Dungeon Hunter 5

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رقابت خونین بین خیر و شر برای افزایش دارایی و ارتقای مهارت شخصیت بازی

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تعاملات بین کارفرماها و شکارچی از نوع کسب قدرت و عملیات مخفی است. همچنین پوشش برخی از شخصیت‎ها بدن‎نما و نامناسب است.
  درک روش حرکتی و اجرای بازی حتی با وجود آموزش اولیه نیاز به صرف زمان و تمرین دارد. گزینه‎های متعدد و تودرتوی منوی اصلی و انتخاب‎های متنوع، پیش از آغاز مأموریت همگی در دشوار شدن درک اولیه بازی موثراند. توجه هم‎زمان به مسیر حرکت، دشمنان و انتخاب نوع حمله نیاز به تمرکز و دقت بالایی دارد که برای کودکان کم‎سن دشوار است.
  شخصیت‎های انسانی و حیوانی با ظاهر عجیب و ترسناک ظاهر می‎شوند و به قصد نابودی هم به مبارزه می‎پردازند. نیروهای خیر و شر با ابزار و سلاح‌های متنوع با یکدیگر به رقابت می‎پردازند و بعد از برخورد ضربات متداول کشته می‎شوند. خون‎ریزی در برخی از تصاویر مشاهده‌شده است ولی در تمام مراحل بعد از کشتن شخصیت‎ها جنازه‎ی آنها بر روی زمین باقی می‎ماند. برخی از دشمنان دارای جثه‎ی عظیم، ظاهر ترسناک و قدرت‎ بالا هستند و به‌صورت ناگهانی در حین مبارزه ظاهر می‎شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی مجموعه‎ی پنجم سری اصلی بازی‌های شکارچی سیاه‎چاله است. در داستان بازی بازیکن به‌عنوان شکارچی، افراد پلید و شیطانی را در ازای دریافت جایزه می‎کشد. هر مرحله از بازی داستان جداگانه‎ای دارد که بخشی از داستان اصلی به شمار می‎رود. بازیکنان با رسیدن به اهداف تعیین‌شده جوایز انتهایی را دریافت می‎کنند و فرصت ارتقای قدرت شخصیتشان را به دست می‎آورند. تصویرسازی عالی بازی باعث تأثیرگذار بودن شخصیت‎های ترسناک و عظیم‎الجثه می‎شود که در کنار صداگذاری دقیق و هماهنگ با محتوای بازی، بازیکنان را به‌طور کامل درگیر محتوای خشونت‎آمیز بازی می‎کند. سرعت پیشرفت در بازی به مهارت رقابتی و نابودی سریع دشمنان بستگی دارد. در مقایسه با بازی‎های مشابه، در این بازی کنترل شخصیت اصلی و نابودی دشمنان دشوار نیست و بیشتر فعالیت‎ها به شکل خودکار صورت می‎گیرد. تصمیم‌گیری صحیح در زمان مناسب عامل اصلی در برد بازیکنان به‎ شمار می‎آید که با تمرین بیشتر بهبود می‎یابد. بسته‎های پیشنهادی متنوع بازی به‌صورت مدام ارائه می‎شوند تا انگیزه‎ خرید را در بازیکنان شکل دهند. پیچیدگی‎های ظاهری و تعدد گزینه‎های بازی درک اولیه را دشوار می‎کند و برای فهم کاربرد تمامی بخش‎ها نیاز به صرف زمان بسیار است. رقابت‎های دنباله‎دار و پرهیجان در کنار کیفیت بالای بازی ازجمله عوامل انگیزشی برای ادامه بازی در طولانی‌مدت می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 3.9.0 iOS در تاریخ 97/07/25 بعد از رسیدن به سطح 10 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  ویدیوهای کوتاه از نوع مکالمه‎ای و نمایشی جذابیت خاصی به بازی داده است و بازی را به داستانی دنباله‎دار تغییر داده است. گرافیک بازی با کیفیت بسیار عالی طراحی‌شده است و تصاویر با توجه به محیط رقابت متفاوت‌اند. رنگ‎های استفاده‌شده در طراحی بازی شفاف، روشن و متنوع است. موسیقی متن حماسی و هیجانی همراه با حالتی مرموز و ترسناک طراحی‌شده است که صدای خنده‎ی شیطانی گاهی به گوش می‏رسد. همچنین در حین مبارزه صدای ضربات شمشیر، آتش و فریاد دائماً شنیده می‎شود. شخصیت‎های بازی با ظاهر و سمت‎های متنوع در جریان داستانی ظاهر می‎شوند و تنها شکارچی اصلی با چهره‎ی نیمه پنهان نمایش داده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید درون برنامه برای افزایش انرژی و جواهرات (جهت ادامه بازی بعد از مرگ) از قیمت 0.99 دلاری تا 99.99 دلار ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از بازی تنها با اتصال دائمی به اینترنت صورت می‎گیرد. لینک برقراری ارتباط با Facebook، Twitter و Youtube در بخش تنظیمات بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۹.۰
  سال انتشار ۲۰۱۵