده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی در مکانی به نام سرزمین رؤیا انجام می‎شود که این سرزمین مسئول ساختن رؤیای خوش در خواب انسان‎ها است. در هر مرحله تصویری نمایش داده می‎شود که اشیای بسیاری در آن وجود دارد. کودک در نقش یک کارآگاه باید تصویر را بررسی کند و چند شی مورد‎نظر هر مرحله را در آن پیدا کند. با یافتن اشیا امتیازاتی برای کودک به ارمغان خواهد آمد. امتیازات به او کمک می‎کند تا راهنمایی‎هایی برای پیدا کردن اشیا به دست آورد یا در صورت موفق نشدن به یافتن آن‎ها بتواند از مرحله عبور کند. در هر تصویر شخصیت‎ها و اشیای بسیار زیادی وجود دارند. پیدا کردن اشیای مورد‎نظر در این محیط شلوغ آسان نبوده و می‎تواند تمرکز و دقت کودکان را به چالش کشاند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.91 iOS در تاریخ 99/07/19 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  با توجه به تخیلی بودن سرزمین رؤیا بسیاری از موارد استفاده‎شده در طراحی بازی هم تخیلی هستند. مکان‎هایی به صورت معلق در آسمان وجود دارند و آسانسور‎هایی از زمین به آسمان در حال حرکت هستند. رنگ‎های شاد بازی هم حس یک رؤیای خوش را برای بازیکنان تداعی می‎کند. شخصیت‎های بازی بسیار کوچک هستند اما تفاوت بارزی در طراحی پوشش آن‎ها وجود دارد که آن‎ها را به خوبی قابل تشخیص کرده‎اند. بازی موسیقی متن مرموز اما ساده و کودکانه‎ای دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای اضافه کردن امتیازات یا دریافت راهنمایی بازیکن می‎تواند از امتیازات کسب‎شده در جریان بازی استفاده کند یا حداقل مبلغ 1.39$ پرداخت کند و خرید درون برنامه انجام دهد یا تبلیغات بازی را مشاهده کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است. بازیکن می‎تواند به عنوان مهمان وارد بازی شود یا با قرار دادن حساب‎کاربری اپل، فیس‎بوک یا گوگل خود بازی را انجام دهد و امتیازات خود را ذخیره کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۹۱
  واحد پول رایگان
  ناشر DianDian Interactive Holding
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان