Fiete Cars

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رانندگی در مسیری پرهیجان بدون هیچ خطری

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت اصلی (Fiete) و همراهانش محیطی دوستانه و شاد را ایجاد می‎کنند تا ساخت مسیر‎های حرکتی بیشتر حالت بازی و سرگرمی را پیدا کند.
  کنترل ماشین بسیار ساده است و با قرار دادن انگشت یا ضربه زدن در سمت راست یا چپ صفحه‌نمایش حرکت صورت می‎گیرد. بازیکن در طول بازی می‎تواند با انگشت خود ماشین را بلند کند و بر هر نقطه موردنظر خود قرار دهد. سقوط ماشین بدون سانحه است و تنها در موارد خاص ماشین چپ می‎کند.
  ساختار بدون قید و شرط بازی به کودکان این فرصت را می‎دهد تا با ایده‎های خلاقانه خود بازی کنند و مسیرهای جدید و حتی فرا واقع‌گرایانه بسازند. این بازی در نسخه اصلی خود حدود 20 ماشین را معرفی می‎کند و کودکان را با تفاوت‎های آن‎ها آشنا می‎سازد. همچنین در مورد تفاوت‎های میان مسیرهای عبوری نیز به کودکان اطلاعات ضمنی داده می‎شود. برای مثال در داخل بازی سطوحی از جنس آهن، سنگ، خاک و آب قرار دارد که با قرار گرفتن سطح آب امکان حرکتی ماشین سلب می‎شود و اجبار به ساخت پل ایجاد می‎شود.
  در مواردی که سرعت بالا باشد و شیب تندی در مسیر حرکتی ماشین قرار داشته باشد، احتمال چپ کردن ماشین وجود دارد. در راستای این سانحه شخصیت بازی قرمز می‎شود که نشان‎گر فشار واردشده به او است، اما هیچ خون‎ریزی یا شکستگی بروز نمی‎کند و بازیکن با برداشتن ماشین، آن را به حالت اول برمی‎گرداند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه بازی‎های Fiete ملوان است که ناشر آن در حوزه‎های مختلف موضوعی برای گروه سنی پیش از دبستان و دبستان بازی ساخته است. در این بازی شناخت انواع ماشین‎ها و برنامه‎ریزی کردن جهت ساخت مسیر حرکتی هدف اصلی قرار داده‌شده است. فضای منعطف این بازی به کودکان اجازه می‎دهد تا سلیقه و خلاقیت خود را به نمایش بگذارند و حتی در آسمان‎ها خیابان و جاده قرار دهند. حرکت ماشین‎ها بسیار ساده طراحی‌شده‌اند تا کودکان دغدغه کنترل ماشین را نداشته باشند و بیشتر بر روی موضوع خلاقیت تمرکز کنند. در برخی موارد مانند زمان‎هایی که ماشین با سرعت از شیب پایین می‎آید، احتمال چپ کردن ماشین وجود دارد؛ اما تنها در این حالت شخصیت بازی قرمز می‎شود ولی هیچ خون‎ریزی یا شکستگی در ماشین یا شخصیت نمایان نمی‎شود. در شروع دو زمین از پیش‌ساخته برای ساخت در ابتدا یک مسیر ساده در اختیار کودک قرار می‎گیرد و با انتخاب گزینه چکش، اضافه کردن، حذف کردن و جابه‎جا کردن سطوح مسیر نهایی به دست می‎آید. مسیرهای حرکتی متنوع بازی به کودکان اجازه تجربه قابلیت‎های سطوح مختلف را می‎دهد، برای مثال سطوحی که شکستگی دارند از استقامت کمتری نسبت به سایر سطوح دارند یا سنگینی ماشین باعث فرورفتن در آب می‎شود. برای دسترسی به تمام ماشین‎ها و سطوح نیاز به پرداخت 2.99 دلار وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 2.0.0 iOS در تاریخ 96/11/17 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی با کیفیت و دو بعدی است و رنگ‎های استفاده‌شده متنوع و زنده‎اند. موسیقی متن شاد و ماجراجویانه است که به جریان بازی حس زنده‌بودن را القا می‎کند. تنوع ماشین در حالت خرید درون برنامه‎ای بسیار بالاتر از حالت رایگان است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به تمام مسیر‎ها و ماشین‎ها نیاز به پرداخت هزینه 2.99 دلاری وجود دارد. همچنین در منو اصلی لینکی برای دانلود سایر بازی‎های Fiete قرارگرفته است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Ahoiii Entertainment UG
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان