Dungeon Boss

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مبارزه بین قهرمانان و موجودات عجیب برای دفاع از سرزمین

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حرکات بازی با انتخاب شخصیت هدف صورت می‎گیرد و تنها نقش بازیکن در انتخاب شخصیت‎های هدف است. حرکات دشمنان و تغییر مکان بازی به‌صورت خودکار شکل می‎گیرد. ظاهر پیچیده و نامنظم گزینه‎های بازی باعث برهم خوردن تمرکز بازیکنان شده، اما تسلط بر جریان اصلی بازی بدون دشواری و در زمان کوتاه ممکن است.
  هدف بازی نابودی شخصیت‎های دشمن است که برخی نیز از ظاهر عجیب و بزرگی برخوردارند. کشتار شخصیت‎ها با توجه به ابزار تخصصی هر فرد صورت می‎گیرد، برای مثال برخی با نیروهای جادویی حمله می‎کنند، برخی آتش پرتاب می‎کنند، برخی از ابزاری مانند شمشیر، چکش یا تیر و کمان استفاده می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از نوع RPG بوده که در آن شخصیت‎ها به‌صورت واقعی با بازیکنان دیگر در مبارزه و تعامل قرار دارند. البته تمام مبارزات به‌صورت مقابله با بازیکنان واقعی نبوده و بخشی از آنها با محتوای از پیش نوشته‌شده بازی صورت می‎گیرد. هدف از بازی مبارزه با شخصیت‎های عجیبی همچون اژدها و کسب امتیاز برای مقاوم کردن سرزمین شخصی در برابر حملات دشمنان است. جزئیات بازی بسیار زیاد و پیچیده بوده که درک و حتی استفاده صحیح از بخش‎های مختلف را برای کودکان کم سن دشوار می‎کند. روش کشتار شخصیت‎ها بسته به روش حمله آن‏ها متفاوت است و ممکن است با استفاده از آتش، ابزار فلزی یا حتی جادو صورت گیرد. انجام دادن یا ندادن جریان مبارزات بر عهده بازیکن بوده و امکان قرار دادن تمام حملات در حالت خودکار وجود دارد. فشار نسبتاً شدید و منظمی برای خرید درون برنامه و افزایش نیروی قهرمانان وجود دارد ولی در صورت انجام مستمر بازی باعث کسب تمام منابع موردنیاز برای ارتقا می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 0.5.10427 iOS در تاریخ 97/05/15 بعد از رسیدن به سطح 5 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های داخل بازی هر یک دارای پیشینه و داستان قهرمانی‎اند که در عین جذاب بودن برای بسیاری از بازیکنان در جریان اصلی بازی هیچ نقش مؤثری ندارد. گرافیک بازی از کیفیت خوبی برخوردار است، اما ظاهری برخی از شخصیت‎ها بیش از حد مصنوعی و بی‎احساس طراحی‌شده است. موسیقی متن بازی حماسی و جنجالی است که با ظاهری تیره و تاریک تصاویر بازی تناسب دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید انرژی و طلا با استفاده از جواهرات صورت می‎گیرد که علاوه بر روش‎های مرسوم داخل بازی از راه خرید درون برنامه با قیمت‎های 4.99 تا 99.99 دلار به فروش می‎رسد. جعبه‎های جادویی مخصوص نیز با خرید درون برنامه باز می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اتصال دائمی اینترنت برای انجام بازی نیاز است. با داشتن نام کاربری بازیکنان امکان برقراری ارتباط دوستی و کمک خواستن در حین بازی ممکن است که این کار با ساخت حساب کاربری در سایت ناشر بازی ساده‎تر بوده و برقراری ارتباط با بازیکنان در سایر بازی‎های همین ناشر را نیز ممکن می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۰.۵.۱۰۴۲۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان