Energy: Anti Stress Loops

بررس متن: پریا کنکاشور

6+

چرخاندن قطعات مدار برای رسیدن به الگوی مناسب

ناشر: InfinityGames.io سال انتشار: 2017

Energy: Anti Stress Loops

6+

چرخاندن قطعات مدار برای رسیدن به الگوی مناسب

ناشر: InfinityGames.io

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی محتوای پازل گونه و منطقی داشته و حل مراحل آن نیاز به قدرت تفکر تحلیلی و تمرکز دارد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در ابتدای بازی دستورالعملی برای روش انجام آن وجود ندارد اما مراحل اولیه بسیار ساده طراحی‌شده‌اند و بازیکن با روش آزمون‌وخطا می‌تواند چگونگی عملکرد بازی را دریابد. بازیکنان می‌بایست با حرکت دادن قطعات مدار الکتریکی که به‌صورت چرخشی حرکت می‌کنند، به طریقی آنها را به هم متصل کند که نیروی برق در تمامی مدار جاری‌شده و کلیه لامپ‌های موجود در مدار روشن شود. چالش فکری این بازی با افزایش مراحل سخت‌تر می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

Energy یک بازی پازلی در قالب متصل کردن قطعات یک مدار الکتریکی است. در هر قسمت از این بازی تصویر یک مدار نمایش داده می‌شود که قطعات و سیم‌های اتصال آن از هم جداشده‌اند. برخی از سیم‌ها حامل برق و بعضی در انتهای خود لامپی خاموش به همراه دارند. بازیکن در مراحل مختلف سعی می‌کند تا با چرخاندن سیم‌ها اتصالی بین برق و لامپ‌های خاموش برقرار کند و مدار را کامل کند. پس از متصل شدن تمام سیم‌ها و روشن شدن کلیه لامپ‌ها، مرحله تکمیل می‌شود. این بازی از دسته بازی‌های فکری-منطقی است که در عین سادگی نیاز به تفکر تحلیلی دارد. شکل کلی بازی در تمامی مراحل یکسان است اما با پیشروی در بازی بر تعداد سیم‌ها افزوده می‌شود و برقراری ارتباط بین آنها رفته‌رفته دشوارتر خواهد شد. با گذر از هرچند مرحله، قانون جدیدی برای اتصال بین سیم‌ها اضافه می‌شود که هم باعث ایجاد تنوع شده و هم چالش بازی را بیشتر می‌کند. موسیقی ملایم و آرامش بخشی در این بازی بکار رفته که باعث افزایش تمرکز بازیکن می‌شود و می‌تواند او را از هیاهوهای محیط جدا کند. برخلاف بازی‌های مشابه تصویر پس‌زمینه ثابت نبوده و علاوه بر تغییر رنگ نقاط، متحرکی نیز در صفحه وجود دارند که مانع از خستگی چشم بازیکن شود. بازیکن می‌تواند به‌وسیله دکمه دوربین که در صفحه تعبیه‌شده، پس از تکمیل هر مرحله تصویر مدار کامل شده‎ی خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی Android 2.3 در تاریخ 98/03/26 نوشته‌شده است.

کیفیت

این بازی در عین سادگی، طراحی بسیار دقیقی دارد. باوجود تعداد بسیار بالای مراحلی که در این بازی وجود دارد اما هیچ یک از آنها ساختاری شبیه به یکدیگر ندارند و با هم متفاوت‌اند. تصاویر پس‌زمینه‌ای پویا و موسیقی آرام بخشی در بازی وجود دارد که می‌تواند فضای خوشایند و آرام را برای بازیکنان ایجاد کند.

مصرف گرایی

در صورت اتصال دستگاه به اینترنت در حین بازی، تبلیغات در بین مراحل نمایش داده می‌شود.

حریم خصوصی

در صورت اجازه کاربر این بازی به حساب کاربری گوگل بازیکن دسترسی پیدا می‌کند.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی اندروید 2.3
حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر InfinityGames.io
سال انتشار 2017