Dumb Ways to Die

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نجات موجودات کارتونی از مرگ با آموزش‎هایی در متن بازی

سال: 2013
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شروع بازی بسیار ساده است، ولی برای گذر از هر مرحله نیازبه مطالعه دقیق دستورالعمل به دقت مطالعه وجود دارد. برخی از دستورالعمل‎ها کاربر را به انجام کاری هدایت می‎کند و برخی اکیدا به انجام ندادن هیچ کاری هدایت می‎کند.
  کودکان در مورد مدیریت زمان و انجام دستور‎العمل‎ها در مدت کم می‎آموزند. همچنین در نهان هر مرحله نکته‎ای ایمنی وجود دارد، مانند قرار ندادن دست در تست کن یا بازی نکردن با حیوانات وحشی همچون خرس.
  محتوای بازی شامل انواع مرگ است و به نوعی برخی ممکن است آزار دهنده باشند و برای کودکان کم سن مناسب نباشند، مانند مرگ در اثر ضربه چوب بیسبال در حالی که داخل کسیه زباله حبس شده است و خون بیرون می‎ریزد یا خورده شدن شخصیت کارتونی توسط ماهی پیرانا.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی جهت سرگرمی و با هدف آموزش نکات ایمنی ساخته شده است. هدف بازی نجات شخصیت‎های کارتونی از انواع مرگ است که عمدتا به صورت احمقانه‎ای اتفاق می‎افتد. بازیکن‎ها انواع بازی‎ها را در زمان محدود و طبق دستورالعمل نوشته شده انجام می‎دهند. اگر با اتمام زمان دستورالعمل کامل اجرا شده باشد بازیکن به مرحله بعدی می‎رود در غیر این صورت یک فرصت برای بازی از دست می‎دهد که با مرگ شخصیت کارتونی و جایگزینی آن با سنگ قبر نشان داده می‎شود. در نهان بازی نکات ایمنی وجود دارد که توسط سیستم قطار ملبورن استرالیا پیاده‎سازی شده است، به همین جهت صفحه منوی اصلی بازی یک ایستگاه قطار است. مراحل بازی کوتاه و زمانی هستند و هر کدام از تم جداگانه‎ای برخودارند. با کسب امتیاز در هر مرحله بر اساس نجات شخصیت و سرعت عمل سکه بدست می‎آیند که با استفاده از سکه‎ها می‎تواند شخصیت کارتونی جدید یا استیکر و موارد مشابه خریداری کند. برای کسب سکه بیشتر نیز خرید درون برنامه وجود دارد. برخی از انوع مرگ خشونت‎آمیزند، مانند قاتل شمشیر دستی، که با ساختار گرافیکی و کارتونی بازی تلاش شده است از ترسناک بودن مرگ‎ها کاسته شود. اما با این وجود بسیاری از انواع مرگ به شدن اغراق‎آمیز و ناراحت کننده هستند. گرچه به علت سرعت بازی و ساختار گرافیکی بعد از کنار گذاشتن بازی تصاویر آزار دهنده‎ای در ذهن کودک باقی نمی‎ماند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.5.0 iOS در تاریخ 96/06/19 نوشته شده است.

  کیفیت

  بر خلاف ظاهر بسیار احمقانه این بازی محتوای اصلی بازی برای آموزش نکات ایمنی است. در حین بازی کاربران در مورد قوانین و مقرراتی که باید در ایستگاه‎های قطار رعایت کنند می‎آموزند و همچنین در مورد خطرات محیط‎های دیگر آگاه می‎شوند. پیام بازی بسیار مثبت است، اما به علت شخصیت‎هایی که به صورت احمقانه می‎میرند این پیام نادیده گرفته می‎شود. بازی به خودی خود از بهترین انواع بازی کوتاه و اتلاف کننده زمان است که چالشی ندارد مگر آن که به مراحل خیلی بالا برسد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بخش مغازه بازی می‎توان با پول واقعی سکه درون برنامه خرید که بسته‎های خرید از 1.99 دلار تا 19.99 دلار است. در بالای صفحه گزینه نمایش تبلیغات قرار دارد. برای حذف تبلیغات کاربران می‎توانند مبلغ 1.99 دلار پرداخت کنند. همچنین با پرداخت 1.99 دلار می‎توانند سکه‎هایشان را دو برابر کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این بازی وابسته به اپلیکیشن iMessage است که از طریق آن امکان مکالمه با دوستان فراهم می‎شود و می‎توان از استیکرهای بازی که با سکه درون برنامه‎ای خریداری شدند، استفاده شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر ShaoKan Pi
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان