Elevate – Brain Training

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه بازی‌‎های متفاوت با هدف مهارت‌‎افزایی

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کار کردن با برنامه دشوار نیست و کاربر تنها باید تصویر پاسخ صحیح را لمس کند اما موفقیت در بازی‎‌ها به میزان تسلط او بر زبان انگلیسی و ریاضیات ربط مستقیم دارد. سطح زیاد سؤالات بازی‌‎ها و نمایش ندادن پاسخ صحیح آن‌ها استفاده از برنامه را برای کاربران کم‎‌سن یا ناآشنا به ریاضی و انگلیسی نامناسب کرده است.
  کاربر می‎‌تواند برخی توانایی‌‎ها مانند مهارت شناختی خود را با کار با این برنامه پرورش دهند. بازی‎‌ها محدودیت زمانی دارند و کاربر باید به سرعت فکر کند و با تمرکز از اطلاعات ذهنی خود برای انجام فعالیت‌‎ها استفاده کند. نوع بازی‎‌های برنامه متنوع است اما همگی هدف تقویت چهار موضوع خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی و ریاضیات را دنبال می‌‎کنند. کاربر با دستور زبان صحیح جملات و کلمات هم‎‌معنی و متضاد آشنا می‌‎شود و معادلات ریاضی را حل می‎‌کند اما هیچ گونه آموزشی در برنامه وجود ندارد و او تنها می‌‎تواند درست یا غلط بودن پاسخ خود را متوجه شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه برای پرورش ذهن و بهبود مهارت شناختی تهیه شده است. برنامه چهار بخش خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی و همچنین ریاضی دارد. در ابتدا آزمون کوتاهی وجود دارد که به طور خاص این توانایی‌‎های کاربر را محک می‌‎زند. پس از مشخص شدن سطح کاربر تمریناتی برای او در نظر گرفته می‌‎شود که اغلب آن‌‎ها در قالب بازی هستند. بازی‌‎ها ساختار متنوعی دارند و هر یک مهارت خاصی را هدف قرار داده‌‎اند به طور مثال در یک بازی جملات متفاوتی وجود دارد و کاربر باید جمله‌‎ای که گرامر اشتباه دارد را پیدا کند یا در بازی دیگر موشکی در حال پرواز به فضا است و بازیکن با تشخیص کلمات هم معنی سرعت موشک را بیشتر می‌‎کند. سطح تمرین‌‎های بازی‌‎ها زیاد است و به طور حتم نیاز به آشنایی قبلی کاربر با ریاضیات و زبان انگلیسی دارد به خصوص که در بازی آموزشی وجود ندارد و پاسخ صحیح تمرینات نیز نمایش داده نمی‌‎شود. پس از انجام بازی‌‎ها نموداری از فعالیت و امتیاز کاربر نمایش داده می‌‎شود که او با استفاده از نمودار به راحتی می‎‌تواند با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 5.36.0 iOS در تاریخ 99/09/19 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی جالبی برای یک برنامه‎‌ی فکری دارد. بخش‌‎های متفاوت به صورت مجزا نمایش داده شده‎‌اند که در هر یک بازی‌‎ها و تمارین متفاوتی وجود دارند. ساختار بازی‌‎ها متفاوت است و در برخی تنها کلمات و جمله وجود دارند و در برخی تصاویر کارتونی و رنگارنگ. نمودار برنامه زمان استفاده از آن را در هفته و روز نشان می‎‌دهد و همچنین امتیاز کسب‌‎شده در هر بخش نیز در دسترس کاربران قرار می‌‎گیرد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  هفته‎‌ی ابتدایی استفاده از برنامه رایگان اما پس از آن خرید اشتراک سالانه به پرداخت مبلغ 52.99$ نیاز دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی اولیه به بازی با وارد کردن آدرس ایمیل یا حساب کاربری فیس‎‌بوک کاربر ممکن می‌‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۵.۳۶.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۳۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Elevate Labs
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان