Drive Ahead!

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ماشین‎سواری و مبارزه با حریفان برای کسب امتیاز

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنترل بازی پیچیدگی خاصی ندارد و پس از مدت کوتاهی بازیکنان به خوبی با آن آشنا خواهند شد. محیط بازی در هر محله تغییر می‎کند که تمامی آن‎ها پستی و بلندی‎هایی در سطح خود دارند و کنترل نامناسب سرعت به راحتی باعث چپ شدن ماشین خواهد شد.
  اساس بازی ضربه زدن با ماشین و از بین بردن حریفان است. تصاویری از چپ کردن و آتش‎سوزی ماشین‎ها و همچنین تیغ‎هایی برنده در بازی دیده می‎شود. ضربه به سر حریف با ماشین بیشترین امتیاز را دارد که بازیکنان به انجام این کار برای کسب امتیاز تشویق می‎شوند. ماشین‎هایی که برای کمک‎رسانی هستند مانند ماشین آمبولانس هم در مسابقات شرکت می‎کنند که ممکن است تأثیر خوبی بر تصورات کودکان نسبت به ماشین‎های کمک‎رسان نداشته باشد. تصاویر واقعی در بازی نمایش داده نمی‎شود و گرافیک آن کارتونی است. ماشین‎ها و همچنین شخصیت‎ها بسیار کوچک طراحی شده‎اند که تا حدی از انتقال حس خشونت به بازیکن جلوگیری کرده است. موسیقی بازی مهیج است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی مهیج بازیکنان با حریفان آنلاین که به صورت تصادفی انتخاب شده است مبارزه می‎کنند. اگرچه بازیکنان سوار بر ماشین‎های متفاوت هستند اما این بازی بیشتر بر ضربه زدن به حریف با ماشین و نابودی او تمرکز دارد. در هر مرحله از بازی بازیکنان سه دور مسابقه می‎دهند و برنده‎ی دو دور، پیروز بازی خواهد بود و امتیازتی را کسب خواهد کرد. امتیازات به بازیکن کمک می‎کند تا ماشین‎های خود را از نظر سرعت و قدرت ارتقا دهد که نقش مهمی در پیروزی‎های بعدی او خواهد داشت. به غیر از بازی آنلاین کودکان می‎توانند با دوستان خود و با استفاده از یک دستگاه هوشمند مشترک، بازی را به صورت دو نفره انجام دهند. بازی خشونت واقع‎گرایانه ندارد اما تصاویری از چپ کردن ماشین‎ها و آتش‎سوزی در آن وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.4 iOS و در تاریخ 99/05/8 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی پیکسلی است که مانع از انتقال حس خشونت شدید به بازیکنان شود. اما فضای بازی در عین سادگی از رنگ‎ها و سایه‎های زیادی در طراحی بهره برده است. محیط مسابقه در هر مرحله عوض می‎شود و وسایلی مثل سفینه‎ی فضایی هم در آن وارد می‎شوند که مانع از تکراری شدن فضای بازی شده است. صدای تماشاچیان، نورها و پخش مسابقه از تلویزیونی در سالن مسابقه به همراه موسیقی با ریتم سریع بر هیجان بازی افزوده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای خرید درون برنامه‎ای و ارتقای سریع‎تر ماشین‎ها پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ لازم است. تبلیغاتی در بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای بازی آنلاین دسترسی به اینترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Dodreams Fairytale Company Oy
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان