Dropbox

بررس متن: پرستو رحیمی

12+

برنامه‎ای کاربردی و ساده برای ذخیره‎سازی و همگام‎سازی فایل‎ها در بستر اینترنت

ناشر: Dropbox,Inc سال انتشار: 2018

Dropbox

12+

برنامه‎ای کاربردی و ساده برای ذخیره‎سازی و همگام‎سازی فایل‎ها در بستر اینترنت

ناشر: Dropbox,Inc

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
برنامه با بخش‎بندی کردن و قرار دادن توضیحات تکمیلی به صورت متن‎های کوتاه به طور کامل کاربر را با چگونگی کار با برنامه آشنا می‎کند. با تغییر اطلاعات هر پلتفرم (مثلاً اندروید یا ویندوز)، اطلاعات به سرعت در باقی پلتفرم‎های مورد‎استفاده‎ی کاربر نیز همگام‎سازی می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

کاربران می توانند از طریق سیستم عامل‎های متفاوت مانند Windows، Android و iOS اطلاعات شخصی خود ازجمله عکس، فیلم، فایل‌های متنی را در این برنامه ذخیره کنند و در صورت نیاز به اطلاعات ذخیره شده با استفاده از گوشی موبایل، تبلت، کامپیوتر و وب‌سایت DropBox به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنند. کاربران علاوه‎بر مدیریت اطلاعات و انسجام فایل‎هایشان می‎توانند در صورت نیاز هر فایل را برای افراد دیگر به اشتراک بگذارند. مدیریت فایل‎ها با ایجاد پوشه‌، تغییر نام، جابه‌جایی و حذف پوشه‌های غیرضروری میسر می‎شود. این برنامه راه کار مناسب برای حفظ اطلاعات شخصی از نابود شدن یا پاک شدن است که کاربر می تواند اطلاعات خود را بر روی فضایی معادل ۲ گیگابایت در اینترنت ذخیره سازی کند. اما برخی سرویس های آن ملزم به پرداخت مبالغی بیشتر است که به نسبت سرویس های مشابه مانند Google Drive ، iCloud و OneDrive گران‎تر است. .برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 164.2 iOS در تاریخ 98/08/20 نوشته‎شده است.

مصرف گرایی

برای در اختیار داشتن امکاناتی همچون ذخیره‎ی خودکار عکس‎ها و ویدیو‎ها، 2000 گیگابایت فضای ذخیره اطلاعات‎ و دسترسی به صورت آفلاین باید مبلغ حداقل 11.99$ به صورت ماهیانه و 154.99$ به صورت سالیانه پرداخت کرد.

حریم خصوصی

در ابتدا کاربر مجبور به ساخت حساب کاربری با قرار دادن نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل است. دسترسی برنامه به دوربین و عکس‎ها نیاز به اجازه‎ی کاربر دارد همچنین کاربر می‌تواند برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود در برنامه رمز عبور تعیین کند. برای در اختیار داشتن برخی فایل‎های ذخیره شده دسترسی به اینترنت لازم است. برنامه لینکی در فیس‎بوک و توییتر دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 47
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 164.2
واحد پول رایگان
ناشر Dropbox,Inc
سال انتشار 2018