Find My Kids: Parental control

thumbnail
۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای کاربردی برای کنترل کودکان در محیط‌های مجازی و واقعی

سال: 2021
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه بخش‌های متفاوتی دارد که هر کدام از آن‌ها با نظم و دسته‌بندی مشخص در آن وجود دارند تا استفاده از آن‌ها برای کاربران ساده باشد. برای شروع، والدین تنها باید با قوانین حریم خصوصی برنامه موافقت کنند و بعد از آن با مشخص کردن محدوده‌ی سنی کودک، لینک دسترسی به برنامه را دریافت کنند. آن‌ها می‌توانند لینک را برای کودک ارسال کنند تا او به راحتی آن را نصب کند و پس از آن استفاده از امکانات برنامه ممکن می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  گرچه این برنامه برای کنترل کردن کودکان است اما طوری طراحی شده تا هم والدین و هم کودکان بتوانند از آن استفاده کنند. در ابتدا والدین محدوده‌ی سنی کودک خود را انتخاب کرده و بعد از موافقت با قوانین حریم خصوصی برنامه وارد آن می‌شوند. سپس لینک امنی برای دریافت برنامه در اختیار والد قرار می‌گیرد تا آن را برای دستگاه هوشمند کودک خود بفرستد و کودک بتواند به راحتی آن را نصب کند. برنامه امکانات متعددی در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد و هدفش محافظت از کودک است؛ حتی محیطی برای گفتگوی خانوادگی هم دارد تا کودکان بدون این‌که وارد برنامه‌های پیام‌رسان دیگر شوند بتوانند با اعضای خانواده‌ی خود یا هر کسی که والدین اجازه‌ی حضورش در آن فضا را بدهد گفتگو کنند. علاوه بر آن والدین می‌توانند مکان دقیق کودک و به طور کل، جاهایی که رفته است را ببینند، وقتی کودکان منطقه‌ی امنی مانند مدرسه را ترک کنند یا باتری دستگاه هوشمندشان کمتر از 10 درصد باشد پیامی دریافت کنند، از امکان این استفاده کنند که حتی وقتی دستگاه کودک در حالت بی‌صدا (silent) است صدایی بلند پخش شود تا او متوجه تماس والدینش شود، همچنین آن‌ها می‌توانند زمان استفاده از دستگاه هوشمند را محدود کنند یا از استفاده‌ی کودک از برنامه‌هایی که ممکن است برای او خطرناک باشد مطلع شوند. برای استفاده‌ی کودک هم امکانی وجود دارد که به وسیله‌ی آن می‌تواند زمانی که در خطر است با فشار دادن یک دکمه والدین خود را خبر کند. برنامه گواهینامه‌‌‌ای دارد که بر اساس آن امنیتش برای استفاده‌ی کودکان تضمین شده است به علاوه رابط کاربری‌اش هم ساده‌‌ است تا هم والدین و هم کودکان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند اما بسیاری از امکانات آن تنها با پرداخت هزینه ممکن می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.2.110 (19050) iOS در تاریخ 1400/10/27 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه کاربردی است و بیشترین چیزی که اهمیت دارد این است رابط کاربری‌اش ساده باشد تا کاربران بتوانند به راحتی از امکانات آن استفاده کنند. طراحی این برنامه هم به این صورت است و بخش‌بندی‌ها منظم هستند و فونت مناسبی دارند علاوه بر آن امکانات برنامه هم به بسیاری از دغدغه‌های والدین پاسخ می‌دهند. به علاوه کودکانی که دستگاه هوشمند ندارند می‌توانند ساعتی تهیه کنند که GPS داشته باشد زیرا که این برنامه بر روی این نوع از ساعت‌ها هم قابل اجرا است. این برنامه گواهینامه‌ی COPPA kidSAFE Seal Program دارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از تمام امکانات برنامه پرداخت ماهانه 5.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدا والدین می‌توانند آدرس ایمیل خود را در برنامه وارد کنند تا بتوانند سابقه‌ی فعالیت کودک‌شان را در اختیار داشته باشند اما موافقت با حریم خصوصی برنامه الزامی است. موقعیت مکانی دستگاه هوشمند کودک باید فعال باشد و همچنین بسیاری از امکانات برنامه نیاز به دسترسی به اینترنت دارند. همچنین اجازه‌ی دسترسی برنامه به فهرست مخاطبین، دوربین، آلبوم تصاویر و میکروفون دستگاه هوشمند کاربر نیز لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲.۱۱۰ (۱۹۰۵۰)
  واحد پول رایگان
  ناشر Geo Track Technologies Inc
  سال انتشار ۲۰۲۱
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی کاربردی
  ارز رایگان