Final Fantasy XV Pocket Edition

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

داستان صلح دو ملت دشمن با ازدواج شاهزاده‎ی جوان و فداکاری‎های او و دوستانش در این مسیر

سال: 2018
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلیشه‎های جنسیتی در مورد ساختار بدن زن و مرد در این بازی نمایش داده می‎شود. پوشش شخصیت‎های دختر نامناسب و نیمه برهنه است که اندام‎های بدن را به‌صورت اغراق‌آمیز بزرگ نمایش می‎دهد.
  حرکت در طول بازی و کنکاش در مناطق، بسیار ساده و راحت است. دشواری جنگ‎ها به علت نیروی بالای دشمنان است که زمان مبارزه را بیش‌ازحد طولانی می‎کند اما در سازوکار بازی دشواری وجود ندارد. داستان‎های کوتاه متعدد در کنار مکالمات مداوم شخصیت‎های بازی، شفافیت کامل در مورد هدف و مسیر حرکت به بازیکن می‎دهد.
  نوجوانان مفهوم کار گروهی و تصمیم‎گیری در لحظه را در این بازی تمرین می‎کنند. نوجوانان می‎توانند عواقب فعالیت‎های خود را در بازی مشاهده کنند و در مراحل بعدی در صورت نیاز در روش رفتاری خود تجدیدنظر کنند.
  در طول بازی شخصیت‎ها درگیر کشتار حیوانات، آتش‎سوزی، حمله مهاجمین و موارد دیگر قرار می‎گیرند. گرافیک بازی کارتونی بوده و خون‎ریزی در حین جنگ مشاهده نشده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شماره‎ی 15 ام از بازی‎های دنیای فاینال فانتزی است که برخلاف شماره‎های پیشین که به‌صورت واقع‎گرایانه طراحی‌شده‌اند، در این بازی تمام فضاسازی‎ها و شخصیت‎ها کارتونی‎اند. خشونت موجود در بازی به علت ساختار گرافیکی، بسیار کمتر از شماره‎های قبلی است ولی همچنان ظاهر شخصیت‎های با الگو گیری از کلیشه‎های جنسیتی همراه است. نوجوانان برای انجام این بازی نیازی به آگاهی از داستان‎های پیشین این مجموعه ندارند زیرا که ویدیوها کوتاه و بعضاً خنده‎دار میانه‎ی مراحل به‌اندازه کافی اطلاعات برای فهم هدف بازی را در اختیار قرار می‎دهد. هدف اصلی بازی ازدواج شاهزاده Noctis با Lady Lunafreya است که در طول مسیر رسیدن به شاهزاده، باید چالش‎های متعددی حل شوند. بازی بر روی ارزش‎های همچون کار گروهی، حفاظت از کشور و حس مسئولیت‎پذیری تأکید دارد. اگرچه حل چالش‎ها زمان‎بر نیست اما ویدیوها و تعدد عملیات در هر بخش باعث طولانی شدن زمان انجام بازی می‎شود و نبود قابلیت ذخیره‎سازی به‌صورت شخصی، برای بازیکن چاره‎ای جز ادامه مراحل تا انتها نمی‎گذارد. به علت وجود تصمیم‎گیری‎های متعدد توسط شخص بازیکن از جانب شاهزاده‎ی جوان، تسلط نسبی بر روی زبان انگلیسی موردنیاز است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.0.4 iOS در تاریخ 97/04/06 بعد از اتمام فصل دوم بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک سه بعدی و با کیفیت بازی، فضای شهر‎ها و مناطق متنوعی را در بازی به وجود آورده است که حالت کارتونی و فانتزی دارد. شخصیت‎های اصلی بازی شاهزاده و سه یار وفادار او هر یک به‌صورت منحصربه‌فردی طراحی‌شده‌اند و ویژگی‎های رفتاری متفاوتی از یکدیگر دارند. مکالمات کوتاه مابین شخصیت‎ها در میان بازی از جنبه‎های طنز و شاد داستان است. موسیقی متن با توجه به حالت هر مرحله مبنی بر اینکه فضای تنش‎زا یا آرامش‎بخش باشد، متفاوت است. رنگ‎های روشن در طول روز و تیره برای زمان شب حس گذر زمان و پیشرفت در بازی را القا می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Square Enix Co. Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان