: Evolution 2: Battle for Utopia

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد با نیروهای پلید با هدف نجات سیاره‎ی آرمانی

سال: 2018
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از شخصیت‌های زن بازی با پوشش نامناسب نمایش داده می‎شوند. کلیشه‎های جنسیتی در طراحی ظاهر تمامی شخصیت‎های بازی مشاهده می‎شود.
  منوی بازی از بخش‌های زیادی تشکیل‌شده و نحوه‌ی کار با آن تا حدودی به بازیکن آموزش داده می‌شود. تیراندازی به‌صورت خودکار انجام‌شده و تنها کنترل حرکت کاپیتان بر عهده نوجوان است.
  وجود سلاح‌های جنگی پیشرفته و تنوع بالای این ابزارآلات و همچنین موجوداتی مشابه عنکبوت و هزارپا که شکل‌های ترسناکی دارند ازجمله وقایع عادی این بازی به شمار می‎آیند. هدف اصلی بازی کشتن و نابودی بیشتر است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان بازی به‌گونه‌ای است که سیاره‌ای تخیلی دچار بحرانی شده است و توسط نیروهای رباتی و هیولا مانند تسخیرشده است. بازیکن در نقش کاپیتان وظیفه دارد به همراه مأمور دیگری که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود به نبرد با این نیروها بپردازد. کنترل و حرکت کردن کاپیتان بر عهده‎ی بازیکن است و با استفاده از دکمه‌های پایین و سمت چپ صفحه صورت می‎گیرد اما تیراندازی به‌صورت خودکار انجام می‌شود. گزینه‌های دیگری نیز در اطراف صفحه وجود دارد که نوجوان می‌تواند برای عملکرد بهتر خود از آن استفاده کند. به‌طور مثال می‌تواند تفنگ خود را روی حالت تک‌تیر و یا رگبار قرار دهد و یا از گزینه‌هایی مثل بمب و یا قدرت‌های فوق‌العاده سلاح خود استفاده کند. عملکرد بهتر در این بازی به معنای افزایش سطح خشونت و کشتار بیشتر است. موجودات عجیب‌وغریب بازی با ظاهر ترسناک و گرافیک بالای بازی از موارد دیگر قابل‌تأمل این بازی به شمار می‎آیند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/04/31 نوشته‌شده و برمبنای نسخه 1.0.3 iOS است.

  کیفیت

  گرافیک تصاویر بازی بسیار خوب بوده و موسیقی آن متناسب با سبک است و این دو عامل تأثیر چشمگیری در بخش سمعی و بصری بازی داشته و هیجان آن را چندین برابر می‌کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در این بازی خرید درون برنامه برای دریافت آیتم‌های بیشتر داخل بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۳
  سال انتشار ۲۰۱۸