Educational Games 4 Kids

بررس متن: پریا کنکاشور

8+ 4 تا 8 با همراهی والدین

بازی متنوع برای آموزش مفاهیم اولیه به کودکان پیش از دبستان

ناشر: pescAPPs سال انتشار: 2016

Educational Games 4 Kids

8+
4 تا 8 با همراهی والدین

بازی متنوع برای آموزش مفاهیم اولیه به کودکان پیش از دبستان

ناشر: pescAPPs

سال انتشار: 2016

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این برنامه محتوای صرف آموزشی دارد و هر یک از ۱۲ بازی آن با رویکرد و هدف مشخصی طراحی‌شده‌اند. به طور کلی این بازی سبب تمرین و تقویت قدرت تمرکز، دقت، سرعت عمل، تعادل، خواندن ساعت، کلمات انگلیسی و درک موسیقیایی کودکان می‌شود و همچنین او را با محیط پیرامون خود، انواع حیوانات، وسایل نقلیه، اشکال هندسی و همچنین اصوات آنها آشنا می‌کند. برای کودکان فارسی‌زبان نیز می‌تواند تمرین خوبی برای زبان انگلیسی به‌ حساب آید.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
باوجود اینکه هیچ‌یک از بازی‌های موجود دستورالعمل ندارند، اما نحوه انجام کلیه بازی‌ها بسیار ساده و قابل‌فهم است؛ اما در شروع بازی راهنمایی والدین باعث آسان‌تر شدن کار با برنامه خواهد شد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از سری برنامه‌‌های آموزش مخصوص کودکان است. این برنامه شامل ۱۲ بازی مختلف است که تمامی آنها محتوای آموزشی دارند و از نظر ظاهری مناسب برای کودکان طراحی‌شده‌اند. اولین بازی در این مجموعه به آموزش اشکال هندسی، حیوانات و وسایل نقلیه می‌پردازد. کودک گردونه چرخان حاوی تصاویر را می‌چرخاند و با توقف بر روی هر تصویر کارتونی، در کنار پخش صدای مرتبط با تصویر، نام آن و نوشتار آن کلمه را می‎شنوند و می‎بینند. بازی دوم جهت تمرین حفظ تعادل است. کودک توپی که در مسیر مارپیچی وجود دارد را هدایت می‎کند تا تمامی سکه‌های موجود در صفحه کسب شود. در بازی بعد، کودک می‌تواند با مدادها و وسایل مختلف نقاشی کند و یا الگوی موردعلاقه خود را رنگ‌آمیزی کند بازی چهارم، همانند بازی آشنای ایکس او و نقطه بازی است که به قدرت تمرکز کودک کمک می‌کند. قسمت بعدی، تمرین موسیقی است که کودک هم می‌تواند موسیقی دلخواه خود را روی کیبورد بنوازد و هم از الگوهای موسیقی موجود در برنامه استفاده کند و با راهنمای بازی تمرین کند. در بخش ششم، روش خواندن ساعت تمرین می‎شود و کودک باید گزینه‎ی زمان صحیح را انتخاب کند. دو بخش پازل نیز در برنامه طراحی‌شده است که کودک می‌بایست قطعات مختلف تصویر را به درستی جایگذاری کند. قسمتی از این بازی به آموزش احساس‌های مختلف می‌پردازد و کودک باید تشخیص دهد که هر چهره بیانگر چه حسی است (این بخش برای کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم مناسب است). بازی نهایی نیز جهت حفظ تعادل توپی است که در حالت معلق روی میزی در حال گردش است و بازیکن باید مانع از سقوط توپ به خارج میز شود. کلیه بازی‌ها رویکرد تشویقی دارند‌ و کودک با پاسخ اشتباه از بازی حذف نمی‌شود و پس از تکمیل هر مرحله با صدای تشویق و بادکنک‌های رنگی تشویق می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 2.4 Android در تاریخ 98/03/27 نوشته‌شده است.

کیفیت

این بازی طراحی مناسبی مطابق با هدف آموزشی خود دارد. استفاده از رنگ‌های شاد و همچنین شکل‌های کارتونی موردعلاقه کودکان، سبب افزایش جذابیت آموزش برایشان می‌شود. همچنین موسیقی مناسب و کودکانه‎ای برای بازی در نظر گرفته‌شده است.

حریم خصوصی

در صورت اجازه کاربر، بازی به عکس‌ها، رسانه‌ها و پوشه‌های موجود در دستگاه هوشمند بازیکن دسترسی پیدا می‌کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 39
نسخه تست شده روی اندروید 2.4
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر pescAPPs
سال انتشار 2016
نیازهای ویژه

بازی تشخیص چهره و احساس برای کودکان مبتلا به اوتیسم مناسب است.