Evolution

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

ساخت سازه‌های انتزاعی و تخیلی، آزمودن بهره‌وری و ارتقا آنها

ناشر: Keiwan Donyagard سال انتشار: 2017

Evolution

8+

ساخت سازه‌های انتزاعی و تخیلی، آزمودن بهره‌وری و ارتقا آنها

ناشر: Keiwan Donyagard

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن در این برنامه دائماً در حال کشف راهی برای حرکن بیشتر و بهبود عملکرد است و در این راستا از تفکر انتزاعی و مهارت حل مسئله کمک می‎گیرد تا در کنار ایجاد ارتباط بین بخش‎ها بتواند بر چال‎های موجود غلبه کند. اگرچه بازی آموزشی در مورد موضوع حرکت یا علم فیزیک ندارد، اما در بطن ماجرای این برنامه مفاهیم علم فیزیک و قوانین حرکتی نیز تمرین می‎شوند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در اولین تجربه، درک عملکرد برنامه آسان نیست. به‌مرور با انجام آزمون‌وخطاهای متعدد بازیکن نحوه‎ی کار را درک می‎کند. بازیکن باید به‌وسیله‎ی نقطه‌گذاری و وصل کردن نقاط شکل موردنظر را بسازد و با ایجاد تغییرات در آن عملکردش را بهبود بخشد.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه برای کودکان و نوجوانانی طراحی شده که به ساخت تخیلات خود علاقه دارند. در این برنامه بازیکن آزادانه می‌تواند اشکال هندسی داخل ذهن خود را بسازد و عملکرد آن را در شرایط مختلف بسنجد. در ابتدا صفحه‎ی سفیدی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که می‌تواند الگوی اولیه مدنظر خود را با نقطه‌گذاری مشخص کند و با خطوط مستقیم نقطه‌ها را به یکدیگر پیوند دهد. ماهیچه‌ها خاصیت ارتجاعی دارد و برای برقراری ارتباط و حرکت دادن خطوط مورد استفاده قرار می‎گیرد. بازیکن می‌تواند شکل نهایی را در حالت‌های پرش، پرش از روی مانع، دویدن و... امتحان کند. پس از ساخت شکل اولیه، می‌توان توان حرکتی سازه را مشاهده کرد و قسمت‌های ناکارآمد را اصلاح کرد. این فرایند تا آنجایی که سازه از پس تمامی یا بخشی از چالش‌ها بر آید ادامه پیدا می‎کند. این بازی هیچ‌گونه نقطه شروع و پایانی ندارد و سیستم برد و باخت ندارد تا کودکان و نوجوانان در دنیای تخیلات خود بتوانن به راحتی غرق شوند و پس از انجام اصلاحات فراوان و کسب نتیجه مدنظر، به ساخت یک نمونه‎ی دیگر بپردازند. طبق گفته‎ی ناشر، این برنامه یک بازی نیست و برای علاقه‌مندان به مباحث تکامل و شناخت الگوریتم‌های ژنتیکی ساخته‌شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 3.0.3 در تاریخ ۹۸/0۷/۱۰ نوشته‌شده است.

کیفیت

این برنامه فضایی در اختیار بازیکن قرار می‎دهد تا آزادانه هر آنچه که در ذهن خود دارد را پرورش دهد و از خلاقیت خود استفاده کند. در این برنامه بازیکن با ابزارهای ساده طرح‎های دلخواه خود را می‎کشد و با موانع مختلف آن را امتحان می‎کند و ارتقا می‎بخشد. صحنه های بازی بسیار ساده‎اند و فقط با دو رنگ ساخته شده‎اند که این امر به حفظ تمرکز بازیکن کمک می‎کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 25
نسخه تست شده روی اندروید 3.0.3
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Keiwan Donyagard
سال انتشار 2017