Family Guy The Quest for Stuff

thumbnail
۱۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازسازی و توسعه‎ی یک شهر با حضور شخصیت‎های سریال family guy

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  صحنه‎هایی از نوشیدن الکل توسط شخصیت‎ها، پوشش نامناسب و همراه با کلیشه‎های جنسیتی برخی از شخصیت‎ها مانند بونی که یکی از شخصیت‎های زن بازی است، به وفور در بازی دیده می‎شود و همچنین اشاراتی به مصرف مواد مخدر و روابط جنسی نیز در بازی وجود دارد.
  دراکثر مکالمات شخصیت‎های بازی از الفاظ زشت و رکیک و همچنین صحبت‎های جنسی مانند اشاره‎ی شخصیت اصلی به دیدن برنامه‎ای با حضور شخصیت‎های برهنه وجود دارد.
  بازی با انیمیشن کوتاهی آغاز می‎شود و بازیکن را با کلیت ساختار بازی آشنا می‎کند. متن‎های راهنمایی نیز در صفحه‎ی بازی نمایش داده می‎شود که بازیکن را با شرح مأموریت‎های پیش رو بیشتر آشنا می‎کند. بسیاری از مأموریت‎ها تکراری و مستلزم صرف زمان طولانی در بازی یا پرداخت پول هستند. در هر بار ورود به بازی نیاز به بارگذاری مجدد اطلاعات است.
  بازیکن می‌آموزد با تصمیم‌گیری بهینه در مورد منابع مالی و توجه به نیاز شخصیت‎های بازی شهر را بازسازی کند .
  اگرچه تمامی صحنه‎های بازی با گرافیک کارتونی و با تم کمدی است اما تصاویری از آتش‎سوزی، در‎گیری لفظی، زد‎و‎خورد میان شخصیت‎های اصلی و همچنین تحقیر شخصیت‎ها با نسبت دادن صفاتی مثل چاق و کم‎هوش در آن وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی از سریال انیمیشینی Family Guy الهام گرفته شده است که در ابتدای آن شهری در اثر آتش‎سوزی از بین می‎رود و بازیکن در نقش شخصیت‎های مختلف این مجموعه به از نو ساختن شهر خود می‎پردازد. این بازی از نظر ساختار شبیه به سری بازی‎های SIMS است و در آن قدرت مدیریت منابع و مسئولیت‌پذیری بازیکن به چالش کشیده می‌شود اما وجود شدید محتوای بزرگسالانه این موارد مثبت را تحت تأثیر خود قرار داده است. بازی‎ حاوی الفاظ رکیک، شوخی‎های جنسیتی، صحنه‎هایی از استفاده‎ی الکل و … است. در جریان بازی مأموریت‎هایی به بازیکن داده می‎شود که با انجام آن‎ها امتیازاتی کسب می‎کند و می‎تواند از آن‎ها برای بازسازی شهر و کمک به شهروندان استفاده کند. این روند بسیار کند است و بازیکن برای پیشروی سریع‎تر تشویق به خرید درون برنامه می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.1.14 iOS در تاریخ 98/10/4 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تمامی فضای بازی و شخصیت‎ها به صورت کارتونی طراحی شده‎اند. داستان بازی یکنواخت و تقریباً بدون محتوا است صداگذاری بازی نیز نسبت به بازی‌هایی با ساختار مشابه کیفیت پایین‌تری دارد. مأموریت‎ها بسیار کند انجام می‎شوند و اغلب آن‎ها تکراری هستند که باعث خسته‎کننده شدن فضای بازی شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن سکه جهت انجام سریعتر مأموریت‎ها و بازسازی شهر پرداخت حداکثر 139.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای این بازی الزامی است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱.۱۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Jam City, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان