Dream Piano - Music Game

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نواختن موسیقی‌های متنوع با شبیه‌سازی صدای ساز پیانو

سال: 2017

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ساختار کلی برنامه ساده است. در منوی بازی اسامی تمام قطعه‌ها وجود دارد و بازیکن با لمس اسم هر قطعه وارد چالش نواختن آن می‎شود. بعضی قطعات به شکل ساده‌تری نواخته می‎شوند و بعضی نیاز به سرعت‎عمل بالای بازیکن دارند. در مقابل نام هر قطعه میزان دشواری آن نیز وجود دارد که بازیکن می‌تواند قطعاتی متناسب با سطح مهارت خود انتخاب کند.
  با توجه به افزایش سرعت حرکت دکمه‌ها نواختن کامل یک قطعه و به پایان رساندن هر مرحله نیاز به تمرکز و مهارت هماهنگی چشم و دست بازیکن دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی سرگرم‎کننده در حقیقت تلفیقی از نواختن پیانو و سرعت عمل است. صدای ساز پیانو در این بازی شبیه‎سازی شده و با وجود این‎که هیچ تصویری از این ساز وجود ندارد، بازیکن حس نواختن آن را تجربه خواهد کرد. در منوی اصلی بازی تعداد زیادی موسیقی از نوازندگان و خوانندگان معروف و همچنین تیتراژ فیلم‌ها و سریال‌های مطرح جهان دیده می‎شود. روند انجام بازی به این صورت است که با انتخاب هر آهنگ صفحه‌ای باز می‎شود که در آن دایره‌هایی از بالا به سمت پایین حرکت می‎کنند. بازیکن باید با استفاده از سرعت‎عمل و تمرکز خود آن‎ها را لمس کند. برخی دایره‌ها ساده و به معنی تک اشاره‌اند اما برخی دایره‌ها دنباله‌دار هستند و تا تمام شدن دنباله باید انگشت را روی آن‎ها نگه داشت. هر چقدر دایره‌ها با ریتم و سرعت صحیح‌تری لمس شوند موسیقی زیباتری شنیده می‎شود. اساس این بازی کسب امتیاز و افزایش رکورد است. با کسب امتیاز می‌توان از موسیقی‌های متنوع‎تری استفاده یا در چالش‌های روزانه شرکت کرد. از دیگر امکانات ویژه‎ی بازی امکان جست‎وجو است که بازیکن می‌تواند موسیقی مورد علاقه‎ی خود را در این بخش پیدا کرده و آن را بنوازد. تمام موسیقی‌های موجود در این برنامه از کیفیت صدای بسیار خوبی برخوردار هستند که انجام بازی را لذت بخش‌تر می‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.69.0 Android در تاریخ ۹۹/۱/۱۵ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی از طراحی خوبی برخوردار است و فضای شاد و رنگی دارد که از یکنواخت شدن آن جلوگیری کرده است. علاوه بر وجود چالش‌های روزانه امکان بازی به صورت آنلاین و رقابتی با حریفان تصادفی و چالش‌های مناسبتی نیز در بازی وجود دارد. امکان جست‎وجوی موسیقی مورد‎علاقه و همچنین کیفیت نرم‎افزاری خوب بازی از نکات مثبت آن محسوب می‎شوند اما ویژگی اصلی این برنامه کیفیت بسیار خوب صدای قطعات موسیقی است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صورت اتصال به اینترنت در نوار پایین صفحه‎ی بازی تبلیغات نمایش داده می‎شود علاوه بر آن برای کسب سکه‎ی بیشتر یا ادامه دادن بازی بعد از شکست، بازیکن می‎تواند از امکان مشاهده‎ی فیلم‎های تبلیغاتی استفاده کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این بازی در حالت آنلاین نیز اجرا می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۶۹.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Tap Lab
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان