Elsa Stomach Surgery

thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۳ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جراحی شکم و درمان سیستم گوارشی اِلسا برای رهایی از درد

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فهم بازی برای نوجوانان بسیار ساده است و حتی ممکن است کسل‌کننده نیز تلقی شود و به علت جریان تکراری و یکنواخت بازی هیچ نوآوری و پیچیدگی در جریان بازی وجود ندارد. ابزار جراحی و روش کنترلی‌شان محدود بوده و بدون نیاز به مهارت به خصوصی قابل استفاده‎اند.
  در جریان بازی محتویات داخل شکم بیمار نمایش داده می‎شود که برخلاف حالت کارتونی به‌ظاهر واقع‎گرایانه است. انواع موجودات بیماری‎زا، خون و مواد چسبنده در بدن بیمار قرار دارند که به‌منظور درمان باید نابود شوند. در صورتی که بازیکن نتواند در 5 دقیقه‎ی ارائه‌شده بیمار را درمان کند بازی تمام می‎شود و به‌نوعی شخصیت بازی می‎میرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان بازی با درد شکمی اِلسا آغاز می‎شود که برای رفع آن نیاز به جراحی وجود دارد. در این بازی نوجوانان با مفاهیم اولیه ابزار معاینه مانند دستگاه فشار یا سونوگرافی آشنا می‎شوند، اما هیچ توضیحی در مورد نام یا کاربردشان داده نمی‎شود. فعالیت‎های جراحی و ابزار آن به‌صورت کارتونی نمایش داده‌شده است ولی تصاویر مربوط سیستم گوارشی بعد از باز کردن شکل تقریباً واقع‎گرایانه‎اند. باوجود جریان ساده و بدون نوآوری انجام بازی به کودکان خردسال و دبستانی توصیه نمی‎شود، زیرا برخی از تصاویر و ابزار استفاده‌شده در حین جراحی ممکن است تأثیرات منفی داشته باشد. تبلیغات و فشار دانلود بازی بیشتر در طول بازی مشاهده می‎شود که در کنار گرافیک کم کیفیت آن هیچ عامل انگیزشی برای تکرار بازی در طولانی‌مدت ایجاد نمی‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.0 iOS در تاریخ 97/05/26 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  کیفیت نمایش تصویر بسیار پایین بوده و حتی برخی از تصاویر به‌صورت محو نمایش داده می‎شوند. موسیقی متن حالت اضطراب و نگرانی را به مخاطب منتقل می‎کند و رنگ‎های زمینه‎ای در عین شاد و متنوع بودن بسیار تیز و درهم‌رفته‌اند که باعث خسته شدن چشم می‎شود. هیچ تناسبی میان طراحی کاملاً کارتونی لوازم و شخصیت بازی با سیستم گوارش در حین جراحی وجود ندارد که به‌صورت نسبتاً واقع‎گرایانه طراحی‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  لینک دانلود بازی‎های مشابه در تمام صفحات بازی قرار دارد و تبلیغات تصویری در میانه بازی به‌صورت ناگهانی ظاهر می‎شوند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Yang Yang
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان