Dream Walker

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت دخترک داستان برای عبور از مسیرهای پرخطر در خواب

  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان درگیر با کابوس‎های شبانه ممکن است با شخصیت این داستان حس همزادپنداری کنند زیرا می‎توان تصویر داشت که شخصیت این بازی نیز برای فرار از خواب‎های ترسناک خود به سمت آینه‎ی بیداری حرکت می‎کند. کودکان در بستر این بازی با مفهوم امیدواری آشنا می‎شوند و برای رسیدن به پایانی بهتر تلاش می‎کنند.
  حرکات ابتدای بازی نسبت به انتهای آن ساده‎تر بوده زیرا که با افزایش تعداد قدم‎های سرعت شخصیت داستان افزایش می‎یابد. تغییر جهت سطوح و چرخش آن‎ها باعث کاهش میزان دقت و درک تغییر جهت مسیر می‎شود که با تکرار مرحله و حفظ کردن چرخش‎ها به‌مرور ساده‎تر می‎شود. ذخیره‎سازی‎های میانه‎ی مراحل به پیشرفت در بازی کمک بسیار زیادی می‎کند به‌خصوص که خط پایین صفحه فاصله تا رسیدن به نقطه ذخیره و پایان را لحظه‌به‌لحظه نشان می‎دهد.
  برای انجام این بازی بازکنان باید بدون هیچ حواس‌پرتی با دقت حرکات شخصیت را دنبال کنند و تمرکز خود را حفظ کنند. به‌مرور با انجام مکرر بازی تمرکز کودکان و نوجوانان افزایش می‎یابد و قدرت عکس‎العملشان بهتر می‎شود. به علت تغییر جهت سطوح حرکتی و ظاهر شدن یا حذف شدن برخی از بلوک‎ها به‌صورت ناگهانی کودکان و نوجوانان از قدرت تصویرسازی به‌صورت انتزاعی استفاده می‎کنند تا تغییر جهت‎های مسیر حرکت را پیش‌بینی و درک کنند تا ضربه را در زمان مناسب بر صفحه بزنند.
  محتوای اصلی بازی هیچ عامل ترسناکی ندارد، اما تصاویر پس‎زمینه‎ی برخی مراحل شامل حرکت ارواح کارتونی یا نمایی از سنگ‌قبرها بوده که ممکن است برای کودکان حساس یا کودکانی که خواب راحت ندارند آزاردهنده باشد. همچنین ساختار ظاهری با رنگ‎های تیره طراحی‌شده و شکل‎هایی همچون تنه درختان پر از تیغ یا نیزه و ... برای تزئین بخش‎هایی از صفحه قابل‌مشاهده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان بازی در مورد دختربچه‌ای است که در خواب راه می‎رود و به‌نوعی در رؤیاهای خود سیر می‎کند. رؤیاهای دخترک به نظر ترسناک و مرموز می‎آیند و به همین دلیل کودکان و نوجوانان با هدایت او در مسیر مناسب راه رسیدن به بیداری را برای او میسر می‏‎کنند. با هر بار ضربه دختر داستان مسیر جدید خود را در پیش می‎گیرد که برخلاف سادگی اجرای آن به علت افزایش سرعت اتمام هر مرحله به زمان و تکرار نیاز دارد. کودکان و نوجوانان با انجام این بازی تمرکز خود را افزایش می‎دهند و درمی‌یابند که دنیای رؤیا و خواب تنها چندین قدم با بیداری فاصله دارد و می‎توانند از ترس‎های شبانه‎ی خود فاصله بگیرند. اگرچه محور اصلی بازی بر روی افزایش تمرکز برای عکس‎العمل نشان دادن قرار دارد، اما ممکن است برخی از طراحی‎های کارتونی بازی برای برخی از کاربران کم سن اذیت کننده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.10.00 iOS در تاریخ 97/04/25 بعد رسیدن به فصل سوم نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی بدون نقص و با کیفیت عالی طراحی‌شده است که در کنار موسیقی رازآلود و صداهایی همچون زوزه باد یا حرکت اشیاء، فضای پر رمزوراز و در عین‎حال ماورایی را برای بازیکن پدید می‎آورد. گرافیک سه بعدی این بازی نه‌فقط برای جلوه دادن بلکه برای به چالش کشیدن ذهن بازیکنان است. صدای قدم‎های شخصیت بازی و تغییر رنگ بلوک‎ها به کودکان و نوجوانان جهت اتمام مراحل کمک می‎کند. شخصیت اصلی با نام‎ها و لباس‎های متنوع ارائه می‎شود که دختربچه‌ای با مو‎های کوتاه است که بدون هیچ آگاهی در خواب راه می‎رود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook در تنظیمات قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱۰.۰۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Pocket Play Lab Limited
  ارز رایگان