Dropophone

بررس متن: پرستو رحیمی

9+

ضربه زدن بر روی علامت‌هایی به شکل قطره برای ساخت موسیقی

ناشر: HAUS K.K سال انتشار: 2010

Dropophone

9+

ضربه زدن بر روی علامت‌هایی به شکل قطره برای ساخت موسیقی

ناشر: HAUS K.K

سال انتشار: 2010

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازی محیط مناسبی جهت یادگیری و تمرین قطعات موسیقی دارد که همه کودکان از جمله کودکان اوتیسم می‎توانند از آن استفاده کنند. محتوای برنامه کودک را با ضرب‌‌آهنگ آشنا می‎کند و در و حفظ سرعت در ساخت قطعات موسیقی کمک می‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
سازوکار بازی ساده است و تنها با ضربه زدن بر روی علامت‌ها قابل انجام است. در ابتدای برنامه سازوکار توسط متن کوتاهی به بازیکن آموزش داده می‌شود. به دست آوردن ریتم مناسب با توجه به مترونوم می‌تواند برای کودکان ناآشنا به ضرب‎آهنگ چالش‌برانگیز باشد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از نوع بازی‌های موسیقیایی است که بازیکن می‌تواند با توجه به سلیقه‎ی خود ملودی‌های متفاوتی را خلق نماید. 30 علامت به شکل قطرات باران با رنگ‌های متفاوت در صفحه‎ی بازی وجود دارند، هرکدام از علامت‌ها صدای منحصربه‌فرد و مخصوصی دارند که توسط ضربه زدن با انگشت بازیکن بر روی علامت‌ها فعال می‌شوند. صداهای تولیدشده در حافظه‎ی بازی ضبط می‌شود و پس از گذشت 6 ثانیه ملودی تولیدشده برای بازیکن پخش می‌شود. مترونوم دیجیتال (دستگاهی برای حفظ ضرب‎آهنگ) نیز برای یاری‌دادن بازیکن در نگه‌داشتن ریتم صحیح در صفحه بازی وجود دارد. این بازی که بر مبنای آلبوم موسیقی ژاپنی به نام آهنگ‌های کوچک درباره قطرات باران ساخته‌شده است، با فضایی ساده و امکان ایجاد ملودی‌ها به‌صورت نامحدود به‌طور حتم برای بازیکنان علاقه‌مند به موسیقی جذاب خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0.0 iOS در تاریخ 98/09/5 نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی فضای بازی مینیمال و در ساختار آن از صدای سازهای ارکستری متفاوتی استفاده شده است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 2.0.0
واحد پول رایگان
ناشر HAUS K.K
سال انتشار 2010
نیازهای ویژه

بازی برای کودکان اوتیسم نیز مناسب است اما عامل گوش دادن در ساخت ملودی‌ها بازی را برای کودکان با اختلال در شنوایی غیرقابل استفاده کرده است.