Duolingo

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش زبان‎های مختلف با ترجمه، پرسش و پاسخ و تکرار

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نحوه‎ی پاسخ‎دهی به سؤالات مشخص و شفاف است و با انتخاب کردن گزینه‎ یا نوشتن صورت می‎گیرد. توجه به دیکته‎ی کلمات بسیار مهم است و می‎تواند در پاسخ صحیح یا اشتباه تأثیر گذارد.
  محور یادگیری یا در اصل سیستم آموزشی این برنامه بر روی پرسش و پاسخ است و برای آموزش مفاهیم از عکس و ترجمه استفاده می‎کند. دانستن یکی از زبان‎های پایه داخل بازی (مانند انگلیسی، فرانسه و ...) برای یادگیری زبان جدید الزامی است. در صورت پاسخ اشتباه به یک سؤال، بعد از گذر زمان همان مفهوم در سؤالی دیگر تکرار می‎شود. تمرین‎های کسب قلب نیز در راستای تقویت بازیکن است. در شروع بازی آزمون تعیین سطحی گرفته می‎شود و همچنین در میان مراحل تعداد تست قرار دارد. این آزمون و تست‎ها برای افرادی است که دانش اولیه‎ای در مورد زبان موردنظر دارند و تمایلی به تکرار مفاهیم ابتدایی ندارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه بر اساس سایت Duolingo ساخته‌شده است و بیش از بیست زبان را آموزش می‎دهد. با عضو شدن در این بازی دروس به‌صورت رایگان و در حالت پرسش و پاسخ در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد تا از راه تمرین این سؤالات زبان جدید را بیاموزد. سؤالات متنوع بالایی دارند و به‌صورت‎های چهارگزینه‌ای، جای خالی، انتخابی، شنیداری، نوشتاری و حالت‎های دیگر از بازیکن پرسیده می‎شوند. پاسخ صحیح موجب ادامه سؤالات، و پاسخ اشتباه باعث از دست دادن یک قلب و تکرار آن سؤال می‎شود. بخش مکالمه (در برخی از زبان‎ها) برای تمرین مفاهیم از پیش آموخته‌شده، با یک ربات طراحی‌شده است و قسمت Club برای تبادل‌نظر و همکاری با افراد هم مسیر در یادگیری زبان مشخص استفاده می‎شود. برای یادگیری هر زبان جدید از یک زبان پایه استفاده می‎شود تا ترجمه‎ها بر اساس آن زبان صورت بگیرد (زبان فارسی در گروه زبان‎های پایه نیست). هر زبان بخش‎های مختلفی دارد که به‌مرور در دسترس بازیکن قرار می‎گیرند تا با آزمون کردن مفاهیم آموخته‌شده از صلاحیت خود برای یادگیری مفاهیم بعدی اطمینان پیدا کند. قلب‎های بازی در سه صورت پر می‎شود: تمرین زبان، پرداخت جواهر یا گذر زمان. جواهرات داخل بازی با خرید درون برنامه و دستیابی به موفقیت در پاسخ به سؤالات یک مجموعه درس به‌صورت کامل افزایش می‎یابد. این اپلیکیشن با سایت یکپارچه است و در صورت تمایل می‎توان از هر دو بستر به‌صورت موازی استفاده کرد، همچنین هیچ محدودیتی در تعداد زبان‎های انتخابی برای یادگیری وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، قوانین و مقررات بخش حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 5.2.2 iOS بعد از تمرین در چند سطح اولیه در چندین زبان مختلف در تاریخ 96/10/29 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  ظاهر رنگارنگ و در عین حال ساده‎ی متن بازی محیطی خلوت و شادی را برای کاربران ایجاد کرده است. تصاویر اکثراً از کیفیت بالایی برخوردارند و برخی حالت انیمیشنی دارند. این برنامه برنده جوایزی همچون بالاترین دانلود در برنامه‎های آموزشی Google Play در سال‎های 2013 و 2014 شده است. همچنین برنده جایزه بازی طراحی‌شده برای بهبود زندگی در بخش Play & Learning در سال 2015 شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای افزایش جواهرات می‎توان از بسته‎های جواهر را خریداری کرد. همچنین لینک تبلیغات خرید یا دانلود برنامه‎های وابسته به Duolingo نیز در میان بازی نمایش داده می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای افزودن دوست در بازی می‎توان از ایمیل و Facebook استفاده کرد. همچنین برای استفاده از برنامه نیاز به اتصال دائمی به اینترنت وجود دارد و بازیکنان باید از حساب کاربری داخل برنامه استفاده کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۲.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Duolingo
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان