Escape Logan Estate

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

داستانی پر رمز و راز و نیمه ترسناک بین پدربزرگ و نوه‎اش

ناشر: Snapbreak سال انتشار: 2018

Escape Logan Estate

12+

داستانی پر رمز و راز و نیمه ترسناک بین پدربزرگ و نوه‎اش

ناشر: Snapbreak

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برای جمع‌آوری سرنخ‌ها و برقراری ارتباط معنی‌دار بین آنها تفکر تحلیلی و حل مسئله بازیکن به کار گرفته می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
پدربزرگ شکارچی بازیکن را ملزم به کشتن حیوانات و شکار آنها می‌کند. همچنین در قسمت پایانی تصویر ترسناکی از یک موجود نامتعارف در جنگل نشان داده می‌شود که بازیکن را تعقیب می‌کند. اگرچه جریان بازی خشونت بالایی ندارد اما در انتها پدربزرگ روباه راهنما رو می‎کشد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازیکن می‌بایست محیط پیرامون خود را جست جو کند و تمامی سرنخ‌ها را بیابد. همچنین معماهای فکری مطرح‌شده را حل کند و از وسایل پیداشده در جای صحیح خود استفاده کند که تا حدی می‎تواند دشوار باشد اما چگونگی حرکت کردن و برداشتن نشانه‌ها در ابتدای بازی توضیح داده می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

در ابتدای این بازی تصویری از خانواده‎ای چهار نفره دیده می‌شود که در حال رفتن به سفر هستند. از مکالمه‎ی بین مادر و پدر بازیکن متوجه می‌شود که دو فرزند خانواده راهی خانه‎ی پدربزرگشان‎اند تا چند روزی را در کنار او سپری کنند. پدر خانواده از این تصمیم ناراضی است و تمایل ندارد کودکان خود را پیش پدر خود تنها بگذارد. پس از رسیدن به مقصد، مادر فرزندان را به پدربزرگ پیرشان می‌سپارد و برای دو هفته از آنان خداحافظی می‌کند. پدربزرگ که قدری عصبی و بی‌حوصله به نظر می‌رسد کودکان را اسکان می‌دهد. یکی از کودکان تصمیم به گردش در منزل می‌گیرد و متوجه وجود اشیاء نامتعارف و مشکوکی در منزل می‌شود و با دنبال کردن سرنخ‌ها قصد دارد تا به راز نهان پدربزرگ پی ببرد. بازیکن در این بازی نقش کودک کنجکاو را بر عهده داشته و باید تمامی اتاق‌ها، حیاط و کلیه جزئیات منزل را بگردد و سرنخ‌هایی را که پیدا می‌کند را به‌طور معنا پذیری به یکدیگر ربط دهد تا بتواند قفل‌ها را بازکرده و حقایق تازه‌ای را کشف کند. پس از کشف تعدادی از معماها و باز کردن اتاق‌های مخفی، پدربزرگ نوه‎ی کنجکاو خود را به جنگل برای تمرین شکار می‌برد که در آنجا بازیکن با چهره نامتعارف و ترسناک موجودی مواجه شده و سپس پدربزرگ را در طی اتفاقی گم می‌کند. نسخه‌ی رایگان این بازی در همین‌جا به پایان می‌رسد و بازیکن برای دریافتن ادامه داستان می‌بایست دو فصل بعدی بازی را خریداری کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 1.65 در تاریخ ۹۸/0۴/۲۶ نوشته‌شده است.

کیفیت

محتوای بازی کشش بالایی دارد و تصاویر با کیفیت‎اند و دقت بالایی در نقاشی‎ها دیده می‎شود و معماها به‌خوبی ذهن بازیکن را به چالش می‌کشد‌. صداگذاری روی اشیاء نیز به‌خوبی انجام‌گرفته است.

مصرف گرایی

برای استفاده از دو مرحله از سه مرحله‎ی بازی، بازیکن ملزم به خرید درون برنامه‌ای است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 70
نسخه تست شده روی اندروید 1.65
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Snapbreak
سال انتشار 2018