Faraway 4

بررس متن: پرستو رحیمی

13+ 10 تا 13 با همراهی والدین

حل پازل‎های باستانی با کمک‎گیری از تفکر تحلیلی

ناشر: Snapbreak Games AB سال انتشار: 2018

Faraway 4

13+
10 تا 13 با همراهی والدین

حل پازل‎های باستانی با کمک‎گیری از تفکر تحلیلی

ناشر: Snapbreak Games AB

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
معمایی بودن و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
محتوای آموزشی
در نامه‌های به‌دست‌آمده در حین بازی توضیحاتی در مورد اشیای باستانی، ابزارآلات و روش زندگی درگذشته در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. همچنین تصاویر از اشیا و بناها در فضای بازی نیز در درک بیشتر آن دوران کمک خواهد کرد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
کنترل بازی دشوار نبوده و با توجه به گرو سنی بازی به‌راحتی حرکت آن قابل یادگیری است اما در ابتدای بازی پیدا کردن مکان هر معما کمی سخت و زمان‌بر است. همراهی والدین برای درک بهتر معماها و حل پازل‎ها برای کودکان تازه‎کار کمک کننده خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی چهارمین نسخه از مجموعه بازی‎های Faraway است که ازنظر ظاهری شباهت بسیاری به نسخه اول این مجموعه دارد. همانند شماره‎های قبلی، در این بازی نیز پازل‎ها در مراحل مختلفی قرارگرفته‌اند و داخل هرکدام از آنها چندین معما وجود دارد که توانایی بازیکن در حل پازل‎ها به چالش می‌کشد. در هر مرحله سه نامه از یک فیلسوف قدیمی پنهان‌شده است که هرکدام اطلاعات کوتاهی راجع به دوران باستان می‎دهند و کمکی برای حل پازل‎ها به شمار می‎آیند. این بازی به ذهنی ماجراجو و چشمان تیزبین احتیاج دارد. در محیط پررمزوراز بازی حل کردن هر معما درگرو حل کردن معمایی دیگر قرار دارد که خود قدرت تفکر تحلیلی و حل مسئله کودکان و نوجوانان را به چالش می‎کشد. نکته‌های کمکی به‌صورت محدود و رایگان یا با پرداخت هزینه و به‌صورت نامحدود در بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.4958 iOS در تاریخ 98/02/24 نوشته‎شده است.

کیفیت

جزییات مینیمال و شبیه‌سازی آنها به زمان باستان و همچنین داشتن تصاویر سه‌بعدی چشم‌نواز، فضای با کیفیتی را در بازی ایجاد کرده است. موسیقی متن حس معماگونه‌ای را القا می‌کند. تمامی صداها مانند دویدن و شکستن به‌وضوح قابل‌شنیدن است.

مصرف گرایی

9 مرحله ابتدایی این بازی به‌صورت رایگان است، اما برای ادامه 9 مرحله جدید، حذف کردن تبلیغات و در اختیار داشتن نکته‌های کمکی به‌صورت نامحدود، بازیکن لازم به پرداخت 3.99$ است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 91
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.0.4958
واحد پول رایگان
ناشر Snapbreak Games AB
سال انتشار 2018