Endless Numbers

thumbnail
۷ سال به بالا
۳ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یادگیری اعداد به زبان انگلیسی با تمرین و در قابل داستان هیولاهای مهربان

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در دنیای پر از هیولاهای تک‌چشمی، چند چشمی، شاخ‎دار و متنوع وارد می‎شوند و احساسات مشابه کودکانه را تجربه می‎کنند. هیولاهای اعداد و غیر اعداد در داستان‎ها با یکدیگر بازی می‎کنند، ناراحت یا خوشحال می‎شوند.
  در شروع برای کودکان خردسال کار با برنامه کمی دشوار خواهد بود به‌خصوص اگر زبان انگلیسی‌زبان مادری‌شان نباشد؛ اما با کمک والدین، توضیح داستان‎ها و راهنمایی‌شان فهم بازی بسیار آسان می‎شود. همین‌طور ساختار ساده و بدون پیچیدگی بازی در تمرکز کودکان مؤثر است.
  این بازی به کودکان اجازه می‎دهد تا شمارش اعداد 1 تا 100 را به زبان انگلیسی فراگیرند و با شکل ظاهری آن‎ها آشنا شوند. همچنین کودکان در مورد ساختار جمع اعداد آشنا می‎شوند و حاصل جمع اعداد مختلف را تمرین می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  اعداد نامتناهی جهت آموزش اعداد یک تا صد به زبان انگلیسی ساخته‌شده است که با ظاهر و صداگذاری با کیفیتی که دارد باعث جذب شدن کودکان خردسال می‎شود. روش آموزش در این برخلاف برنامه‎های رایج آموزش اعداد برای کودکان خردسال بر اساس تکرار و شخصیت‎پردازی اقرار دارد. هیولاهای بازی با داستان‎های مربوط به خود و چهره‎های مهربان در راه تمرین اعداد به کودکان کمک می‎کنند. همچنین در زمان معرفی اعداد با استفاده از روش‎های تعاملی کودکان به جابه‎جا کردن و حتی جمع‌کردن اعداد تشویق می‎شوند. تمام محتوای ارائه‌شده در این بازی به زبان انگلیسی است که فهم داستان‎ها را برای کودکان کم سن دشوار می‎کند، اما با کمک والدین و همیاری‌شان کودکان می‎توانند از داستان‎ها نیز لذت ببرند. البته باید توجه داشت که برای استفاده از برنامه باید خرید درون برنامه انجام داد و تنها 5 عدد اول این مجموعه به‌صورت رایگان در اختیار قرار دارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 2.7 iOS در تاریخ 97/04/10 بعد از مشاهده‎ی 5 عدد اول نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های این بازی هیولاهایی به شکل اعداد و برخی ظاهر مشخصی ندارند. هیولاهای اعداد صداهای بامزه و خنده‎دار دارند که با برداشتنشان دائماً عدد خود را تکرار می‎کنند. دیگر هیولاها معمولاً برای تمرین اعداد و درک بهتر استفاده می‎شود. هیولاها ظاهر مهربان و غیر خشنی دارند و ویژگی‎های عجیبی مانند شاخ بلند یا چشم زیاد دیده می‎شود. موسیقی بازی آرام و ملایم به‌صورت محو در پس‌زمینه اجرا می‎شود و گرافیک بازی دو بعدی و تشکیل‌شده از رنگ‎های روشن و متنوع است تا حس شادی را در هنگام آموزش به کودکان القا کند. داستان‎های بازی معمولاً حول محور تفریح، فعالیت‎های روزانه کودکان، رفتن به محیط بیرون از خانه و معمولاً فعالیت‎ها یا مفاهیم مرتبط با دنیای کودکانه است تا حس نزدیکی بیشتری را در کودکان نسبت به بازی به وجود آید. همچنین راوی بازی با صدای گرم و آرام خود با هیجان هیولاها را معرفی می‎کند و در جمع‌کردن به کودکان کمک می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای یادگیری اعداد بالای 5 دو بسته‎ی خرید درون برنامه 6.99 دلاری برای 25 عدد اول و 11.99 دلاری برای 100 عدد وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Originator Inc
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان