Fiete Puzzle (Kids Game with Animals)

thumbnail
۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کامل کردن تصویر هنری زیبا با قطعه‎ای مفقودشده‌ی موجودات زنده و ابزار

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنیای Fiete محیطی ایمن و ساده را برای کودکان به تصویر می‎کشد که با توجه به حیوانات مختلف و تصاویر رنگارنگ حس آشنایی را برای کودکان تداعی می‎کند و می‎توانند به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کنند.
  هیچ راهنمایی برای نحوه انجام بازی وجود ندارد، تنها در ابتدای بازی پیش از باز شدن منو اصلی به‌صورت خلاصه چندین پازل برای نمونه درجایشان قرار می‎گیرند، اما همین نمایش کوتاه از چگونگی کار هم شفافیت لازم را برای کودکان ایجاد می‎کند. البته برای خردسالان وجود والدین در کنارشان بسیار کمک‌کننده خواهد بود.
  در کنار پیدا کردن شکل متناسب با فضای خالی و پر کردن آن با پازل مربوط، کودکان قدرت تحلیل فضایی، هوش بصری و تجسم کردن را تمرین می‎کنند. همچنین بین حیوانات یا اشیا و صدایشان ارتباط برقرار می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این اپلیکیشن از مجموعه بازی‎های آموزشی، خانوادگی و دوستانه Fiete است (Fiete cars, Fiete- A day on a farm) که شخصیت اصلی آن معمولاً ملوانی به نام Fiete است. مجموعه کامل این بازی شامل 9 مرحله است و هرکدام 10 تا 14 قسمت دارد. در هر مرحله برای راحتی کار کودکان روی یک بخش تمرکز شده است و بزرگ‌نمایی شدن هر بخش به‌صورت خودکار کار پیدا کردن قطعه گم‌شده را برای کودکان ساده کرده است. این پازل‎ها متناسب برای گروه پیش از دبستان و خردسالان است و برای کودکان دبستانی و گروه نوجوان خسته‌کننده خواهد بود. کودکان با شکل و صدای انواع حیوانات و ماشین‎ها آشنا می‎شوند و باید با توجه به تصویر سایه‎ای، پازل مناسب را در جای خود قرار دهند. در این بازی کودک با محیط مزرعه، ساختمان‎سازی، آتش‎نشانی، باغ‎وحش و موارد بیشتری آشنا می‎شود. بعد از اتمام پازل از بالای صفحه پولک می‎ریزد که به نشان موفقیت کودکان انجام می‎شود. تنها در مرحله‎ی انتهایی تصویری از نیمه برهنه بودن Fiete و دوستانش وجود دارد که مربوط به انواع لباس و پوشش‎های مختلف است. امتحان کردن بازی رایگان است، اما برای گذراندن مرحله دوم و رفتن به مرحله‎های بعدی باید به ازای هر مرحله 1.99 دلار پرداخت شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.1.0 iOS در تاریخ 96/06/19 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  صفحه‌آرایی عالی این بازی بسیار زیبا و هنرمندانه است اما به علت ضعف جنبه پازلی و چالشی آن، ممکن است تا حدودی تصاویر بیش‌ازحد کارشده به نظر آیند. چنین نمای زیبایی دربازی‌های این گروه سنی کمتر دیده می‎شود، و دقت و جزئیات بسیار زیادی برای طراحی تصاویر و شخصیت‎ها رعایت شده است. البته باوجود تمام این جزئیات و زیبایی‎های بصری هیچ داستانی در پشت پازل‎ها وجود ندارد و درعین‌حال که برای کودکان پیش از دبستان مناسب است، هیچ اتفاق قابل‌توجهی برای جذب شدن دوباره‎ی کودکان رخ نمی‎دهد. چالش بازی افزایش پیدا نمی‎کند و در تمامی مراحل فقط هدف قراردادن 2 یا 3 پازل در جای خود است. تمام صفحه پازل معمولاً قابل‌دیدن نیست.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در منوی اصلی بازی بخشی برای گرفتن بازی‎های ناشر استفاده می‎شود و حضور والد یا فرد بزرگسال جهت استفاده از آن الزامی است. برای استفاده از بازی به‌صورت کامل استفاده از بسته‎ی خرید درون برنامه اجباری است و از مرحله سوم قیمت هر مرحله 1.99 دلار است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند برای کودکان علاقه‎مند پازل‎های مشابه و فیزیکی تهیه کنند و فرزند خود را به حل پازل‎های ساده تشویق کنند تا در کنار قدرت تجسمی با انگشتانشان کار کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Rovio Entertainment Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان