Dream Piano – Music Game

بررس متن: پریا کنکاشور

5+

نواختن موسیقی‌های متنوع با شبیه‌سازی صدای ساز پیانو

ناشر: Tap Lab سال انتشار: 2017

Dream Piano – Music Game

5+

نواختن موسیقی‌های متنوع با شبیه‌سازی صدای ساز پیانو

ناشر: Tap Lab

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
با توجه به افزایش سرعت حرکت دکمه‌ها نواختن کامل یک قطعه و به پایان رساندن هر مرحله نیاز به تمرکز و مهارت هماهنگی چشم و دست بازیکن دارد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
ساختار کلی برنامه ساده است. در منوی بازی اسامی تمام قطعه‌ها وجود دارد و بازیکن با لمس اسم هر قطعه وارد چالش نواختن آن می‎شود. بعضی قطعات به شکل ساده‌تری نواخته می‎شوند و بعضی نیاز به سرعت‎عمل بالای بازیکن دارند. در مقابل نام هر قطعه میزان دشواری آن نیز وجود دارد که بازیکن می‌تواند قطعاتی متناسب با سطح مهارت خود انتخاب کند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی سرگرم‎کننده در حقیقت تلفیقی از نواختن پیانو و سرعت عمل است. صدای ساز پیانو در این بازی شبیه‎سازی شده و با وجود این‎که هیچ تصویری از این ساز وجود ندارد، بازیکن حس نواختن آن را تجربه خواهد کرد. در منوی اصلی بازی تعداد زیادی موسیقی از نوازندگان و خوانندگان معروف و همچنین تیتراژ فیلم‌ها و سریال‌های مطرح جهان دیده می‎شود. روند انجام بازی به این صورت است که با انتخاب هر آهنگ صفحه‌ای باز می‎شود که در آن دایره‌هایی از بالا به سمت پایین حرکت می‎کنند. بازیکن باید با استفاده از سرعت‎عمل و تمرکز خود آن‎ها را لمس کند. برخی دایره‌ها ساده و به معنی تک اشاره‌اند اما برخی دایره‌ها دنباله‌دار هستند و تا تمام شدن دنباله باید انگشت را روی آن‎ها نگه داشت. هر چقدر دایره‌ها با ریتم و سرعت صحیح‌تری لمس شوند موسیقی زیباتری شنیده می‎شود. اساس این بازی کسب امتیاز و افزایش رکورد است. با کسب امتیاز می‌توان از موسیقی‌های متنوع‎تری استفاده یا در چالش‌های روزانه شرکت کرد. از دیگر امکانات ویژه‎ی بازی امکان جست‎وجو است که بازیکن می‌تواند موسیقی مورد علاقه‎ی خود را در این بخش پیدا کرده و آن را بنوازد. تمام موسیقی‌های موجود در این برنامه از کیفیت صدای بسیار خوبی برخوردار هستند که انجام بازی را لذت بخش‌تر می‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.69.0 Android در تاریخ ۹۹/۱/۱۵ نوشته شده است.

کیفیت

بازی از طراحی خوبی برخوردار است و فضای شاد و رنگی دارد که از یکنواخت شدن آن جلوگیری کرده است. علاوه بر وجود چالش‌های روزانه امکان بازی به صورت آنلاین و رقابتی با حریفان تصادفی و چالش‌های مناسبتی نیز در بازی وجود دارد. امکان جست‎وجوی موسیقی مورد‎علاقه و همچنین کیفیت نرم‎افزاری خوب بازی از نکات مثبت آن محسوب می‎شوند اما ویژگی اصلی این برنامه کیفیت بسیار خوب صدای قطعات موسیقی است.

مصرف گرایی

در صورت اتصال به اینترنت در نوار پایین صفحه‎ی بازی تبلیغات نمایش داده می‎شود علاوه بر آن برای کسب سکه‎ی بیشتر یا ادامه دادن بازی بعد از شکست، بازیکن می‎تواند از امکان مشاهده‎ی فیلم‎های تبلیغاتی استفاده کند.

حریم خصوصی

این بازی در حالت آنلاین نیز اجرا می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 83
نسخه تست شده روی اندروید 1.69.0
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Tap Lab
سال انتشار 2017