Fiete World - game for kids 4+

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آشنایی با محیط‎های متفاوت توسط کشف اشیا و حرکت دادن آن‎ها با بهره‎گیری از خلاقیت

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت اصلی بازی به نام Fiete و دوستانش به همراه محیط فانتزی و رنگارنگ بازی فضای دوستانه و آرامی را ایجاد کرده‎اند تا بازی بیشتر حالت سرگرمی پیدا کند. جریان جا‎به‎جا کردن اشیا و شخصیت‎ها با توجه به خلاقیت و سلیقه‎ی کودک تا حدی مشابه به بازی‎های کودکانه‎ در دنیای واقعی است و می‎تواند در دنیای کودکی معنادار باشد.
  کودکان دشواری در پیدا کردن ساز‎وکار بازی نخواهند داشت و می‎توانند به سادگی با انگشت خود اجزای تصویر را بلند کنند و در جای دیگر قرار دهند یا با ضربه زدن روی هر یک از محتوای آن با‎خبر شوند. همراهی والدین می‎تواند در ابتدا مفید باشد.
  بازی ساختار بدون محدودیتی دارد و کودکان می‎توانند در جریان آن ایده‎های خود را با روش‎های خلاقانه‎ای بروز ‎دهند. تمامی اجزای بازی قابل حرکت هستند و کودک با جا‎به‎جا کردن آن‎ها به راحتی می‎تواند خلاقیت خود را شکوفا کند و حتی شرایط فرا واقع‌گرایانه بسازد. به طور مثال او می‎تواند ستاره و اسب دریایی را از زیر آب بیرون آورده، سوار کشتی کند یا به ساحل بیاورد و به آن‎ها سیبی برای خوردن بدهد.
  با پرداخت هزینه کشف مکان‎هایی مثل مکزیک نیز در اختیار بازیکنان قرار می‎گیرد. شکل ظاهری شخصیت‎ها، نماد‎های فرهنگی و غذا‎ها متناسب با هر مکان طراحی شده‎اند که می‎تواند به خوبی کودک را با نقاط مختلف آشنا کند.
  در یکی از مکان‎ها در نسخه‎ی پولی بازی تصویری از یک اسکلت وجود دارد که کارتونی طراحی شده ‎است و حتی می‎تواند باعث خنده‎ی کودکان شود اما ممکن است حس ترس را به برخی کودکان حساس منتقل کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازیFiete World – Creative dollhouse for kids 4+ است. بازی از مجموعه بازی‎های Fiete ملوان است که کودک در آن با ماجراجویی در محیطی رنگارنگ و مملو از شگفتی به کشف محیط پیرامون خود می‎پردازد. این بازی با هدف آشنایی کودک با نقاط متفاوت دنیا و درک روش زندگی مردمان آن‎ها ساخته شده است اما در این نسخه از بازی تنها یک جزیره به صورت رایگان است و برای دسترسی به تمام مکان‎ها چاره‎ای جز خرید نسخه‎ی پولی بازی نیست. بازی فضای بسیار منعطفی دارد و هیچ گونه محدویتی برای جابه‎جا کردن شخصیت‎ها و استفاده از وسایل موجود در تصویر بازی وجود ندارد. کودکان می‎توانند شخصیت‎ها را سوار بر کشتی کنند، صندوق گنجی را باز کنند یا حتی پرنده‎ای را روی میز غذا قرار دهند. کودک توسط این بازی به راحتی می‎توانند خلاقیت خود را به نمایش بگذارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 5.0.3 iOS و در تاریخ 99/05/7 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  ناشر بازی بازی‎های متنوعی برای گروه سنی پیش از دبستان و دبستان تهیه کرده است. طراحی بازی ساده و مناسب برای استفاده‎ی کودکان است. اشیای زیادی در هر مکان از بازی وجود دارد و در بعضی موارد صداگذاری متناسب با آن نیز شنیده می‎شود. موسیقی ابتدایی بازی مهیج است اما در جریان بازی تنها صدای آب، باد و صدای اشیا وجود دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به تمام مکان‎های بازی پرداخت مبلغ 13.99$ لازم است. در صفحه‎ی اصلی بازی تبلیغ دیگر بازی‎های مجموعه وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکنان می‎توانند تصاویر بازی را به همراه صدای آن‎ها ضبط کنند که اجازه‎ی او برای دسترسی بازی به میکروفون و ضبط تصویر صفحه‎ی بازی (screen recorder) دستگاه هوشمند لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۵.۰.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Ahoiii Entertainment UG (haftungsbeschraenkt)
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان