Faraway 4

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل پازل‎های باستانی با کمک‎گیری از تفکر تحلیلی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  معمایی بودن و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  کنترل بازی دشوار نبوده و با توجه به گرو سنی بازی به‌راحتی حرکت آن قابل یادگیری است اما در ابتدای بازی پیدا کردن مکان هر معما کمی سخت و زمان‌بر است. همراهی والدین برای درک بهتر معماها و حل پازل‎ها برای کودکان تازه‎کار کمک کننده خواهد بود.
  در نامه‌های به‌دست‌آمده در حین بازی توضیحاتی در مورد اشیای باستانی، ابزارآلات و روش زندگی درگذشته در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. همچنین تصاویر از اشیا و بناها در فضای بازی نیز در درک بیشتر آن دوران کمک خواهد کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی چهارمین نسخه از مجموعه بازی‎های Faraway است که ازنظر ظاهری شباهت بسیاری به نسخه اول این مجموعه دارد. همانند شماره‎های قبلی، در این بازی نیز پازل‎ها در مراحل مختلفی قرارگرفته‌اند و داخل هرکدام از آنها چندین معما وجود دارد که توانایی بازیکن در حل پازل‎ها به چالش می‌کشد. در هر مرحله سه نامه از یک فیلسوف قدیمی پنهان‌شده است که هرکدام اطلاعات کوتاهی راجع به دوران باستان می‎دهند و کمکی برای حل پازل‎ها به شمار می‎آیند. این بازی به ذهنی ماجراجو و چشمان تیزبین احتیاج دارد. در محیط پررمزوراز بازی حل کردن هر معما درگرو حل کردن معمایی دیگر قرار دارد که خود قدرت تفکر تحلیلی و حل مسئله کودکان و نوجوانان را به چالش می‎کشد. نکته‌های کمکی به‌صورت محدود و رایگان یا با پرداخت هزینه و به‌صورت نامحدود در بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.4958 iOS در تاریخ 98/02/24 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  جزییات مینیمال و شبیه‌سازی آنها به زمان باستان و همچنین داشتن تصاویر سه‌بعدی چشم‌نواز، فضای با کیفیتی را در بازی ایجاد کرده است. موسیقی متن حس معماگونه‌ای را القا می‌کند. تمامی صداها مانند دویدن و شکستن به‌وضوح قابل‌شنیدن است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  9 مرحله ابتدایی این بازی به‌صورت رایگان است، اما برای ادامه 9 مرحله جدید، حذف کردن تبلیغات و در اختیار داشتن نکته‌های کمکی به‌صورت نامحدود، بازیکن لازم به پرداخت 3.99$ است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۴۹۵۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Snapbreak Games AB
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان