First Strike

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

توسعه‎ی فرهنگ ضد جنگ در چهارچوب حملات هسته‎ای به کشورهای دنیا

سال: 2017
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شروع این بازی برای بازیکنان ساده نخواهد بود. توضیحاتی که در بخش راهنما به بازیکنان ارائه می‌شوند بسیار طولانی و گنگ‎اند، لذا بازیکن در ابتدا با آزمون‌وخطا می‎تواند به نحوه‎ی دقیق عملکرد بازی پی ببرد.
  این بازی با توجه به محتوای استراتژیک خود بازیکن را به فکر وامی‌دارد و باعث تقویت قدرت تصمیم‌گیری او می‌شود. بازیکن می‌تواند بین یک رهبر دیپلماتیک و صلح‌طلب یا یک فرمانده‎ی بی‌رحم انتخاب کند و مطابق تصمیم خود به بازی ادامه دهد. بازی همچنین دارای پیام صلح‌طلبانه و آموزنده‌ای است.
  پیام نهفته‎ی این برنامه بر روی صلح و جلوگیری از جنگ قرار دارد. بازیکنان می‎توانند انتخاب کنند که در نقش رهبری مخالف با جنگ ظاهر شوند.
  برخلاف ظاهر خشن این بازی، تلاش شده با محکوم کردن جنگ و خشونت‌های بین‌المللی پیامی مثبت منتقل شود. در هر بار حمله به کشورها، آماری از میزان تلفات و خسارات ناشی از حمله نشان داده می‌شود که ارقامی ناراحت‌کننده و تکان‌دهنده‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی بازیکن نقش رهبری را ایفا می‌کند که درگیر جنگ هسته‌ای بین‌المللی است. بازیکن باید با به کار بردن استراتژی‌های مناسب از کشور خود در برابر دشمنان محافظت کند و در عین حال مناطق تحت سیطره‎ی خود را افزایش دهد. مراحل ابتدایی این بازی بسیار ساده طراحی شده‎اند و نهایتاً چهار کشور درگیر جنگ می‌شوند اما با افزایش مراحل یا انتخاب سطح دشوار، پیچیدگی بازی افزایش می‎یابد. در تصویر کلی کره‎ی زمینی مشاهده می‎شود و بازیکن با حرکت دادن زمین، کشورهای مختلف را مورد هدف سلاح‌ هسته‌ای خود قرار می‌دهد. انتخاب جنگ کردن یا برقراری روابط دیپلماتیک و هم‌پیمان شدن برعهده‎ی بازیکن است. در جریان بازی سلاح‌ هسته‌ای ساخته می‎شود و در انبار به میزان کافی تجهیزات دفاعی و حمله ذخیره می‎شود. پس از هر بار حمله، انفجاری در بخش از کره زمین رخ می‌دهد و آماری از میزان تلفات و جان‌باختگان این حمله و مساحت تخریب‌شده نشان داده می‌شود. این بازی توسط سازمان مبارزه با گسترش فعالیت‌های جنگی و هسته‌ای ساخته‌شده و بخشی از درآمد حاصل از این بازی به آسیب دیدگان این نوع جنگ‎ها تعلق می‌گیرد. به گفته‎ی سازنده‎، این بازی نشان‌دهنده عواقب ویرانگر جنگ‌های بین‌المللی و نظامی است و بازیکنان با هر بار استفاده از این بازی بیشتر با چهره ظالمانه و ویرانگر جنگ آشنا می‌شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 2.0.5 Android در تاریخ ۹۸/0۷/0۴ نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی ساده این بازی به افزایش جذابیت آن کمک کرده است. بازیکن در تمام مراحل صرفاً تصویر کلی از کره‎ی زمین را مشاهده می‌کند که می‌تواند آن را حرکت دهد، در مکان‌های مدنظر خود پایگاه ایجاد کند یا حمله کند. موسیقی استفاده‌شده در بازی به هیجانی‎تر شدن محتوا کمک کرده است و با هر بار دستور ساخت و تحقیق ،صدای ساعت در پس‌زمینه اضطرابی در بازیکن ایجاد می‌کند. اهداف خیرخواهانه و کیفیت خوب بازی موجب کسب جوایز متعدد بین‌المللی نیز شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صفحه اصلی بخشی برای معرفی و تبلیغ بازی‌های مشابه وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در شروع بازی درخواست دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و رسانه‌های موجود در دستگاه هوشمند خواسته می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۰.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Blindflug Studios AG
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان