Duskwood - Crime & Investigation Detective Story

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلاش برای پیدا کردن قاتل در قالب برنامه‌ی پیام‌رسان

سال: 2019
  بررس برنامه: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بعضی از مکالمات میان شخصیت‌ها اشاره‌های غیرمستقیمی به روابط جنسی می‌شود.
  در مکالمات از بعضی کلمات توهین‌آمیز مانند damn و hell استفاده می‌شود.
  کنترل خاص و پیچیده‌ای در بازی وجود ندارد و مخاطب تنها با انتخاب گزینه‌های پیام کوتاه بازی را پیش می‌برد اما انجام آن نیاز به آشنایی با زبان انگلیسی دارد. بازی‌های کوتاه آن با ضربه زدن و انتخاب رنگ‌های مشابه انجام می‌شود.
  موضوع اصلی داستان درباره‌ی دختری است که گم و احتمالاً گروگان‌ گرفته شده است. در مکالمات اشاره‌های مختلفی به این موضوع، احتمال به قتل رسیدن او، پیدا شدن اجسادی که مشابه او هستند و همین طور بعضی اعمال خشونت‌آمیز می‌شود. در بخشی از بازی شخصیت‌ هکر چندین بار به بازیکن زنگ می‌زند و با صدایی نسبتاً ترسناک با او صحبت می‌کند. در ابتدای بازی تصاویری واقعی اما کوتاه نشان داده می‌شود که شامل صحنه‌های خشونت‌آمیز مانند اجسادی که روی زمین افتادند یا دختری که دست و پایش بسته‎شده می‌شود. در بعضی از این صحنه‌ها خون‎ریزی هم نشان داده شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام iOS بازی Duskwood -Detective & Criminal است. اتفاقات این بازی ماجراجویانه در قالب پیام‌های کوتاه و یک برنامه‌ی پیام‌رسان رخ می‌دهد. داستان بازی درباره‌ی دختر جوانی است که به تازگی گم شده است. بازیکن باید با چت کردن با دوستان او و یک هکر تلاش کند تا او را بیابد. برای جواب دادن به پیام‌های بازی انتخاب‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام پیامد خاص خود را خواهند داشت. همچنین تعدادی بازی‌های کوچک در میان مکالمات وجود دارد که انجام آن‌ها برای ادامه‌ی بازی ضروری است. در ابتدای بازی تصاویر واقعی اما کوتاهی نشان داده می‌شود که شامل صحنه‌های خشن است. مانند اجساد، دختری که دست و پایش بسته شده، درگیری‌های فیزیکی و… . همچنین در طول مکالمات توصیفاتی از اعمال خشونت‌آمیز، پیدا کردن اجساد و گروگان‌گیری می‌شود. بعضی پیام‌های بازی صوتی‌اند که با صدای عجیبی گفته می‌شوند و شنیدن آن‌ها ممکن است برای افراد حساس ترسناک باشد. همچنین بازیکن می‌تواند به طور مخفیانه چت‌های خصوصی دیگر شخصیت‌های بازی را هم بخواند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.6.6 Android در تاریخ 99/08/5 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  با توجه به متن‌محور بودن بازی، گرافیک در آن نقش چندانی ندارد اما فضای کلی، موسیقی و جلوه‌های صوتی مختلف باعث تداعی تجربه‌ی بسیار واقعی شده است که در نهایت حس و حال داستان را بهتر به مخاطب منتقل می‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  آیتم‌هایی برای خرید در بازی وجود دارد که می‌توان با آن‌ها بازی‌های کوتاه و مکالمات را سریع‌تر پیش برد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۶.۶
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Everbyte
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان