Episode – Choose Your Story

thumbnail
۱۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شکل دادن داستان بین شخصیت‎های بازی با انتخاب‎های متنوع

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن تمامی احساسات مانند شادی، عشق، طرد شدن و تلاش برای ثابت کردن خود را می‌تواند با قرار دادن خود به‌جای شخصیت‎های نوجوان و گرفتن تصمیمات در شرایط مختلف تجربه کند. به‌خصوص که در ابتدای هر داستان امکان شخصی‌سازی ظاهر شخصیت اصلی بسته به نظر بازیکن وجود دارد و درنتیجه با آن ارتباط بیشتری احساس می‌کند.
  سیگار کشیدن و نوشیدن بیش‌ازحد الکل، در آغوش کشیدن، بوسیدن، استفاده از مواد مخدر به وفور در بازی مشاهده می‎شود. پوشش شخصیت‌ها به خصوص شخصیت اصلی نامتعارف و نامناسب است.
  در گفتگوهای بین شخصیت‌ها از کلمات نامناسب و همچنین کلمات تحقیرآمیز استفاده می‌شود. راجع به روابط شخصی با جنس مخالف و مسائل جنسی نیز مکالمات بسیار زیادی وجود دارد.
  کنترل بازی بسیار ساده است و تنها با انتخاب گزینه توسط بازیکن انجام می‌شود. البته داشتن سواد زبان انگلیسی برای انجام بازی اجباری است.
  نوجوانان می‌توانند خودشان داستان بنویسند و برای گروه سازنده‎ی بازی ارسال کند که در صورت تائید از آنها در بازی استفاده می‌شود که تشویقی برای افزاد علاقه‎مند به داستان‎نویسی است. بازیکن با انتخاب‌های خود مسیر بازی را پیش می‌برد و او می‌آموزد در شرایط متفاوت بهترین عکس‌العمل را داشته باشد
  مکالماتی مبنی بر آزار و تحقیر برخی شخصیت‌ها در مدرسه وجود دارد که برای نوجوانانی که تجربه مشابه دارند می‌تواند ناراحت‌کننده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی شامل چندین داستان متفاوت در تم‌های عاشقانه، روابط دوستی، کمدی و ترسناک است که بازیکن با مشخص کردن داستان موردنظر و انتخاب بین گزینه‌هایی که بازی در اختیارش قرار می‌دهد داستان را پیش می‌برد. این بازی به نوعی تعالی است که در بیشتر آنها شخصیت‌های اصلی نوجوانان هستند. در داستان‌ها استفاده از مشروبات الکلی در مهمانی‌ها، سیگار کشیدن، قرار گذاشتن و دوستی، آزار روحی در مدرسه و ماجراهای عاشقانه توسط شخصیت‌ها به نمایش گذاشته می‌شود که در عین حال که برای نوجوانان معنادار است می‎تواند آسیب زننده باشد. برخی از داستان‌ها در ابتدا اخطاری در جهت وجود تعدد تصاویر نامناسب به بازیکن می‎دهد که در بیشتر آنها روابط خصوصی جنسی بین شخصیت‌ها نیز تا حدی نمایش داده می‌شود. این بازی بازیکنان را به‌شدت تشویق به خرید درون برنامه می‌کند زیرا برخی انتخاب‌ها در بازی ملزم به پرداخت پول واقعی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه و وب‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 10.40 iOS در تاریخ 98/06/26 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  طراحی گرافیک بازی کیفیت بالایی دارد. حرکات بدن شخصیت‌ها خشبیه به دنیای واقعی طراحی شده ست. موسیقی بازی یکنواخت و تنها ریتم آن در شرایط مختلف تغییر می‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای انتخاب آزادانه گزینه‌ها بازیکن مجبور به پرداخت حداکثر 27.99$ پول واقعی است. تبلیغاتی نیز در بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن می‌تواند با حساب کاربری گوگل و یا فیس‌بوک خود وارد بازی شود. دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Episode Interactive , LLC
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان