First Strike

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

توسعه‎ی فرهنگ ضد جنگ در چهارچوب حملات هسته‎ای به کشورهای دنیا

ناشر: Blindflug Studios AG سال انتشار: 2017

First Strike

12+

توسعه‎ی فرهنگ ضد جنگ در چهارچوب حملات هسته‎ای به کشورهای دنیا

ناشر: Blindflug Studios AG

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی با توجه به محتوای استراتژیک خود بازیکن را به فکر وامی‌دارد و باعث تقویت قدرت تصمیم‌گیری او می‌شود. بازیکن می‌تواند بین یک رهبر دیپلماتیک و صلح‌طلب یا یک فرمانده‎ی بی‌رحم انتخاب کند و مطابق تصمیم خود به بازی ادامه دهد. بازی همچنین دارای پیام صلح‌طلبانه و آموزنده‌ای است.
محتوای بومی و فرهنگی
پیام نهفته‎ی این برنامه بر روی صلح و جلوگیری از جنگ قرار دارد. بازیکنان می‎توانند انتخاب کنند که در نقش رهبری مخالف با جنگ ظاهر شوند.
ترس و خشونت
برخلاف ظاهر خشن این بازی، تلاش شده با محکوم کردن جنگ و خشونت‌های بین‌المللی پیامی مثبت منتقل شود. در هر بار حمله به کشورها، آماری از میزان تلفات و خسارات ناشی از حمله نشان داده می‌شود که ارقامی ناراحت‌کننده و تکان‌دهنده‌اند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
شروع این بازی برای بازیکنان ساده نخواهد بود. توضیحاتی که در بخش راهنما به بازیکنان ارائه می‌شوند بسیار طولانی و گنگ‎اند، لذا بازیکن در ابتدا با آزمون‌وخطا می‎تواند به نحوه‎ی دقیق عملکرد بازی پی ببرد.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی بازیکن نقش رهبری را ایفا می‌کند که درگیر جنگ هسته‌ای بین‌المللی است. بازیکن باید با به کار بردن استراتژی‌های مناسب از کشور خود در برابر دشمنان محافظت کند و در عین حال مناطق تحت سیطره‎ی خود را افزایش دهد. مراحل ابتدایی این بازی بسیار ساده طراحی شده‎اند و نهایتاً چهار کشور درگیر جنگ می‌شوند اما با افزایش مراحل یا انتخاب سطح دشوار، پیچیدگی بازی افزایش می‎یابد. در تصویر کلی کره‎ی زمینی مشاهده می‎شود و بازیکن با حرکت دادن زمین، کشورهای مختلف را مورد هدف سلاح‌ هسته‌ای خود قرار می‌دهد. انتخاب جنگ کردن یا برقراری روابط دیپلماتیک و هم‌پیمان شدن برعهده‎ی بازیکن است. در جریان بازی سلاح‌ هسته‌ای ساخته می‎شود و در انبار به میزان کافی تجهیزات دفاعی و حمله ذخیره می‎شود. پس از هر بار حمله، انفجاری در بخش از کره زمین رخ می‌دهد و آماری از میزان تلفات و جان‌باختگان این حمله و مساحت تخریب‌شده نشان داده می‌شود. این بازی توسط سازمان مبارزه با گسترش فعالیت‌های جنگی و هسته‌ای ساخته‌شده و بخشی از درآمد حاصل از این بازی به آسیب دیدگان این نوع جنگ‎ها تعلق می‌گیرد. به گفته‎ی سازنده‎، این بازی نشان‌دهنده عواقب ویرانگر جنگ‌های بین‌المللی و نظامی است و بازیکنان با هر بار استفاده از این بازی بیشتر با چهره ظالمانه و ویرانگر جنگ آشنا می‌شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 2.0.5 Android در تاریخ ۹۸/0۷/0۴ نوشته‌شده است.

کیفیت

طراحی ساده این بازی به افزایش جذابیت آن کمک کرده است. بازیکن در تمام مراحل صرفاً تصویر کلی از کره‎ی زمین را مشاهده می‌کند که می‌تواند آن را حرکت دهد، در مکان‌های مدنظر خود پایگاه ایجاد کند یا حمله کند. موسیقی استفاده‌شده در بازی به هیجانی‎تر شدن محتوا کمک کرده است و با هر بار دستور ساخت و تحقیق ،صدای ساعت در پس‌زمینه اضطرابی در بازیکن ایجاد می‌کند. اهداف خیرخواهانه و کیفیت خوب بازی موجب کسب جوایز متعدد بین‌المللی نیز شده است.

مصرف گرایی

در صفحه اصلی بخشی برای معرفی و تبلیغ بازی‌های مشابه وجود دارد.

حریم خصوصی

در شروع بازی درخواست دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و رسانه‌های موجود در دستگاه هوشمند خواسته می‌شود.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی اندروید ۲.۰.۵
حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Blindflug Studios AG
سال انتشار 2017