Fish School – 123 ABC for Kids

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش برخی مفاهیم ابتدایی با استفاده از ماهی‎های رنگارنگ

سال: 2010
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی نحوه‎ی استفاده‎ی ساده‎ای دارد تا کودکان بتوانند به راحتی از محتوای آن استفاده کنند. تنها با ضربه زدن به گوشه‎ی تصویر بازی آموزشی به آموزش دیگر منتقل می‎شود. نیازی به حضور والدین حس نمی‎شود اما آن‎ها می‎توانند در جریان آموزش‎ها با کودک همراه شوند و مفاهیم را برای درک بهتر تکرار کنند. شعری نیز برای الفبا در بازی وجود دارد که والدین می‎توانند با کودک خود هم‎خوانی کنند.
  این بازی موارد آموزشی زیادی دارد. کودک می‎تواند اعداد و حروف انگلیسی و همچنین اشکال هندسی مثل مثلث و دایره را بیاموزد. در بخشی تعداد زیادی ماهی شنا می‎کنند و کودک باید ماهی متفاوت در رنگ یا شکل را پیدا کند. بخشی نیز تعدادی کارت با تصویر ماهی قرار دارند. با ضربه زدن با انگشت روی هر کدام از کارت‎ها تصویری نمایش داده می‎شود. کودک آن‎ها را به حافظه‎ی خود می‎سپارد و با تطبیق دادن دو تصویر مشابه آن‎ها را حذف می‎کند. آموزشی برای تقویت مهارت تشخیص رنگ نیز در بازی وجود دارد. به طور مثال کوک باید تنها ماهی‎های سبز را انتخاب کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شاد و رنگارنگ مفاهیمی مثل حروف الفبای انگلیسی، اعداد و اشکال هندسی را به کودک آموزش می‎دهد. تمامی آموزش‎ها در زیر آب و با کمک ماهی‎های فانتزی انجام می‎شوند. ماهی‎ها در کنار هم قرار می‎گیرند و اشکال متفاوتی مانند مربع، بیضی یا اعداد را می‎سازند. گوینده نام شکل ایجاد‎شده را می‎خواند و به وسیله‎ی کلمات مثبتی کودک را به ادامه‎ی یادگیری تشویق می‎کند. بازی بخش‎های متفاوتی دیگری مانند تشخیص تفاوت بین ماهی‎ها و پازل تصاویر مشابه نیز دارد که مهارت شناختی کودک را تقویت می‎کنند. دسترسی به بخش‎های بازی بسیار ساده است و کودکان به تنهایی می‎توانند در بخش دلخواه قرار بگیرند و محتوای آن را بیاموزند و تمرین کنند. در ابتدا وجود ماهی‎های رنگارنگ می‎تواند باعث حواس‎پرتی کودک از محتوای مورد آموزش شود اما بخشی نیز تنها برای بازی در نظر گرفته شده است. کودک می‎تواند با قرارگیری در آن بخش آزادانه با ماهی‎ها بازی کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.2.2 iOS در تاریخ 99/08/22 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تمامی آموزش‎های در فضای زیر آب طراحی شده‎اند. ماهی‎های رنگارنگی با ظاهری فانتزی شنا می‎کنند و با در کنار هم قرار گرفتن شکل‎های متفاوتی ایجاد می‎کنند. برای زیباتر شدن محیط بازی موجوداتی مانند ستاره‎ی دریایی هم دیده می‎شود. در ابتدای بازی تخم‎های ماهی دیده می‎شود که با ضربه زدن روی آن‎ها ماهی‎های کوچکی به دنیا می‎آیند. علاوه بر صدای گوینده در متن بازی موسیقی کلاسیکی شنیده می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Duck Duck Moose LLC
  سال انتشار ۲۰۱۰
  ارز رایگان