Dropbox

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‎ای کاربردی و ساده برای ذخیره‎سازی و همگام‎سازی فایل‎ها در بستر اینترنت

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه با بخش‎بندی کردن و قرار دادن توضیحات تکمیلی به صورت متن‎های کوتاه به طور کامل کاربر را با چگونگی کار با برنامه آشنا می‎کند. با تغییر اطلاعات هر پلتفرم (مثلاً اندروید یا ویندوز)، اطلاعات به سرعت در باقی پلتفرم‎های مورد‎استفاده‎ی کاربر نیز همگام‎سازی می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کاربران می توانند از طریق سیستم عامل‎های متفاوت مانند Windows، Android و iOS اطلاعات شخصی خود ازجمله عکس، فیلم، فایل‌های متنی را در این برنامه ذخیره کنند و در صورت نیاز به اطلاعات ذخیره شده با استفاده از گوشی موبایل، تبلت، کامپیوتر و وب‌سایت DropBox به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنند. کاربران علاوه‎بر مدیریت اطلاعات و انسجام فایل‎هایشان می‎توانند در صورت نیاز هر فایل را برای افراد دیگر به اشتراک بگذارند. مدیریت فایل‎ها با ایجاد پوشه‌، تغییر نام، جابه‌جایی و حذف پوشه‌های غیرضروری میسر می‎شود. این برنامه راه کار مناسب برای حفظ اطلاعات شخصی از نابود شدن یا پاک شدن است که کاربر می تواند اطلاعات خود را بر روی فضایی معادل ۲ گیگابایت در اینترنت ذخیره سازی کند. اما برخی سرویس های آن ملزم به پرداخت مبالغی بیشتر است که به نسبت سرویس های مشابه مانند Google Drive ، iCloud و OneDrive گران‎تر است. .برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 164.2 iOS در تاریخ 98/08/20 نوشته‎شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن امکاناتی همچون ذخیره‎ی خودکار عکس‎ها و ویدیو‎ها، 2000 گیگابایت فضای ذخیره اطلاعات‎ و دسترسی به صورت آفلاین باید مبلغ حداقل 11.99$ به صورت ماهیانه و 154.99$ به صورت سالیانه پرداخت کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدا کاربر مجبور به ساخت حساب کاربری با قرار دادن نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل است. دسترسی برنامه به دوربین و عکس‎ها نیاز به اجازه‎ی کاربر دارد همچنین کاربر می‌تواند برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود در برنامه رمز عبور تعیین کند. برای در اختیار داشتن برخی فایل‎های ذخیره شده دسترسی به اینترنت لازم است. برنامه لینکی در فیس‎بوک و توییتر دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱۶۴.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Dropbox,Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان