Dumb Ways to Die 2

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انواع روش‎های مرگ ناگهانی به علت عدم رعایت نکات ایمنی

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  توضیح هر مرحله بسیار شفاف است، اما زمانبندی دقیق و فشرده هر مرحله بازی را چالشی کرده است. شاید مطالعه متن روش انجام مرحله در زمان کم بخصوص برای کسانی که بر زبان مسلط نباشند، کمی دشوار باشد ولی با تمرین نوجوانان بر روی تمام قوانین مسلط می‎شوند و مشکلی در مطالعه یا زمان کم قوانین وجود نخواهد داشت.
  پیام نهفته‎ای در محتوای بازی مربوط به رعایت نکات ایمنی به خصوص در ایستگاه‎های قطار و مکتن‎های عمومیوجود دارد. با عبور از میان مکان‎های بازی در هر ایستگاه قطار یک مرحله کوتاه وجود دارد که حاوی نکات ایمنی است.
  اگر چه در این بازی روش‎های مرگ واقعی نیستند، اما ممکن است برای بسیاری از نوجوانان آسیب‎زننده باشد. مثلاً شخصیت‎ها در بازی توسط کوسه خورده می‎شوند یا با نیزه ضربه می‎خورند و در نهایت کشته می‎شوند. با شکست در هر مرحله آواتار بازی له می‎شود و خون با صدایی بلند از اطراف جایی که قرار داشته است، به بیرون می‎ریزد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی دومین بازی «روش‎های احمقانه مردن» است. نقشه‎ای در ابتدای بازی دیده می‎شود که در آن مکان‎های مختلفی وجود دارد. برای رفتن به مکان مورد نظر باید بر روی نقشه از قطار استفاده کرد و در هر ایستگاه بازی کوتاهی نمایش داده می‎شود که محتوای آموزشی و ایمنی در مورد قوانین ایستگاه‎های قطار است. در هر یک از مکان‎ها تم مشخصی وجود دارد، مثلاً در مکان کنار دریا بازی بر مبنای فعالیت‎های آبی مانند شنا طراحی شده یا در بخش زمستانی و کوهستانی ورزش‎هایی مانند اسکی انجام می‎شود. این بازی ترکیبی از حالت مسابقه‎ای و امتیازی است و در هر مرحله زمان بسیار محدودی برای انجام دستورات نجات‎دهده وجود دارد. محتوای بازی شامل انواع مرگ کارتونی با رنگ طنزگونه است، به عنوان مثال در مورد ایمنی قطار‎ها، یکی از شخصیت‎ها موبایل خود را در چاله ریل قطار می‎اندازد و بازیکن باید از مردن او جلو‎گیری کند (این بازی یکی از بخش‎های خدماتی قطار استرالیایی ساخته شده است). محتوای بازی پیام‎هایی در راستای حفظ ایمنی و رعایت نکات مراقبتی دارد. اصرار در بازی برای انجام خرید درون برنامه وجود ندارد و به علت جذب شدن به محتوای بازی و گرافیک طنزگونه آن توجه زیادی به این تبلیغات صورت نمی‎گیرد. صحنه‎های مرگ گاهاً با ترکیب خون‎ریزی، ناله و یا اشیای تیز همراه است، هرچند کارتونی بودن شخصیت‎ها از شدت خشونت می‎کاهد. این بازی به خودی خود از بهترین انواع بازی کوتاه و اتلاف کننده زمان بدون چالش است، مگر در مراحل بالا که به علت افزایش سرعت برد غیر ممکن می‎شود. تحقیقات نشان دهنده عدم باقی ماندن پیام بازی در ذهن است و این امر به منزله لذت بیشتر از بخش سرگرم‎کننده و طنز بازی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.8 iOS در تاریخ 96/06/19 نوشته شده است.

  کیفیت

  محیط و فضا‎سازی تصاویر روشن و مملو از رنگ‎های شاد است و عمده‎ی شخصیت‎ها برگرفته شده از شماره‎ی قبلی این بازی بوده و تنها در روش مردن با نسخه‎ی قبلی تفاوت دارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تعداد محدودی بلیت در ابتدا وجود دارد که برای ورود به بعضی از مکان‎ها باید از آن‎ها استفاده شود. برای خرید بلیت بیشتراید از خرید درون برنامه استفاده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای باز کردن بخش‎هایی در نقشه نیاز به برقرار ارتباط با اپلیکیشن‎های دیگری است. در یکی از مراحل برای انجام بازی نیاز به ارتباط برقرار کردن با Facebook وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Metro Train Melbourne Pty Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان