Feedly – Smart News Reader

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای کاربردی برای در اختیار داشتن خبرهای وب‌سایت‌ها و شبکه‌های خبری

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ممکن است برخی از خبرها در دنیای کودکی و به خصوص نوجوانی معنادار باشند.
  علاقه‎‌مندی کاربر مشخص می‌کند که چه خبری نمایش داده شود و ممکن است برخی از کاربران علاقه‌مندی خود را مسائل بزرگسالانه انتخاب کنند.
  در خبرها هر گونه لحن یا کلامی ممکن است به چشم بخورد.
  برای استفاده از برنامه تنها کافی است حساب کاربری ساخت و آدرس وب‌‎سایت موردنظر را در بخش جستجو تایپ کرد. پس از آن برنامه به صورت خودکار تمام اخبار مربوط به آن‌ها را نشان می‎‌دهد و با انتشار هر خبر جدید، اخبار خود را به‌ روز می‌کند و آن‌ها را هم نمایش می‌دهد.
  در اخبار می‎‌تواند مفاهیم آموزشی هم وجود داشته باشد.
  در مطالب برنامه ممکن است مسائل بومی و فرهنگی هم نمایش داده شود.
  اخبار با توجه به علاقه‌مندی بازیکنان نشان داده می‌شود که می‌تواند در بین آن‌ها خبر و تصاویر ترسناک و خشن هم وجود داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  امروزه وب‎سایت‌‎ها و منابع خبری بسیاری زیادی در دسترس کاربران قرار گرفته است که شاید بررسی تمام آن‎‌ها کار دشوار و زمان‎‌بری باشد. برنامه‎‌ی feedly در حقیقت یک خبرخوان است و فضایی را فراهم کرده است تا کاربرانش اخبار را به طور منسجم در اختیار داشته باشند. سازوکار این برنامه به این صورت است که تمام مطالب قرار گرفته در بخش feed وب‎‌سایت‎‌ها، شبکه‌‎های خبری و … را با توجه به علاقه‌‎مندی کاربر در فضای خود قرار می‎‌دهد تا دسترسی به آن‎‌ها ساده باشد. ورود به برنامه نیاز به قرار دادن ایمیل و ساختن حساب کاربری یا استفاده از یکی از حساب‎‌های کاربری گوگل، اپل، فیس‌‎بوک، توییتر، مایکروسافت و اورنوت دارد. پس از ورود کاربر می‌‎تواند در قسمت جستجو آدرس وب‎‌سایت مورد نظرش یا Rss آن را تایپ کرده تا آن را در صفحه‌‎ی اصلی داشته باشد. با انتخاب گزینه‎‌ی follow (دنبال کردن) هر روزه تمام اخبار مربوط به آن‎‌ها برای کاربر نمایش داده می‌‎شود. برنامه، به خصوص برای علاقه‌‎مندان به خبر، بسیار کاربردی است و فضای ساده‎‎‌اش‎ هم استفاده از آن را راحت کرده است. اخبار با توجه به علاقه‎‌مندی کاربر به مسائل متفاوتی مانند اجتماعی، هنری و فرهنگی نشان داده می‎‌شوند که البته محدودیتی برای انتخاب وجود ندارد بنابراین ممکن است در آن‎‌ها اخباری با لحن، کلام و تصاویر نامناسب هم وجود داشته باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 82.0.0 iOS در تاریخ 1400/04/21 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  فضای برنامه بسیار ساده است که با توجه به نوع کاربری آن توجیه می‌شود. کاربر با تایپ آدرس وب‌سایت‌های مورد علاقه‌اش اخبار آن‌ها را در اختیار خواهد داشت و از آن پس تمام تصاویر و بخش‌های برنامه مربوط به اخبار می‌شود. امکان دسته‌بندی کردن اخبار هم در برنامه قرار دارد تا کاربر تجربه‌ی بهتری از کار کردن با آن داشته باشد و بتواند تمام اخبار در حوزه‌های متفاوت موردعلاقه‌اش را به صورت منسجم در یک بخش در اختیار داشته باشد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  استفاده از برنامه رایگان است اما با پرداخت حداقل $7.99 می‌توان اشتراک خرید و از امکاناتی مثل ادغام برنامه با برنامه‎‌هایی مانند Evernote و Dropbox استفاده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه دسترسی به اینترنت می‌خواهد. برای ورود به برنامه نیاز به قرار دادن آدرس ایمیل و ساختن حساب کاربری یا استفاده از یکی از حساب‎‌های کاربری گوگل، اپل، فیس‌‎بوک، توییتر، مایکروسافت و اورنوت است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۸۲.۰.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۸۲.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Feedly Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان