Egg

thumbnail
۱۳ سال به بالا
۶ تا ۱۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پرورش و نگهداری از تخم‎ها برای رسیدن به حیوانات متنوع و عجیب

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنیای جادویی بازی برای کودکان معنادار است و می‎توانند در جایگاه والد نقش ایفا کنند و از حیوان خانگی خود مراقبت کنند.
  حرکت در بازی بسیار ساده و آسان است. کودکان بدون کمک والدین نیز می‎توانند فعالیت اصلی بازی را در زمان کوتاه درک کنند و بر آنها مسلط شوند و تنها برای مهارت پیدا کردن در بازی و درک خواسته‎ها و مأموریت‌ها ممکن است به یاری والدین نیاز باشد. شلوغ بودن تصاویر و گزینه‎های متعدد در کنار سرعت بالای برخی از بازی‎های کوتاه بازی را برای کودکان خردسال دشوار کرده است.
  کودکان در این بازی برای تخمشان کتاب داستان خریداری می‎کنند و متن‎های کوتاه را برایشان می‎خوانند. اگرچه نیازی به خواندن بلند متن‎ها نیست، اما فرصت مناسبی برای تمرین سواد انگلیسی و یادگیری لغات جدید برای کودکان است. همچنین برای جلوگیری کردن از بیمار شدن تخم باید به او روزانه و به شکل منظم سر زد و به نیازهایش رسیدگی شود که حس مسئولیت‎پذیری کودکان را به چالش می‎کشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی تخم ازجمله بازی‎های شبیه‎سازی حیوانات خانگی است که به کودکان و نوجوانان علاقه‎مند به داشتن حیوان خانگی کمک می‎کند تا تجربه‎ی هیجان‌انگیزتری داشته باشند. دنیای بازی در محیطی به‌ظاهر جادویی و مرموز شکل‌گرفته است و بازیکنان به‌عنوان مسئول تخم‎ها، وظیفه‎ی نگهداری و مراقبت از آنها را دارند. هر تخم ویژگی خاصی دارد و دارای علایق و نفرت‎های به خصوصی است. با آگاهی داشتن به این اطلاعات (در زمان انتخاب تخم) بازیکنان به آنها غذای موردعلاقه‌شان را می‎دهند و لباس جدید می‎خرند و با مطالعه کتاب‎های انگلیسی برای تخم‎ها سرعت رشدشان را افزایش می‎دهند تا سریع‎تر از تخم خارج شوند و تبدیل به حیوانی جدید شوند. اگرچه برای مطالعه کتاب‎ها به سواد انگلیسی نیازی نیست و تنها با ورق زدن کتاب‎ها امتیاز لازم برای رشد تخم به دست می‎آید، اما متن ساده و کوتاه کتاب‎ها فرصتی برای تمرین یادگیری زبان انگلیسی است. در صورتی که بازیکنان بالای 13 سال باشند می‎توانند با ساخت حساب کاربری داخل بازی با دوستانشان در ارتباط باشند و تخم مشترک را پرورش دهند و در صورتی که کمتر از 13 سال سن دارند، می‎توانند همین کار را با نظارت و ساخت حساب کاربری والدینشان انجام دهند. شش بازی کوتاه داخل خانه ازجمله حرکت سفینه در فضا، حفظ تعادل و تشخیص الگوی لباس بر روی مهارت‎های تمرکزی، تعادلی و سرعت بازیکنان تأثیر می‎گذارد و برای افزایش سکه داخل بازی مفیدند. باوجود کسب الماس و سکه در جریان عادی بازی، بسته‎های خرید درون برنامه نیز وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.08 iOS در تاریخ 97/08/02 بعد از باز کردن 3 تخم در هر سه خانه نوشته‌شده است.

  کیفیت

  محیط بازی دنیای جادویی را نمایش می‎دهد که در آن خوک‌ها لباس به تن دارند و خانه‎ی تخم‎ها معلق است. خانه‎های اصلی به سه شکل ارائه می‎شود که هرکدام ساختار و محتوای متفاوتی را در خود جای‌داده‌اند. ویژگی‎ها متنوع ظاهری خانه‎ها از یک سو و تنوع بالای تخم‎ها از سوی دیگر، مانع از یکنواخت شدن ویژگی‎های بصری بازی شده است. موسیقی متن با توجه به خانه‎ی انتخاب‌شده تغییر پیدا می‎کند. برای مثال با انتخاب خانه‎ی تیره، موسیقی متن به حال مرموز و رازآلود تغییر می‎کند، در حالی که خانه قارچی موسیقی متن شاد و زنده‎ای دارد. رنگ‎های متن بازی بیشتر شاد و روشن‎اند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای افزایش سریع و ناگهانی الماس و سکه بسته‎های خرید درون برنامه از قیمت 0.99 دلار تا 49.99 دلار ارائه می‎شود. در فاصله زمانی متغیر، تبلیغات خرید اشیایی همچون لباس یا لیوان بازی در بخش فروشگاه نمایش داده می‎شود که برای خریدشان باید به سایت اصلی بازی وارد شد. تبلیغات ویدیویی در سینمای دهکده در اختیار بازیکنان قرار می‎گیرد تا شانس بیشتری در افزایش الماس داشته باشند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  یکی از فشارهای بازی بر روی پرورش تخم به‌صورت گروهی با دوستان از طریق ساخت پروفایل شخصی است. برای ساخت حساب کاربری کاربران باید حداقل 13 سال داشته باشند و در صورتی که کمتر از 13 سال داشته باشند باید به کمک آدرس ایمیل والدینشان حساب کاربری بسازند. لینک اشتراک و دعوت دوستان در دهکده بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۰۸
  سال انتشار ۲۰۱۵