Episode – Choose Your Story

بررس متن: پرستو رحیمی

18+

شکل دادن داستان بین شخصیت‎های بازی با انتخاب‎های متنوع

ناشر: Episode Interactive , LLC سال انتشار: 2018

Episode – Choose Your Story

18+

شکل دادن داستان بین شخصیت‎های بازی با انتخاب‎های متنوع

ناشر: Episode Interactive , LLC

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
بازیکن تمامی احساسات مانند شادی، عشق، طرد شدن و تلاش برای ثابت کردن خود را می‌تواند با قرار دادن خود به‌جای شخصیت‎های نوجوان و گرفتن تصمیمات در شرایط مختلف تجربه کند. به‌خصوص که در ابتدای هر داستان امکان شخصی‌سازی ظاهر شخصیت اصلی بسته به نظر بازیکن وجود دارد و درنتیجه با آن ارتباط بیشتری احساس می‌کند.
محتوای آموزشی
نوجوانان می‌توانند خودشان داستان بنویسند و برای گروه سازنده‎ی بازی ارسال کند که در صورت تائید از آنها در بازی استفاده می‌شود که تشویقی برای افزاد علاقه‎مند به داستان‎نویسی است. بازیکن با انتخاب‌های خود مسیر بازی را پیش می‌برد و او می‌آموزد در شرایط متفاوت بهترین عکس‌العمل را داشته باشد
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
مکالماتی مبنی بر آزار و تحقیر برخی شخصیت‌ها در مدرسه وجود دارد که برای نوجوانانی که تجربه مشابه دارند می‌تواند ناراحت‌کننده باشد.
گفتار نامناسب
در گفتگوهای بین شخصیت‌ها از کلمات نامناسب و همچنین کلمات تحقیرآمیز استفاده می‌شود. راجع به روابط شخصی با جنس مخالف و مسائل جنسی نیز مکالمات بسیار زیادی وجود دارد.
محتوای بزرگسالانه
سیگار کشیدن و نوشیدن بیش‌ازحد الکل، در آغوش کشیدن، بوسیدن، استفاده از مواد مخدر به وفور در بازی مشاهده می‎شود. پوشش شخصیت‌ها به خصوص شخصیت اصلی نامتعارف و نامناسب است.
سهولت استفاده
کنترل بازی بسیار ساده است و تنها با انتخاب گزینه توسط بازیکن انجام می‌شود. البته داشتن سواد زبان انگلیسی برای انجام بازی اجباری است.
آنچه والدین باید بدانند

بازی شامل چندین داستان متفاوت در تم‌های عاشقانه، روابط دوستی، کمدی و ترسناک است که بازیکن با مشخص کردن داستان موردنظر و انتخاب بین گزینه‌هایی که بازی در اختیارش قرار می‌دهد داستان را پیش می‌برد. این بازی به نوعی تعالی است که در بیشتر آنها شخصیت‌های اصلی نوجوانان هستند. در داستان‌ها استفاده از مشروبات الکلی در مهمانی‌ها، سیگار کشیدن، قرار گذاشتن و دوستی، آزار روحی در مدرسه و ماجراهای عاشقانه توسط شخصیت‌ها به نمایش گذاشته می‌شود که در عین حال که برای نوجوانان معنادار است می‎تواند آسیب زننده باشد. برخی از داستان‌ها در ابتدا اخطاری در جهت وجود تعدد تصاویر نامناسب به بازیکن می‎دهد که در بیشتر آنها روابط خصوصی جنسی بین شخصیت‌ها نیز تا حدی نمایش داده می‌شود. این بازی بازیکنان را به‌شدت تشویق به خرید درون برنامه می‌کند زیرا برخی انتخاب‌ها در بازی ملزم به پرداخت پول واقعی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه و وب‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 10.40 iOS در تاریخ 98/06/26 نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی گرافیک بازی کیفیت بالایی دارد. حرکات بدن شخصیت‌ها خشبیه به دنیای واقعی طراحی شده ست. موسیقی بازی یکنواخت و تنها ریتم آن در شرایط مختلف تغییر می‌کند.

مصرف گرایی

برای انتخاب آزادانه گزینه‌ها بازیکن مجبور به پرداخت حداکثر 27.99$ پول واقعی است. تبلیغاتی نیز در بازی وجود دارد.

حریم خصوصی

بازیکن می‌تواند با حساب کاربری گوگل و یا فیس‌بوک خود وارد بازی شود. دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 92
حداقل نیازمندی اندروید 5.0 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 10.4
واحد پول رایگان
ناشر Episode Interactive , LLC
سال انتشار 2018